Ugrás a tartalomhoz
  • 0

pfSense IPTV beállítás


rkaroly

Kérdés

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni IPTV beüzemeléséhez saját pfSense router mögött. A 1414-es számon sajnos csak limitált segítséget tudtak adni, így próbálok a fúrumra támaszkodni.

Jelenlegi setupom: Telekom router modem/PPPoE passthrough üzemmódban -> pfSense router -> Cisco SG200-26 -> médiabox

A pfSense routeren bekapcsoltam a IGMP Proxy-t, a switchen pedig az IGMP Snoopingot és a Bridge Multicast filteringet. Szükség van esetlen VLAN beállításra, ha igen hogyan kell beállítanom?

Köszönöm a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2023. 10. 14. at 10:45, rkaroly írta:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni IPTV beüzemeléséhez saját pfSense router mögött. A 1414-es számon sajnos csak limitált segítséget tudtak adni, így próbálok a fúrumra támaszkodni.

Jelenlegi setupom: Telekom router modem/PPPoE passthrough üzemmódban -> pfSense router -> Cisco SG200-26 -> médiabox

A pfSense routeren bekapcsoltam a IGMP Proxy-t, a switchen pedig az IGMP Snoopingot és a Bridge Multicast filteringet. Szükség van esetlen VLAN beállításra, ha igen hogyan kell beállítanom?

Köszönöm a segítséget!

Szia!

 

Szinte azonos a setupom (opnsense és tplink switch), de én szenvedek az IGMP Proxyval, vagy a tűzfalat konfigoltam rosszul, de valami hiányzik.

Tudsz benne segíteni, hogy hogyan állítottad be? 

 

Köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

PPPoE kapcsolaton keresztül nem megy az IPTV. (Több fórumon is írtak erről és tapasztaltam is.) Telekomos eszközöm: Technicolor FGA2233

Egyik megoldás: Mindent ráhagysz a telekomtól kapott készülékre és akkor működik. Nálam ez problémákat okozott, főleg IPTV-nél random gondolta és a 3-ból 2 vagy 1 eszköz lehalt. Szerintem nem bírta el a telekomos router a hálózatomat. (20-30 eszköz, amiből egyik egy Nas) Azért gondolom, mert telekom routert újraindítottam és akkor javult csak meg a probléma.

Másik megoldás: PPPoE kapcsolódás helyett, kapcsolódsz a telekom routerhez dhcp-n keresztül. Kap egy címet a pfsense routered és natolod a belső hálózatod arra a címre. (igmp-t is nyilván állítod)
Saját hálózatom kialakítása miatt ezt én nem preferáltam, mert sokmindenem már be volt állítva PPPoE kapcsolatra és nem akartam szétcseszni. 

Bonyolultabb megoldás (Ami nálam is van): 2 kábelel dugod össze a telekom és saját routert. Egyik PPPoE kapcsolat és itt megy automatikusan minden internetes dolog, a másik csatlakozásra meg beállítod IPTV-t, a második megoldásban szereplő dhcp-s kapcsolattal. (Az átjáród nyilván a PPoE kapcsolat legyen minden címre.) Az igmp upstream-et oda kell állítani IPTV-s interfészre, meg azt a címtartományt is ami a telekomos eszközön az IPTV interfésznél látsz. (Nálam ez 10.0.0.0/8 hálózat)

Nem tudom lehet vannak más megoldások is, de nem vagyok hálózati szakértő csak hobbiból csinálom saját hálózatomat és így működik. Openwrt-t használok a saját routeremen, de sztem pfsense-vel is lehet ilyen konfigokat beállítani. Próbáltam egy csatlakozással is megoldani szoftveres vlan-al megosztani egy ethernet csatlakozást, de ezt nem tudtam működésre bírni ezért lett 2 kábel. (Optikai csatlakozásnál ezt meg lehet csinálni, mint ahogy a telekomos eszközbe is van.) Nálam androidos tv boxok vannak amik képesek a wifi-re, de ilyenkor van amikor bekapcsolás után sokáig tölt mire működnek a csatornák. Utánna minden csatorna jól működik és a kapcsolgatás is gyors. Kábelen csatlakoztatva a tvboxokat hálózatomra nem tapasztaltam a hibát. (Pedig a wifimet 2 darab TP-Link Deco X90 szolgáltatja kábelel összekötve.)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...