Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Blokkolt hozzáférés PPP authentication error


Mukki

Kérdés

Heló! Nagy gáz van. Én *****, hogy elkezdtem. A régi HG8245H helyett hozott a futár egy Technicolor boxot. Összeraktam. Net megy, szuper. Telefon fél óra múlva se. szaggatott tárcsahang volt. Bejelentettem. Persze rosszul nyitották meg a hibajegyet. Közben rányomtam, és itt volt a baj szerintem, a reset default configuration gombra. Újra indult, lett telefon is, net megy. Utána mondom jöjjön egy sima újraindítás, hogy utána is oké-e a telefon. Oké lett. Mit látok ám? A routerem, mert bekapcsoltam a PPP PT-is, és jó is volt, írja log-ban, hogy PPP error, nem tud azonosítani. Mondom mi van? Nézem a boxon is PPP authentication error. Na most amúgy hiába raktam PPP PT-be, ő saját maga akkor is beírta az azonosítom, meg jelszavam, dupla session-ön volt, két bejelentkezés. Hiába töröltem ki. Ezzel együtt elindult a mobil stick, így volt net legalább. Bejelentettem hibára. Nem voltam itthon, jött egy srác. A végén anyám mondta ketten dolgoztak rajt. Nem tudták megcsinálni, kicseréltég sagem-re. Mondta megváltozott a jelszavam, ha ppp passthrough-ba rakom. Mondom ok. Megnézem a felületét, publikus IP, de amúgy ok, meg ugye így a saját routerem NAT-olva volt. Bekapcsolom a ppp passthrough-t. Na, írja a routerem ugyan azt. Authentication error. Beszéltem a sráccal, ő nem érti. De abban maradtunk, hogy akkor addig kiveszem a passthrough-t belőle. Most figyeljetek. Kaptam egy 10.X.X.X ip címet, gateway 10.X.X.X... Bekerült NAT mögé. Persze net sincs, de a box azt hiszi. Milyen módon lehetne eljutni egy olyan hálózatos emberhez, aki lát bejelentkezési kísérleteket, logokat, radius szervereket. Mert ez addig nem fog működni, ameddig nem oldják fel a blokkolásomat. Hiába kért a srác új jelszót. Ha maga a user van blokkolva. Hétfőn jönnek, de szerintem hiába. Itt megint az lesz, hogy box csere. Aztán majd hagyjam. nem hagyom, mert azért van a felhasználónév jelszó páros, hogy működjön. A PPP passthrough is azért van. Fontos, hogy ne NAT mögött legyek, pláne ne duplán.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...