Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Samsung Galaxy A5 vagy Huawei P8 Lite?


sa

Kérdés

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Kedves @sa!

Röviden és tömören, szerintem P8 Lite. Ha kicsit ki kéne fejteni, akkor a következők az okok.

A Huawei készüléke 8 magos processzorral van felszerelve, míg a Samsung 4 magossal. A magok ugyanolyan Cortex-A53-asok, mindkettő 1,2GHz-en, csak az nem mindegy, hogy a Huaweiben kétszer annyi mag van.

Árban sem mindegy, hisz a Huawei 20.000Ft-tal olcsóbb a Telekom online felületén, és ráadásul jobb is.

A Kijelző ugyanúgy 5,0"-os HD felbontás, 16GB belső tárhely és 2GB RAM memória van, mindkettő bővíthető, akkumulátorban a Huaweiben 2200mAh-os van, a Samsungban 2300mAh, de ez szinte elenyésző különbség a Samsung javára. Kamera fronton is ugyanaz a 13/5 megapixeles páros van mindkét készülékben. A Huawei alapból Lollipop Androiddal érkezik, a Samsung pedig KitKat-tel, amit majd persze lehet frissíteni a későbbiekben Lollipop-ra.

A legnagyobb különbség a processzorban és az árban rejlik, mindkettő a Huawei javára.

Remélem tudtam segíteni :)

Várom válaszod, hogy melyikre esett a választás!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Egyetértek, egyértelműen a P8 lite a nyerő, azzal szerintem mindent el is mondtam, hogy a Samsung Galaxy A5-ben ugyanaz a rendszerchip van, mint a Samsung Galaxy Ace 4-ben. Ami viszont pozitívum az A5-nél a P8 lite-tal szemben, az a jobb hazai garancia. Egyrészt többfelé is van hivatalos márkaszerviz, nem csak Budapesten, másrészt az A5 már prémium kategóriás terméknek számít, így beregisztrálható a Samsung weboldalán, ahol igényelhető a „házhoz jövős javítás” is, illetve lehet vásárolni plusz 1 év garanciát.Üdv:Gábor

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...