Ugrás a tartalomhoz
  • Szeretne hasonló avatart használni? A profilképként felhasználható avatarokat az alábbi linkről tudja letölteni.

    image.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpeg

davidk

Tag
  • Tartalmak

    2
  • Csatlakozás időpontja

  • Utolsó látogatás

Bejegyzések, amit davidk posztolt

  1. Ekkor: 2020. 04. 09. at 23:09, KVCS írta:

    Sziasztok!

    Sajnos én is ugyanezzel a problémával küzdök.

    Beszéltem az Ügyfélszolgálattal, ott azt mondták, hogy távolról nem tudják megoldani a problémát, de hibajegyet adhatok le rá megpróbálják orvosolni a hibát. Azt is mondták, hogy az átjárhatóság nem része a  szolgáltatásnak, így a kiszállás díjköteles.

    Eddig azt hittem egyedi problémával küzdök, de úgy látszik, hogy az eszköz alapból így van beállítva (a wl0 és wl1 interfészek közti kommunikáció tiltott) és a Telekomos szoftver pedig - direkt vagy véletlenül - úgy lett megírva, hogy ennek a funkciónak a ki/be kapcsolgatása nem lehetséges. 

    Sajnos nem sok reményt fűzök ahhoz, hogy ez a funkció elérhetővé válik, mivel - ahogy azt fent már írtam - ez nem része a szolgáltatásnak.

    Megoldás lehet az, hogy a F@ST 3890-est bridge módba teszed és utána kötsz egy saját dual band-es routert, amin már állítható ez a funkció. (Persze én ezt nagyon nem akarnám, mert plusz egy fogyasztó / hibaforrás / megamúgyhelysincsneki / meghavanmárilyeneszközakkormiértnemmegyezafunkció.)

    Kissé csalódott vagyok a helyzet miatt, mert azt gondolom, hogy ez a fajta átjárhatóság ma már nem extra igény hanem alapvető és tisztelettel megkérem a Szolgáltatót, hogy szíveskedjen lépni ez ügyben.

     

    Üdv!

    Nem csak a két wlan, hanem a wlan és eth intefészek között sem megy, legalábbis wlan - eth irányból. Ez teljesen alap dolog kellene hogy legyen, és ha elég sokan nyitnak rá hibajegyet szerintem el fogja érni az ingerküszöböt, ha másért nem azért, hogy ne terheljük vele az ügyfélszolgálatot. Szerintem nyiss rá te is egy hbajegyet a hibabejelentéseknél, én tegnap nyitottam. Ezt leszámítva nagyon jónak találom az eszközt és én sem akarok másik routert használni emiatt. Az viszont elég nevetséges 2020-ban, hogy laptopról nem lehet elérni a NAS-t, vagy telefonról az asztali számítógépet.

  2. Ugyanez a problémám nekem is, az eszközzel van gond, wifi irányból nem megy a címfeloldás. Ha wifi irányból próbálok pingelni egy vezetékes eszközt (pl. NAS), akkor nem látja a hosztot, viszont ha a vezetékes PC-ről pingelem a wifis laptopot, akkor az megy. A wifis eszközök is elérik egymást, csak wifi irányból nem megy vezetékes irányba. Sokat keresgéltem, másoknak is ugyanez a gondja a fenti eszközzel, és valaki rájött, hogy a címfeloldás a probléma, ha manuálisan felvesszük az ARP cache-be a vezetékes hosztot a kliensen, akkor rögtön megy, viszont az ARP cache időnként törlődik, így én ezt egy cron jobbal oldottam meg, de pl. telefonon ez nem megoldás. Jó lenne ha nyitnának rá egy hibajegyet, mert egyértelműen firmware hiba, viszont az ügyfélszolgálat szerint a helyi hálózatommal van gond (meg ezek szerint mindenki másnak is). Nyitottam rá ma is egy hibajegyet, mert ez hibás működés és gondolom a Telekom szerint sem az a megoldás, hogy akkor használjon mindenki másik routert.

×
×
  • Új...