Ugrás a tartalomhoz
  • Szeretne hasonló avatart használni? A profilképként felhasználható avatarokat az alábbi linkről tudja letölteni.

    image.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpeg

karolyi

Tag
  • Tartalmak

    10
  • Csatlakozás időpontja

  • Utolsó látogatás

Bejegyzések, amit karolyi posztolt

  1. Ekkor: 2023. 06. 21. at 6:20, uzman írta:

    Szia

    Ez sajnos nem a szolgáltatón múlik. Az az oka, hogy a Google hivatalosan Magyarországon nem forgalmazza a készüléket. Bár megvásárolni meg lehet, de számolni kell sajnos korlátozásokkal.

    Ebben a tesztben részletesen írnak ezekről.

    Hali,

    a VoWifi tudtommal egy db hétköznapi profil beállítás a teleonon, amit a szolgáltató is le tud küldeni OTA-ból.

    A kérdésem arra irányult volna, hogy ezt szándékozza-e a szolgáltató valaha is megtenni.

  2. Üdv,

    van nekem ez a szuper routerem, és saját DNS szervert szeretnék használni (dnscrypt miatt).

    A routerben hiába adom meg DHCP-nél kizárólagosan a belső IP-t (192.168.x.x), valahányszor DHCP-zek, a router beállítja a saját IPv6-os DNS címét is.

    Van erre lehetőség hogy valahogyan ki tudjam fixre kapcsolni? Nem kell IPv6-os DNS, csak azt szeretném DHCP-ben megkapni amit én beállítottam.

  3. Ma reggel szeretett volna a testverem emailt kuldeni egy t-online.hu cimre amire eddig tudott. Hirtelen valemiert spamlisbe kerult a szerverem, pedig bizonyitottan nem spammer szerver, es soha nem is volt az.

    Igazan oromomre szolgalna ha nem egy random forumba kellene irkalnom (ahol vagy nezi valaki, vagy nem), hanem a telekomnal tenylegesen technikai kapcsolattartot tudnek elerni.

    Csatoltam a "csatolt uzenetresz"-t. @Telekom szakértő

    Csatolt üzenetrész.txt

  4. 3 perce, btz írta:

    Változó IPv6 cím alapján nem tudsz tűzfal szabályt hozni. A router ismeri a helyi hálózaton lévő eszköz helyi hálózati IPv4 címét és ez alapján hozhatsz IPv6 forgalomra vonatkozó szabályokat. Nem kell külön külön minden egyes gépen mókolni a tűzfallal. MAC address alapján is tudod szűrni a forgalmat. 

    Ezzel amit írtam, pont ezt a célt fogod tudni elérni. 

     

    > A router ismeri a helyi hálózaton lévő eszköz helyi hálózati IPv4 címét és ez alapján hozhatsz IPv6 forgalomra vonatkozó szabályokat.

    Ez meg mindig nem teljesen tiszta, megiscsak mac address alapjan talalja ki a hasznalt IPv6 cimet az IPv4-bol?

    asszem jobb lesz ha belenezek az openWRT manualjaba.

  5. 7 perce, btz írta:

    Az első pontra úgy látom, hogy megkaptad a választ. Saját routert üzemeltetek és ezen van OpenWrt 

    A második pont: Nem konvertál semmit. A router ismeri a rácsatlakozott eszközöket LAN hálózati IP címük alapján, így tudja, hogy nem mehet rajta keresztül semmi abba az irányba. Valójában ha egy eszköznek van publikus IPv6 címe, akkor is a routeren keresztül kommunikál, így a router mindenről tud és valójában az továbbítja az adott csomagot. Ezt akkor is meg lehetne tenni, ha publikus IPv4 címeket kapnál minden otthoni eszközödre. A routernek akkor sem lenne szüksége a rajta lógó eszköz aktuális IPv4 címére ahhoz, hogy letiltson felé bármilyen forgalmat. 

    Üzleti csomagban még mindig lehet kérni fix IPv4 címet. Szerintem haaználjátok ki, amíg lehet. 20-30 év múlva már lehet, hogy aranyat ér. 

    Az IPv6 dolgot szerintem felreertetted. A kerdes arra vonatkozott hogy hogyan lehet a router mogotti IPv6 cimekre opt-in modon beengedni cuccot, azaz egy valtozo IPv6 cimre amit egy megadott  mac address hasznal,  tud-e az OpenWRT tuzfalazni.

    A cel az hogy azokra a dinamikus IPv6 cimekre beengedni azokat a konfiguralt portokat, amiket a belso eszkozok eppen megkaptak.

    Ez azert erdekes mert minden gepet nem akarok kulon kulon a sajat oprendszerebol tuzfalazni, hanem a routerben csakugy mint ahogy IPv4 eseten lehet portokat belulre beengedni, ugyanugy IPv6 eseten megadott forgalmat atengedni befele. A trukk ugye az ahogy korabban is emlitettem, hogy az IPv6 prefix kb naponta valtozik, igy a gepek valtogatjak az IPv6 cimeiket, ezekre kell a routerrel opt-in modon tuzfalaznom.

  6. 4 perce, uzman írta:

    A szolgáltatói HGW-t nem tudod lecserélni saját eszközre. Passthrough módba tudod kapcsolni, ilyenkor egyfajta média konverterként fog működni és a magad által választott routerrel fogod tudni megosztani a kapcsolatot.

    koszi.

    ezt a passthrough opciot hol talalom a feluleten? ez a PPPoE passthrough lenne? ezek szerint a v4 es v6 is PPPoE-vel allitodik be? mert a v6 konfig resznel nem latok passthrough-t.

  7. 16 órája, btz írta:

    1. A szolgáltatói eszközt felejtsd el ebből a szempontból. Már korábban leírtam, hogy azzal nem lehet normális IPv6 tűzfalazást megoldani. Ehhez saját eszköz kell.

    2. Nem kell egy szabályt IPv6-hoz kötni. Ha azt akarod, hogy a helyi hálódon lévő gépek ne legyenek elérhetők kintről IPv6-ról, akkor hozni kell egy olyan szabályt, ami tiltja az összes bejövő IPv6 kérést. A kifelé menő kérések és a már létrejött kapcsolatok kétirányú kommunikációja ez alól kivételt képezhet. Ezután egy felülíró szabállyal portonként felüldefiniálhatod ezt a globális elutasító szabályt, akár lokális IPv4 cím alapján is. Példa:

    allow-port-ipv6.png

    A képen látható, hogy nyitottam egy szabályt a tableten futó MySQL adatbázis szervernek, IPv6 kommunikációra, ami engedélyezi 3306-os porton bejövő kéréseket bármilyen forrásból. Ehhez nem volt szükségem tudni a tablet aktuális IPv6 címét. Akár mi az IPv6 címe, a tablet nem lesz elérhető kívülről csak a 3306-os porton.

    Itt pedig a fő szabály az IPv6 tiltásra (amit ugye egy egy felsőbb szabállyal felül lehet bírálni)

    drop-all-incomming-ipv6.png

    A képek OpenWRT rendszert futtató tűzfalon készültek, de például a Webmin felület is ugyanezeken az elveken működik nagyjából.

    1: koszi, akkor jol gondoltam hogy a szolgaltatoi routerrel (legalabbis annak a 'gyari' firmware--jevel) megoldhatatlan a sztori. te le tudtad benne cserelni openwrt-re a firmwaret? vagy vettel egy masik routert? ha a masodik eset all fenn, milyet vettel, ami tudja az optikai kabelt fogadni es meg is tudja hajtani?

    2: a screenshotok alapjan en ipv4-es cimeket latok nalad, de gondolom az openwrt-nek van valami 'under the hood' logikaja arra hogy ezt az ipv4-es cimet mac address megfeleltetes alapjan atkonvertalja az ipv6 verziora, es azt tuzfalazza? nemtom, csak hangosan gondolkodok, szal kerdem.

    a poen az hogy ezt a cuccot nem magamnak kell megoldanom hanem testveremek cegenek, akik szeretnem ha a VPN-juket meg a kb 10-15 megnyitott portot IPv6-al is el tudnak erni, es nem kene az IPv4 hasznalatat eroltetni emiatt a problematika miatt, mint jelenleg. pont most volt naluk IP valtas (mondjuk az is erdekes kerdes hogy ezt miert nem hajnali 4kor kell csinalni es miert napkozben amikor dolgoznanak), es meg szerencse hogy mondtam hogy egyelore csak IPv4-el hasznaljanak mindent mert mar lett volna kaosz :)

  8. 2 órája, btz írta:

    1. Ez attól is függ, hogy milyen routerről van szó, azon belül is, hogy milyen szoftver fut rajta. Gyári vagy mókolt. 

    2. A helyi hálózaton lehet csinálni helyi hálózatos IPv6 címeket ami alapján a router felismeri, de akár a MAC cím alapján is felismerheti, ami biztosan statikus. Ez alapján már egy jól felokosított routerel megoldható bármilyen szűrés. 

    1: ennek a csudalatos sagemcom routernek a gyari firmware-je van (lasd topic cim), nincs semmi mokolas a konfiguracios remalmon kivul...

    2: ezt kifejtened bovebben? ha a 'belso' (router mogotti) ipv6 valtozik a prefix valtozas miatt, akkor a routerben mint mondtam tudomasom szerint lehet az osszes korabbit IPv6 cimekre torteno routet atirni.

  9. Ekkor: 2/7/2021 at 19:39, btz írta:

    Ez azt jelenti, hogy a publikus IPv6 címmel rendelkező géped közvetlenül elérhető egy másik IPv6-al rendelkező gépről közvetlenül, ha nem használsz a gépeden tűzfalat. De ha van egy komolyabb saját routered, azzal le is blokkolhatod a forgalmat, akármelyik helyihálózatodon lévő gépeden, még ha azon semmilyen tűzfal nincs, akkor is. A digitális elosztókban úgy tudom, hogy nincs ilyen komplex IPv6 tűzfal.

    Ezzel ket aprocska problema van:

    1: a router feluleten csak egy megadott IPv6-os cimre tudok routet engedelyezni (mondjuk ez is kulon remalom volt)

    2: a telekom nem garantal statikus IPv6 cimet, igy minden egyes valtozaskor lehet az egesz router beengedett IPv6 portjait a megvaltozott IPv6 cimekre ujrakonfiguralni.

    IPv4 eseten ez jol tud mukodni DynDNS-el mivel ott portforward van belso DHCP-vel kiosztott IP cimekre, de IPv6 eseten ez egyszeruen lehetetlen vallalkozas. A mai napom azzal ment ell hogy rajottem a router felulete hol bugos hogy tudjak IPv6 portokat nyitni, de sajnos az IP cim valtozas problemaja tovabbra is fennall es ellehetetleniti a normalis port atengedest.

×
×
  • Új...