Márffy Magdolna

Hivás néha megszakad

Kérdés

Tisztelt Fórum!

Dec.közepén vettem eg yhuawei Mate 20 pro készüléket,abba uj simkártyát is kaptam.Észrevettem,hogy néhányszor megszakad a hivás,van hogy beszéd közben,van hogy néhányat kicseng,és mikor a másik fél felveszi,akkor nálam megszakad.Kicsit megrezdül a mobil pittyeg egyet.Azt hittem hogy a másik fél kinyomta,de kiderült hogy nem,hanem pl akkor vette fel.Régebbi okosmobiljaimnál is voltak ilyenek.Pl ha a telekomot kellett hivni,és kapcsoltak ide-oda,s közben megszakadt a hivás.Nem mobilhibára gondolok,elvégre teljesen friss készülék,és régebbieknél is volt.A térerő teljes ahol használom.Simkártya uj.Huawei ügyfélszolgálatán is voltam,letesztelték,nem találtak hibát.10 hivásbol mondjuk hétnél nincs is baj.Mi vagy hol lehet a gond?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

16 válasz erre a kérdésre

Azóta nem jött elő a probléma? :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
18 perce, Márffy Magdolna írta:

Igen, de nem értem hogy miért szakadt meg eddig? Azt mondták a Huaweinel, hogy 10 bol kétszer az normális. 

Szerintem pedig az nem normális, ha 10-ből 2-szer megszakad, főleg egy csúcsmodellnél.

Lehetséges, hogy azért volt, mert telefonálás közben más hívott, de mivel a Hívásvárakoztatás nem volt bekapcsolva, ezért a telefon automatikusan lerakta, megszakította a folyamatban lévő hívást. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, de nem értem hogy miért szakadt meg eddig? Azt mondták a Huaweinel, hogy 10 bol kétszer az normális. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Márffy Magdolna írta:

Pont akkor volt amikor a hivásvárakoztatás nem volt bekapcsolva. Most bekapcsoltam. Hívott valaki, nem szakadt meg beszéd közben. Hanem kis jelzés, de közben tudtunk beszélni. S közben láttam h.más is keres. Igazából 10 hívás öl kettőnél van ez, átlagban. 

Ja, értem. Akkor szerintem ez megoldotta a problémát, mert akkor csak jelez, hogy más is hív, de nem zavarja meg a hívást. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pont akkor volt amikor a hivásvárakoztatás nem volt bekapcsolva. Most bekapcsoltam. Hívott valaki, nem szakadt meg beszéd közben. Hanem kis jelzés, de közben tudtunk beszélni. S közben láttam h.más is keres. Igazából 10 hívás öl kettőnél van ez, átlagban. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A híváskorlátozás szerintem jól van beállítva. A Hívásvárakoztatást kapcsold ki, hátha az lesz a ludas. Utána meg csinálj egy teszthívást, reméljük most már nem lesz a szokásos jelenség. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Abit

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már megtaláltam, de nem tudom mit nyomják be. 

Screenshot_20181229_101800_com.android.phone.jpg

Screenshot_20181229_101744_com.android.phone.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, Márffy Magdolna írta:

A hiváskorlátozást nem tudom hol lehet állítani a Huawei Máté 20 pro mobilon. Nem találtam ilyet. Nem oldódott meg a gond. 

Esetleg a telefonos beállításokban belüli menüpontokról tudnál egy screenshotot dobni? Sokat segítene. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A hiváskorlátozást nem tudom hol lehet állítani a Huawei Máté 20 pro mobilon. Nem találtam ilyet. Nem oldódott meg a gond. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 perce, Márffy Magdolna írta:

Ki van kapcsolva a hivásvárakoztatás. EMUI 9.0.0.A verzió. Köszönöm az alaposságot. 

A Híváskorlátozás is?
Ez után még fennáll ez a jelenség, vagy már sikerült kiküszöbölni a hibát?

Szívesen segítek. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Abit

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ki van kapcsolva a hivásvárakoztatás. EMUI 9.0.0.A verzió. Köszönöm az alaposságot. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt nézd meg először, szerintem ezeknek ki kell lenniük kapcsolva:
Tárcsázó >> Híváskorlátozás >> itt kapcsold ki, ha be vannak kapcsolva.

Vagy az nem lehetséges, hogy valamilyen app értesítést küldött, esetleg valaki hívott közben, mikor próbáltál egy számot elérni? Mert általában olyankor szokott pittyegni egyet-kettőt.

Esetleg még próbáld meg kikapcsolni a Hívásvárakoztatást.

Én ezeket EMUI 8.0 alatt találtam, nem tudom, hogy M20P-nál hogy van ez, azon talán újabb fut.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
36 perce, Márffy Magdolna írta:

Persze. Mindig kikapcsolom estére és teljesen új simet kaptam. De a régivel is volt ilyen, a Huawei p9 plus mobillal, és az ascend p7-el is ami hatéves. 

Akkor nem lehet, hogy valamit esetleg a hívásbeállításokban kellene beállítani? Megpróbálok Huawei-n utána nézni, hogy mit lehetne kipróbálni a probléma elhárításának érdekében.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Persze. Mindig kikapcsolom estére és teljesen új simet kaptam. De a régivel is volt ilyen, a Huawei p9 plus mobillal, és az ascend p7-el is ami hatéves. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia,
Újraindítás, SIM ki-be megvolt?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most