sipsza

HE 6in4 tunnel, TCP kapcsolat megszakad

Kérdés

Sziasztok!

Láttam, hogy itt már többen is próbálták a Hurricane Electric 6in4 tunneljét.
Én eddig tudok a tunnelen keresztül pingelni tetszőleges IPv6 címet, de az összetettebb TCP kapcsolatok (pl. tls) hamar megszakadnak.

Csatolok egy packet capture-t, ami a PPPoE interfészen készült egy https kapcsolatról.6in4_tls.png

Sagemcom F@st 5655v2 AC ONT-t használok PPPoePassthrough módban, fw: SG3G10000494. Az IPv6 dualstack az ügyfélszolgálat szerint nem aktiválható.
A 6in4 tunnelt és a tcp kapcsolatot már próbáltam indítani a következő eszközök összes lehetséges kombinációjáról: mikrotik router, openwrt router, linux pc, windows pc. Mindegyiken a legfrissebb szoftver van, ipv4/ipv6 tűzfal/nat/fastpath kikapcsolva.

A PPPoE kapcsolatom MTU-ja 1480, a 6in4 tunnel MTU-ját végigpróbáltam 1280-tól 1460-ig. A tcp MSS-t is próbáltam kicsire venni.
A tunnelen az 1460 byte-os ICMPv6 echo csomagok egészben átjutnak.

Találkoztatok már hasonló hibával?

Köszi,
Szabolcs

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

@Halacs

Szia!

Úgy néz ki, hogy a Broadcom pktrunner nevű kernelmoduljában van a hiba. (A Sagemcom ONT-ben Broadcom SoC van.) A Broadcom a hibát már rég javította, de hozzánk valahogy még nem ért el.

Írtam több emailt is a Telekomnak, bennük a hiba részleteivel és a feltételezett okkal. Egyikre sem kaptam választ.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot. Ott azt mondták, hogy ha kapnak új firmware-t a Sagemcomtól, akkor azt egyből megkapjuk mi is, de jelezni nem fogják a hibát a Sagemcom felé.
Írtam a Sagemcomnak, hogy tudnak-e a hibáról, és, hogy a SG3G10000494-e a legújabb firmware. Megkérdezték, hogy ki a szolgáltatóm, majd ők sem válaszoltak többet.

Ez volt február elején, azóta semmi fejlemény.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Szia!

Én is ezzel küdtök. Sikerült jutnod valamire? A csomag méreteket nem néztem még, de nálam a következő van.

Adott két lakás, mindkettőben Telekom. Az egyik ("A" lakás) Telekom optikával, a másik ("B" lakás) Telekom de koaxon. Mindkét helyen Mikrotik router van.

A "B" lakásban a HE 6in4 tunnel remekül megy, míg a másik lakásban ping6 rendben, de TCP kapcsolat (curl -vv6 http://google.com) már nem megy rendesen. A konfigurációban nem találtam különbséget a két lakás közt, sőt mi több úgy emlékszek mielőtt Telekomra váltottam volna *****-vel működött is frankón minden.

Természetesen IPv4 esetén semmi probléma nincs.

Ha megnézem a router HE tunnel interészét akkor azt látom, hogy kimennek a csomagok, még a kapcsolat is felépül de mikor a HTTP payload kimegy már nem jön többet ACK ezért indul a retransmisson majd kapcsolat bontás (FIN,ACK majd RST).

ipv6.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Halacs

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Frissítés 2.

Cseréltek nálam ONT-t (egy másik hiba miatt). A típusa és a fw nem változott, és sajnos a hiba sem.

Észrevettem, hogy a következő hibaüzenet jelenik meg a logok között az ONT-n, amikor megérkezik egy ACK a szervertől:
[ERROR pktrunner] add_fwd_commands,502: Unable to determine if the flow is routed/bridged (502)

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen csatornán érdemes az ilyen jellegű hibákat bejelenteni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy kis frissítés, hátha jól jön még valakinek.

Szereztem egy VPS-t natív IPv6-tal, hogy lássam, hogy a szerver melyik csomagokat kapja meg.
 - a 3-way handshake megtörténik sérülésmentesen, ha otthonról indítom a TCP kapcsolatot; de a fordított esetben nem kapom meg a VPS-töl az ACK-ot
 - a VPS minden csomagot megkap a klienstől
 - a PSH, RST, FIN csomagok megérkeznek a klienshez
 - az üres ACK-ok nem érkeznek meg a klienshez

Ezután megnéztem, hogy mi történik a router ONT felőli ethernet interfészén. (Nem tudom, hogy  ez korábban miért nem jutott eszembe.)
Az üres ACK-okat tartalmazó csomagok is megérkeznek, de a PPPoE headerben a csomagméret eltér a valóstól (pl.: 106 helyett 2123, 94 helyett 1915), ezért a router PPPoE drivere eldobja.

Kíváncsiságból csináltam egy pár GB-os IPv4 packet capturet, amiben volt web, torrent, tcp, udp, de a PPPoE header sehol sem volt sérült.

Megpróbáltam a Hurricane Electric helyett a VPS felé kiépíteni tunneleket:
 - 6in4 tunnel esetén az eddigi hibát tapasztalom
 - 4in4 = IPIP: minden ok
 - GRE-n belül nekem az IPv4 és az IPv6 is ok, mással ellentétben

Találtam valakit, akinek ugyanilyen problémája volt, de másik szolgáltatónál:
Problem with 6to4 inside PPPoE

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most