Zsiga70

Sms probléma

Kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy miért nemérkezik meg az sms a telefonra(samsung),még csak értesítés sem jön csak akkor ha telefon csatlakoztatva van a wifire.Nem az én telefonom és nem az én problémám,én csak infót kérnék?

Köszönöm előre is

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Teherwagon,az üzenet küldési alapértelmezett mindkettő félnél automatikuson volt,ezt én állitottam be,és biztos hogy sms-ről volt szó mert azt is én kűldtem a másik telefonra.Ezenkívűl valami tipp volna még?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Zsiga70

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @Zsiga70, szerintem "csak chat"-re van állítva az üzenetkezelő app (RCS a neve a Ténél), az meg csak net kapcsolattal megy. ezt kellene módosítani, automatikusra állítani. és/vagy a küldő valójában nem sms-t küld, hanem chat üzenetet (ami értelemszerűen csak úgy  működik, ha neten lóg a küldő és a fogadó is)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Az automatikus beállítás akkor rendben, de az elméletem ettől még megáll. ennél a kevert, sms-chat szolgáltatásnál az a lényeg ugyanis, hogy az sms díj megspórolása, bővebb formátumlehetőségek miatt elsősorban chat üzenetként próbál mindent továbbítani, de az csak akkor megy, ha mindkét félnél aktív a szolgáltatás, alkalmas a teló, és van net. ha a fogadó félnél nem stimmel valami, akkor kicsit később újrapróbálja, vagy külön, manuálisan el lehet küldeni sms-ként (azt ugye mindenki megkaphatja, ma már lényegében nincsenek feltételek). te mint küldő szintén Tés vagy? ha igen, milyen telód van, illetve van mobilinterneted?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Teherwagon én és a fogadó telefon is Tés,nekem Samsung galaxy note9 van a fogadóét nem tudom milyen Samsung.Saját tabletomra küldött sms rendesen odaért.Netem a csomagban foglalt 12GB van,biztos vagyok abban hogy nem nálam van a gond,a fogadó teló régebben kapott tőlem smst.Valoszinünek tartom hogy messenger beállitási gond lesz,de nem tudok rájönni hogy mi.Végsőesetben tés bolt és a mobilokos marad.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most