Ugrás a tartalomhoz
  • 0

P2P használata zavarja a vezetékes telefonvonalat. Megoldás?


Csokilaci

Kérdés

Jó napot mindenkinek!

 

Technikai segítséget kérnék!

Ha megy az asztali gépemen egy torrent kliens program, akkor nem használható a vezetékes telefon mert recseg és kattog.

Ha bezárom a kliensprogramot, akkor rövid időn belül "kitisztul" a vonal.

Milyen beállításokat kell tenni a routernél, hogy a P2P adatforgalom ne zavarja a vezetékes telefonvonalat?  

(Persze nem a "ne használjak ilyen klienst" megoldásra gondolok.)

Információk:

Sagemcom F@st 5655v2 AC, NET250/70 és Telefon előfizetés. (TELEKOM)

Erre az elosztóra van kötve egy LAN két asztali géppel, a WIFI két mobilt és egy nyomtatót visz, plusz egy regisztrált vezetékes telefon a telefon csatlakozón. 

Képernyőkép 2023-08-11 223932.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia,

Találkoztam már ezzel a hibával de csak ennél az egy fajta ont-nél. Rossz hdd volt a gond, kicseréltem és megszünt a jelenség. Egy teszt elejéig próbáld ki hogy másik ssd,hdd pendrive stb-re töltesz le, persze elötte törölj minden letöltést a kliensből.  Másik megoldás ont csere egy másik fajtára...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Köszönöm a választ!

Én is valami hardver hibára gondoltam, miután a szolgáltató közölte, hogy náluk minden rendben. Megy a cserebere és a tesztelés azóta is nálam. Remélem meglesz a "bűnös"! Bár inkább szoftveres problémára gyanakszom.

Az a fura, hogy ha nem töltök le torrentet, akkor jó a telefonvonal is. Kipróbáltam, a torrent klienst torrent nélkül indítottam el és nem okozott problémát. Aztán megnyitottam egy torrent fájlt, ahogy elindult az adatforgalom elkezdett kattogni a vonalhang. Emlékszem, amikor kint volt a Telekomos szerelő legalább 30 torrent forgalma futott a rendszeren. Egy idő után lehetetlen volt telefonálni. Direkt arról hívtam a supportot és egy kukkot nem értett a recsegés, szakadozás miatt. Az ONT ki lett cserélve egy másik ugyanolyanra. Azt is tesztelgetem. Van benne néhány beállítási lehetőség.

Üdv:

Laci

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...