Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Modem Web admin elérhetetlen HTTP 403 Forbidden


Tűz Csaba

Kérdés

Frissen bekötött Technicolor FGA2235 modemen az admin felület HTTP 403 (Forbidden) és 

This page could not be displayed. An internal error has occurred.

Pár hete kötöttünk ugyanilyen modemet egy másik címre, és ott probléma nélkül elértem a Telekom branded admin felületet.
Nem tudom min múlhat.

Telekom ügyfélszolgálaton azt az infót kaptam hogy a gyártónál kell ezt intézni, nem az ő hatáskörük.
Port forward és egyéb hasonló szándékaim miatt erre kelleni fog valami megoldás,

Van bárkinek bármi ötlete amit ki tudnék próbálni, vagy hogy milyen felületen / számon érhetem utól azt akinek ez hatásköre?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Megoldódott a rejtély, valóban egy Web security megoldás proxyzta localhost-ra magának a teljes hálózati forgalmat (hogy így MitM tudja monitorozni),  és ő adta a HTTP 403-at (nem antivirus, hanem VPN, de ebből a szempontból nagyon közeli tipp volt), ezért minden browserben ugyanúgy viselkedett.

A virtual machine ennél az OS szintű proxybeállításnál alacsonyabb szinten kapcsolódott, így kikerülte ezt a masinériát, ezért ott megnyílt a felület.

A web security kikapcsolása / felfüggesztése után a probléma megoldódott.

Köszönöm a választ.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tűz Csaba
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Frissítés

Gőzöm sincs mi van, de egy Windows 10 virtual machine-ről, edge-ben simán megnyílt a felület, valamint a gazda OS-en curl-el szintén HTML választ kapok az említett 403 helyett.

Szóval az OSX-emen kell legyen a huncutság. Érdekes hogy 3 különböző browserrel megpróbáltam és minddel ugyanaz az eredmény, szóval nem browser cache, vagy cookie.
Rejtélyes.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...