Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Közszolgálati pénzért!


Törölt_tag6071

Kérdés

Régóta foglalkoztat, hogy az idegen nyelvű közszolgálati csatornákért milyen alapon kér pénzt a szolgáltató? Vajon a német anyacég egyetért-e azzal, hogy a német ZDF, az osztrák ORF és más hasonló állami csatornák szórásáért a magyar előfizetőknek - egyéb indifferens csatornákkal közös csomagban - keményen fizetni kell?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sicpista
valami vicces beállítás miatt a rendszerük a ide-*****-elvű szót kizsűrizte! hahaha
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 5

Azert azt tudni kell, hogy ami neked egy egyeni vevovel ingyen van az egy szolgaltatonak nem biztos. Egy szolgaltatonak egy adott csatornaval mindig szerzodest kell kotnie, meg a magyar kozszolgalatiak miatt is. Az ar amit te fizetsz az nem 1 csatornaert fizeted, hanem az adott csomagert. Abban lehet 300.-Ft ba kerulo is illetve 0.-Ft os is. Persze ezek az arak csak maga egy csatornaert ertendok. A 0.-Ft ost is a szolgaltatonak elkell juttatnia hozzad aminek koltsege van. Emiatt nem ingyenes egy szolgaltatonal sem a kozszolgalati csomag sem. A foldfelszinin sem ingyenes csak ott a dijat a koltsegvetesbol fizetik. Allami bevetelekbol igy az tunhet a felhasznalo szempontjabol ingyenesnek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Bár erősen úgy látom, hogy "btz" barátunk az ördög ügyvédjét próbálja eljátszani, ki tudja milyen okból? Remélem nem gondolod komolyan, hogy ilyen *****ségeken törném a fejem? Kizárólag a rendszerben egyébként elérhető, német, osztrák, spanyol és egyéb csatornákról beszélek. Mellesleg miért lenne ördögtől való, hogy uniós tagtársaink közszolgálati csatornáit, akár egymás jobb megismerése, akár egymás nyelvének tanulása, gyakorlása okán gyermekeink nézhetnék, használhatnák.

Az persze már önmagában is érdekes kérdés, hogy bár a technika simán lehetővé teszi, az ügyfeleknek nincs módjuk saját ízlésük, igényeik szerint összeállítani csatorna listájukat? Természetesen ilyen esetben az egyes csatornák előfizetési díját egyedileg kellene kidolgozni és persze a senki által nem nézett, igényelt cuccok el is sorvadnának. Az én olvasatomban ez a szabad választás lehetősége maga a valós piac lenne, szemben a jelenleg a szolgáltatók által erőből diktált rendszerrel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
10 órája, sicpista írta:

Bár erősen úgy látom, hogy "btz" barátunk az ördög ügyvédjét próbálja eljátszani, ki tudja milyen okból? Remélem nem gondolod komolyan, hogy ilyen *****ségeken törném a fejem? Kizárólag a rendszerben egyébként elérhető, német, osztrák, spanyol és egyéb csatornákról beszélek. Mellesleg miért lenne ördögtől való, hogy uniós tagtársaink közszolgálati csatornáit, akár egymás jobb megismerése, akár egymás nyelvének tanulása, gyakorlása okán gyermekeink nézhetnék, használhatnák.

Az persze már önmagában is érdekes kérdés, hogy bár a technika simán lehetővé teszi, az ügyfeleknek nincs módjuk saját ízlésük, igényeik szerint összeállítani csatorna listájukat? Természetesen ilyen esetben az egyes csatornák előfizetési díját egyedileg kellene kidolgozni és persze a senki által nem nézett, igényelt cuccok el is sorvadnának. Az én olvasatomban ez a szabad választás lehetősége maga a valós piac lenne, szemben a jelenleg a szolgáltatók által erőből diktált rendszerrel.

Persze meglehetne tenni, hogy az EU összes tagjának a közszolgálati csatornáit lehessen venni. Mennyi is az? Mert persze nem akarsz diszkriminálni, hogy ez igen az meg nem. Lenne-e rá valós kereslet? A mieink benne vannak ami jelenleg (5 /+4/)

Az egyéni csatívalógatóst meg már korábban kibeszéltük, bár lehet, hogy az előző fórumon. Mi arra jutottunk, hogy havonta többe lenne, mint így. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szerintem neten kereszül az egész EU közszolgálatija elérhető, akit nagyon érdekel, az meg tudja nézni ott is, de saton vagy földi terjesztésűn mondjuk nem ilyennel kéne terhelni az értékes kapacitást.

Áttérnének erre a rendszerre, megkapná 10ezerért a 20 válogatott csatornáját, biztos lefelé kerekedne a mosolya és szomorúan gondolna vissza arra, hogy ezelőtt 5000-ért megkapta majd az összes csatornát ami a szolgáltatónál van.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kedves 'btz'! Én váltig a választás szabadságáról beszélek. Az a párszáz éves, igaz csak tré angol biztosítónál, a Lloyd-nál bármire köthetsz biztosítás. Feltéve ha megfizeted. De ezek a szolgáltatók nem kérdeznek. Valamely sajátos módszer szerint összecsomagolnak csatornákat és megengedik, hogy arról dönts, hogy kell vagy nem kell.

Attila70! A gondolatmenet ugyan az. Ki a fene kérdezett meg Téged, engem vagy bárki mást, hogy akarom-e a portugál vagy éppen a lengyel állami csatornát? És persze, ha akarom akkor hajlandó vagyok-e ezért havi tízcsilló piculát fizetni? Voltam *****, ***** és most T-s előfizető az elmúlt 20 évben, de ilyen kérdést soha nem kaptam. Azt csak csendben jegyzem meg, hogy a magyar "közszolgálati" vagy inkább az adómból fizetett csatornák száma valóban világcsúcs a lakosság arányához mérten. De ez már színtiszta politikai kérdés. ;-)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...