Ugrás a tartalomhoz
  • 0

250Mb/s otthoni internet


fzltn

Kérdés

Sziasztok!

 

Nekem is hasonló bajom van, február elején kötötték be a 250 Mb/s netet. Kicsit furcsának találtam, de lényeges sebesség növekedést nem tapasztaltam a 10 Mb/s adsl-hez képest. Gondoltam csinálok teszteket, na ekkor döbbentem le. A speedtest.net-en néztem csak utp-n összekötve laptoppal, le 20-30 Mb/s, fel 20 Mb/s. Wifin úgy szintén, legjobb eredményt tableten mérten, le 48-50 Mb/s, fel 50-55 Mb/s. Nos szerintem ez messze van a kínált sávtól. A kábelezés cat5e elvileg 1 Gb/s -t tud. Rendben, hogy a laptopom nem a legújabb, 100 Mb/s hálókártya van benne, WIFIN 54 Mb/s tudna, de a sebesség a fasorban sincs.

Router a Sagem F@ST 5655v2, túl sok beállítást nem enged. 2 napja bejelentettem a Telekomnak, hogy ez mégsem jó így, meg is értették, hogy mi a bajom. KB 1 óra múlva kaptam egy sms-t , hogy a hibát elhárították. Este nagy örömmel siettem haza, irány a speedtest.net, nos eredmény ugyanaz! A routert azóta újra indítottam, de javulás nincs. Szerintetek mit tegyek jelentsem be újra? Vagy ez tényleg ennyit tud? Sajnos a környzetemben nincs senkinek ilyen, így nem tudom, hogy másnak mennyi sebesség jön.

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.pdf

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

A Cat5e kábel hiába Gigabites, ha a hálókártya 100 Mbites.
A 100 Mbites hálókártya alapján a laptop se lehet túl gyors.

Ilyen adatsebességnél már az alkalmazott eszközök teljesítménye is számít.
Régebbi asztali gépeimen az 1000 Mbit helyett kb. 400-at tudok üzemszerűen használni.
Újabb I7-es laptopon viszont 950 Mbit fölött megy ugyanarról a kábelvégről.

A laptopot is vezetékesen használd, akkor 100 Mbit közelinek kellene lennie.
(Eszközfüggő. Lehet 50-75-100 is.)

Teszteld le egy ismerős gyorsabb gépével vezetékesen összekötve, mielőtt bejelented hibára.

Az eszközöknek WiFi-n 5 GHz + AC képesnek kellene lenniük a nagyobb sebességhez.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...