fzltn

250Mb/s otthoni internet

Kérdés

Sziasztok!

Nekem is hasonló bajom van, február elején kötötték be a 250 Mb/s netet. Kicsit furcsának találtam, de lényeges sebesség növekedést nem tapasztaltam a 10 Mb/s adsl-hez képest. Gondoltam csinálok teszteket, na ekkor döbbentem le. A speedtest.net-en néztem csak utp-n összekötve laptoppal, le 20-30 Mb/s, fel 20 Mb/s. Wifin úgy szintén, legjobb eredményt tableten mérten, le 48-50 Mb/s, fel 50-55 Mb/s. Nos szerintem ez messze van a kínált sávtól. A kábelezés cat5e elvileg 1 Gb/s -t tud. Rendben, hogy a laptopom nem a legújabb, 100 Mb/s hálókártya van benne, WIFIN 54 Mb/s tudna, de a sebesség a fasorban sincs.

Router a Sagem F@ST 5655v2, túl sok beállítást nem enged. 2 napja bejelentettem a Telekomnak, hogy ez mégsem jó így, meg is értették, hogy mi a bajom. KB 1 óra múlva kaptam egy sms-t , hogy a hibát elhárították. Este nagy örömmel siettem haza, irány a speedtest.net, nos eredmény ugyanaz! A routert azóta újra indítottam, de javulás nincs. Szerintetek mit tegyek jelentsem be újra? Vagy ez tényleg ennyit tud? Sajnos a környzetemben nincs senkinek ilyen, így nem tudom, hogy másnak mennyi sebesség jön.

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.pdf

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

A Cat5e kábel hiába Gigabites, ha a hálókártya 100 Mbites.
A 100 Mbites hálókártya alapján a laptop se lehet túl gyors.

Ilyen adatsebességnél már az alkalmazott eszközök teljesítménye is számít.
Régebbi asztali gépeimen az 1000 Mbit helyett kb. 400-at tudok üzemszerűen használni.
Újabb I7-es laptopon viszont 950 Mbit fölött megy ugyanarról a kábelvégről.

A laptopot is vezetékesen használd, akkor 100 Mbit közelinek kellene lennie.
(Eszközfüggő. Lehet 50-75-100 is.)

Teszteld le egy ismerős gyorsabb gépével vezetékesen összekötve, mielőtt bejelented hibára.

Az eszközöknek WiFi-n 5 GHz + AC képesnek kellene lenniük a nagyobb sebességhez.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a választ! Gondoltam rá én, de legalább abban bíztam, hogy 100 Mb/s jöhetne. Nincs más hátra gyűjteni kell új gépre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jól jön az elméleti 250 Mbit így is.
Több eszköz egyidejű használatakor legalább nem lassul le egyik se.
(okos tv, HBBTV, médialejátszó, telefon, táblagép, laptop, ...)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most