Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Eltűnő internetkapcsolati állapot


galandras12

Kérdés

Eddig a Telekom hálózatához hozzácsatlakozó (azaz Telekom partner) Kalász net által kaptuk az internetet de most átváltottunk szimpla Telekom előfizetésre. A probléma ott kezdődik amit régebben is tapasztaltunk és új szolgáltató reményében gondoltuk hogy nem fog ez a hiba jelentkezni többet de úgy nézki ugyan azon a kábelen bejövő szolgáltatással ugyan az a probléma. 
Arról lenne szó hogy hogy az internetkapcsolat véletlenszerűen csak úgy megszakad van hogy csak egy másodpercre de van hogy akár 10 másodpercre is. 
Ez elég zavaró TVGO nézése közben mikor van hogy fél óra után el kezd bufferelni és meg ál 16%-on több másodpercig. De érdekes hogy az IPTV szolgáltatást semmien szinten nem befolyásolja pedig egy azon Sagemcom F@ST 3686 V2 típusú eszközre vannak kötve. A jelek álapotát csatolom. Az esemény naplóba meg semmiféle probléma nicns jelezve így azt felesleges (csak arról van értesítés hogy XY IP címet lanon ki osztotta XY MAC címmel rendelkező egyik eszköznek)

Tesztelés képpen jelentősen észrevehető hogy pl egy OBS-en keresztüli Youtube élőközvetítés esetében is van hogy egyszerűen eltűnik a jel és a bitráta jelzésnél az adatforgalom néha. Van hogy orákig jol működik de van hogy eltűnik és 0kbps/50kbps/250kbps sebességgel kezd menni 5-10 mp-ig.

Mi okozhatja ezt a problémát? Meg lehet helyileg ezt oldani vagy az ügyfélszolgálatot keressem ebben az ügyben?

+infó: Van egy TP-LINK TL-WR940N típusú Router mely az előző szinmpla modemre van konfigurálva aktív DHCP-vel. Nem tudom miylen szinten tudja ez befolyásolni. (Külömböznek az eszközök LAN címei így nem ütlöznek)

sg1t.PNG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: galandras12
Eszköz nevének kiemelése
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
22 perce, galandras12 írta:

Ebben a pillanatban is elment. 
De nincs semmi erre utaló jel az eseménynaplóban. 
Amikor elment az 2018-07-25 10:35 volt kb. 
Eseménynapló utolsó bejeyzése 

 Wed 25 Jul 2018 05:03:23  Értesítés (6)  192.168.0.12 has been offered to MAC f4:f2:6d:f6:63:37 
 Wed 25 Jul 2018 04:39:43  Értesítés (6)  192.168.0.13 has been offered to MAC ac:6f:bb:06:b6:a0 
 Wed 25 Jul 2018 04:33:23  Értesítés (6)  192.168.0.12 has been offered to MAC f4:f2:6d:f6:63:37 
 Wed 25 Jul 2018 04:09:30  Értesítés (6)  192.168.0.13 has been offered to MAC ac:6f:bb:06:b6:a0 
 Wed 25 Jul 2018 04:03:24  Értesítés (6)  192.168.0.12 has been offered to MAC f4:f2:6d:f6:63:37 

De az is akkor 4:09-kor volt. De semmi arra utaló dolgo nincs. Az eszközök LAN-on tudnak csatlakozni. WIFI jel érdekes ha gyenge ha itt van a modem velem szembe azaz az eszköztél 10 centire. Plusz számítógépen vagyok nagyrészt amikor el megy az itnernet. Most is élő közvetítés közben fogta és eltünt az internet 10-15 mp-re ami nem egy szerencsés szolgáltatás. Nem is rendszeres azaz nem óránként fordul elő hanem véletelenszerű időrendben és véletlenszerű ideig. 

Most amikor nem volt internet akkor is a jelszintnek ugyan így mindent rendben talált úgyhogy még gondolom akkor nem is kábel hiba lehet.
De akkor nem tudom mi lehet a hiba és hogyan lehetne orvosolni mert ha csak úgy a távolba rá csatlakoznak a rendszerre akkor nembiztos hogy el találják azt a pillanatot amikor nincs kapcsolat. és úgy nehéz visszafejteni hol akad el. 

Küldj privátban CM MAC cím és megnézetem,ezt a ezt az Állapot - Általános menüpontban találod!

Ui: a TP-Link-ben nincs esemény napló?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ebben a pillanatban is elment. 
De nincs semmi erre utaló jel az eseménynaplóban. 
Amikor elment az 2018-07-25 10:35 volt kb. 
Eseménynapló utolsó bejeyzése 

 Wed 25 Jul 2018 05:03:23  Értesítés (6)  192.168.0.12 has been offered to MAC f4:f2:6d:f6:63:37 
 Wed 25 Jul 2018 04:39:43  Értesítés (6)  192.168.0.13 has been offered to MAC ac:6f:bb:06:b6:a0 
 Wed 25 Jul 2018 04:33:23  Értesítés (6)  192.168.0.12 has been offered to MAC f4:f2:6d:f6:63:37 
 Wed 25 Jul 2018 04:09:30  Értesítés (6)  192.168.0.13 has been offered to MAC ac:6f:bb:06:b6:a0 
 Wed 25 Jul 2018 04:03:24  Értesítés (6)  192.168.0.12 has been offered to MAC f4:f2:6d:f6:63:37 

De az is akkor 4:09-kor volt. De semmi arra utaló dolgo nincs. Az eszközök LAN-on tudnak csatlakozni. WIFI jel érdekes ha gyenge ha itt van a modem velem szembe azaz az eszköztél 10 centire. Plusz számítógépen vagyok nagyrészt amikor el megy az itnernet. Most is élő közvetítés közben fogta és eltünt az internet 10-15 mp-re ami nem egy szerencsés szolgáltatás. Nem is rendszeres azaz nem óránként fordul elő hanem véletelenszerű időrendben és véletlenszerű ideig. 

Most amikor nem volt internet akkor is a jelszintnek ugyan így mindent rendben talált úgyhogy még gondolom akkor nem is kábel hiba lehet.
De akkor nem tudom mi lehet a hiba és hogyan lehetne orvosolni mert ha csak úgy a távolba rá csatlakoznak a rendszerre akkor nembiztos hogy el találják azt a pillanatot amikor nincs kapcsolat. és úgy nehéz visszafejteni hol akad el. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A TP-LINK eseménynaplóba nem ír semmi hibát. De kipróbáltam egy napig ki szedni a hálózatból és ugyanaz az eredmény. 

Lényegében leteszteltem most többször a legérzékenyebb módon továbbra is élő közvetítéssel OBS-el mind YouTube mind Twitch szerveren. Ugyan azt tapasztaltam érdekességképpen hogy nem a teljes hálózat megy el többnyire hanem a feltöltés. Mivel vissza tudtam nézni ha már rácsatlakoztam az adásra és nézhettem élőben hogy nem megy normálisan az előközvetítésem. Pontosan az OBS-en mérve egyszer csak jó pár mp-ig 0kbps lesz az általam beállított 2000kbps helyett. 

Erről most tesztet is csináltam mindkét helyen. 

Az ügyfél szolgálatnál mondta a férfi hogy újra indítja az eszközömet. Amit meg is tett mert a TP link jelezte hogy el ment az internet miközben beszéltem vele de nem változtatott a helyzeten. Azt mondta hogy hívjam ha nem oldódik meg ezzel de nem tudom mit tudnak neki csinálni mert ha a letöltés folyamatos (szerintem) és csak a feltöltés megy el nem tudom milyen okból mert a jelszint stabíl. Akkor nem tudom hogy ez egy helyi szerver oldali hiba vagy mi a gond. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van pár szolgáltatás mint TVGO ami rendszeresen megszakad ezáltal. De a sima IPTV ugye a belső hálózatukon tökéletesen működik. 

De pl jelen helyzetben a YouTube-on folyamatosan nézhettem ahogy feltöltés hiányában az előközvetítésem szaggatott azaz letöltés szerintem működött. 

Továbbá szintén hálózat érzékeny League of Legends játékban is a háztartásban azt tapasztalták hogy a letöltés működött azaz lefelé jött az adat és látta az eseményeket de ő egyszerűen nem tudott mozogni a karakterrel azaz nem küldte kifelé a package-eket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem hiába küldi az emailt hogy jelöljem ki a megoldást ameddig nincs sajnos megoldás.
Főleg ameddig olyat produkál sebesség terén amit nem tartok relevánsnak. Csatolom addig is a friss sebesség tesztet. Persze amikor éppen volt le vagy (inkább amivel a legnagyobb gond van éppen) feltöltés amit én nem tudok kábel hibára mondani ha sokszor a letöltés szépen kipörög 500 Mbps-re a feltöltés vagy -- (nincs) vagy 0.16 éppen csak úgy egy pár percig.

no upload telekom.PNG

telekom test 1.PNG

telekom test 2.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...