tDr1v3r

ZTE Speedport Entry 2i - smart tv-vel problémák

Kérdés

Sziasztok,

Június közepe óta vagyok Telekom előfizető, ADSL Start csomaggal, és egy ZTE Speedport Entry 2i csodával. 

Egy olyan problémám lenne hogy az LG tévémnek (55UJ6307, a szolgáltatótól vásároltam) valamiért limiteli a netsebességét... de csak addig amíg újra nem indítom a routert. Eddig csak Netflix-ezéskor vettem észre (hát kábé csak ezzel használom), most megnéztem, az app saját diagnosztikája szerint a sebesség 0.2 körül van, a tévén böngészőből a Speedtest szerint meg 0.4-0.5... de eközben a MacBook-omon meg "tökéletes" a sebesség (30 megáért fizetek elő, aztán átlagosan 15-17-et tud lol), szinte mindig. QoS beállítást néztem, SSID-re volt beállítva, kikapcsoltam de így is ugyanúgy csinálja ezt - és már egyre irritálóbb tbh.

Eleinte csak párnaponta kellett újraindítanom a routert de mostanában minden este sorozatozás előtt le kell tolnom ezt a "szeánszt"... lehet valami beállításprobléma okozza, vagy szimplán a router ilyen hulladék? Mert ha utóbbi akkor inkább veszek egy Asus-t helyette, Tomato-val sosem hagyott cserben...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

@tDr1v3r

Nagy a valószínűsége hogy ugyan ilyen tipusút kapsz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@tDr1v3r

A Start csonag esetén nem 30mbps-re fizetsz elő, hanem a garantált 1mbps-től 30mbpsig terjedő sebességre, ami eközött a két intervallum között bármennyi lehet, fizikai adottságok és dsl technológia függvényében. 

Próbáld meg a gyáribeállítások visszaállítása funkciót PPPoE adatok visszaírásával. 

Ha nem oldja meg a dolgot, akkor egy cserét kérj. 

Ha ez sem segít, akkor az általad említett saját router ajánlatos. A Tomato helyett az OpenWRT-t ajánlom. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem. 

Factory resetet csináltam rajta pár hete, de kábé egy hét után ugyanolyanra visszaállt... hát ebből csere lesz valszeg akkor. Ugyanilyen típusra cserélnek hasonló esetben, vagy másmilyenre? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most