Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Villámcsapás


Avoyens

Kérdés

Sziasztok, 

hozzáértőktől kérnék segítséget. A múlt heti villámcsapás után több háztartásban elszállt a Tv és a net. Hiba bejelent, szerelő kijön, szolgáltatás helyreáll. A net viszont fejtőrés. Wifi minden háztartásban van. Nem külső eszközzel, a T-Home saját eszközével és tökéletesen működik (okos tv, telefon, tablet stb.) Kábelesen viszont nem működnek a gépek:

1. lakás. Wifi van, kábel nem jó. Laptop: "egy hálózati kábel nincs bedugva". Próbáltam törölni az adaptert illetve újratelepíteni Windowsban, nem hozott megoldást. Router reset, nem használt. Külső (pár száz forintos) Wifi adapterrel viszont minden gond nélkül száguld a net. Hálókártya hibára gyanakodtam, de a csavar a történetben, másik szolgáltató kábelével tökéletesen megy a laptopon a net bedugás után azonnal.

2. lakás. Wifi van, kábel nem jó. Annyival megfűszerezve ott még a hálózati adapter is eltűnt Windowsban és nem tudom hozzáadni, hiába a driver. Telepítse újra az illesztőprogramot - de hiába teszem, nincs net (még hálózati eszköz sem). Windows eszközkezelőben nincs hálókártya.  Router reset, kábel csere, különböző portok, nem jó. Néztem Linux alól nincs net.

Tehát olyan, mintha mindkét lakásban a hálókártya elszállt - vagy megbolondult volna. Router hibára nem gyanakszom tekintve, ha az elszáll feltételezem Wifi sem lenne, bár lehet ez hibás gondolat.  Egyszerűen nincs több ötletem, őszintén szólva hibát így még nem láttam különböző eszközökön. Létezik, hogy mégis központi vagy router hiba?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
Ekkor: 2018. 09. 11. at 17:35, Avoyens írta:

Sziasztok, 

hozzáértőktől kérnék segítséget. A múlt heti villámcsapás után több háztartásban elszállt a Tv és a net. Hiba bejelent, szerelő kijön, szolgáltatás helyreáll. A net viszont fejtőrés. Wifi minden háztartásban van. Nem külső eszközzel, a T-Home saját eszközével és tökéletesen működik (okos tv, telefon, tablet stb.) Kábelesen viszont nem működnek a gépek:

1. lakás. Wifi van, kábel nem jó. Laptop: "egy hálózati kábel nincs bedugva". Próbáltam törölni az adaptert illetve újratelepíteni Windowsban, nem hozott megoldást. Router reset, nem használt. Külső (pár száz forintos) Wifi adapterrel viszont minden gond nélkül száguld a net. Hálókártya hibára gyanakodtam, de a csavar a történetben, másik szolgáltató kábelével tökéletesen megy a laptopon a net bedugás után azonnal.

2. lakás. Wifi van, kábel nem jó. Annyival megfűszerezve ott még a hálózati adapter is eltűnt Windowsban és nem tudom hozzáadni, hiába a driver. Telepítse újra az illesztőprogramot - de hiába teszem, nincs net (még hálózati eszköz sem). Windows eszközkezelőben nincs hálókártya.  Router reset, kábel csere, különböző portok, nem jó. Néztem Linux alól nincs net.

Tehát olyan, mintha mindkét lakásban a hálókártya elszállt - vagy megbolondult volna. Router hibára nem gyanakszom tekintve, ha az elszáll feltételezem Wifi sem lenne, bár lehet ez hibás gondolat.  Egyszerűen nincs több ötletem, őszintén szólva hibát így még nem láttam különböző eszközökön. Létezik, hogy mégis központi vagy router hiba?

Szerintem pont úgy jártál, mint én régebben. Villám hirtelen becsapott a szomszédságban, aztán az UTP kábelen keresztül kapott a hálózati port egy kis feszültséget ami nem tetszett neki és elszállt a routeren a port az 1. esetben, meg az alaplapi hálózati kártya a 2. esetben. Ha van másik port a routereden, akkor próbáld meg abba átdugni a kábelt és úgy megnézni, hogy működik-e.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kiderült, bedöglöttek a hálókártyák mind a két esetben. Számomra furcsa, mert arra gondolnék először a router száll el elsőként, ha az UTP kábelen végigszalad a feszültség, de azoknak semmi baja (anonymus tanácsa alapján tesztelve lett kölcsön géppel mind a két lakásban). Kipróbáltam a router minden portját, nem-e csak egy döglött be, nem tapasztaltam hibát egyik port esetén sem. Mindkét esetben megoldottuk wifi adapterrel. Jobb ötletem nem akadt, mert alaplapcsere nem lesz asztali gép esetén illetve laptop sem javítva tekintve, hogy nem mai darab. Mindenesetre jó tapasztalat, hogy vihar esetén erre sem árt figyelni. Köszönöm a hozzászólásokat! 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Avoyens
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...