Kérdés

Üdv mindenki,

Az elmúlt napokban rendeltem 2Gbit/1Gbit optikai internetet IP-TV-vel 3 TV-re.

Ha jól tudom a szolgáltató által biztosított HGW 4Gigabit ethernet porttal rendelkezik, a WAN port pedig optikai csatlakozót használ.
Ennek kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy nem fogom tudni kihasználni a 2Gbit internetet, mivel 3 ethernet portot lefoglal az IP-TV, a maradék egy etherneten tudnám tovább osztani a netet, de ott már megjelenik az 1Gbites szűk keresztmetszet.

Az ügyfélszolgálattól nem kaptam használható információt, ezért itt próbálok okosodni.

kérdés:
- Lehetséges switch-el tovább osztani az IP-TV-t, hogy legyen 2 Ethernet portom az internethez?

- Esetleg létezik WiFi beltéri egység az IP-TV-hez (internethez nem szeretnék WiFi-t használni)

- Milyen típusú a HGW.

Válaszokat előre is köszönöm, Üdv:

Laci

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

@jakso88

Lehet. Természetesen IGMP képesnek kell legyen, hogy tudja a multicastot kezelni. 

Az IPTV boxoknak nem kell 30megabit sem, épp ezért ezeknek egy 100as switch is megteszi. (Ha más gépet nem akarsz tenni arra az ágra, aminek jól jönne egy gigabites port) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm, pontosan így szeretném, csak nem tudtam, hogy az IPTV-t lehet switch-el osztani.
De ezek szerint mehet :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@jakso88

Ha a netezős gépeknek switcheled akkor valószínűleg 1Gigabitet kapsz az egész switchre, ezért jobban járnál, ha a 3 IPTV boxot switcheled le. A 2Gb így lenne kihasználható két alkalmas eszköz esetén. Vagy egy dualwanos géppel (2*1Gbps) talán kilehetne hajtani. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most