Pistapapa

4g modem

Kérdés

Üdv!

Rendeltem nemrég egy Dlink sticket ami most rendelhető. Eddig egy Iphone 6s-t használtam modemnek notebook mellé, de ugye ha hívtak elment a net az nem volt jó opció, szóval választhattam, vagy veszek sticket es egy masodik sim kartyat 990-ért vagy Magentásként kapok 1300-ért 2 évre egy Sticket ingyen es még 6Gb netet az uj előfizetéshez. Na most megjott a stick, de kb egy Ft-ot nem ér az Iphone-hoz képest. Mig az Iphone-al 10mbit/10mbites netet kapok addig ugyan azon a területen a dlink stick csak valami 3/1-et tud vagy még annyit se, szóval az lenne a kérdésem, milyen sticket kellett volna választanom, ami felér az iphone képességeihez. Volt az a huwai meg egy sima modem volt, de naivan mivel a dlink volt a legdrágább azt választottam. De annak is örülnék ha esetleg mondanátok olyan modemet ami ugyan nem kapható az online shopban de jó lenne számomra. Szivesen lecserélném ezt a dlink sticket valami erősebbre, de gondolom ez igy telekomon belül álom kategória lenne.  :)

Köszönöm

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

Akkor az van amit írtam már. Ezek csak a hálózat pillanatnyi leterheltségéből adódó sebesség ingadozások. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bármilyen 4G sticknek működnie kéne, ami támogatja az összes hazai 4G frekvenciát. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megy de meg sem közelíti azt a sávszélességet a stick mint az iphone.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen úgy értettem a működést hogy a megfelelő frekvencia támogatás esetén a legszutyibb 4G sticknek is hoznia kéne azt a 10/10-es sebességet amit az Iphone is tud hozni az adott mobilcellában. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Ezt most mértem fél perc különbséggel.

Iphone Stick a sorrend

iphone.PNG

dlinkstick.PNG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Pistapapa

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sok különbség nincs, ahogy nézem az Iphone sem valami combos. Ekkora eltérés talán a hálózat pillanatnyi leterheltség változásával is magyarázható. Azt hittem, hogy látványosan 10mbps felett van az Iphone. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még arra tudok gondolni, hogy a sticknek gagyibb az antennája. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát az könnyen meglehet, de ez volt a legdrágább a shopba gondoltam ez *****a is lesz. :D Nézegettem én neten mi a külonbség a 3 kozott ami elérhető volt a telekom shopba de hat ehhez nem konyitok. Szoval milyet kene vennem hogy jó legyen ebben nem tudsz segiteni? :) Ez a dlink ez lehet jó lenne egy másik helyen, de speciel pont ahol akarom használni ott nem megyek vele semmire :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az Iphone sem hoz különösebben izmos sebességet, így azt mondom, hogy más stickekkel sem járnál jobban. Talán egy  4G routerrel, amit kirakhatsz az ablakba is, hogy jobban fogja a jelet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megvaltozott a helyzet most a stick hoz jobban, 2x is mértem egymas utan kozel azonos eredmennyel. Eddig azt hittem ertem, de már most megint nem tom mivan. :D

iphone3.PNG

stick3.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most