Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Optikai hálózatfejlesztés Pusztavámon


Hoda

Kérdés

Sziasztok! Szeretnénk megkérdezni egy bennfenntestől, hogy Pusztavám községben hogyan folytatódik tovább az optikai hálózat fejlesztése (ha egyáltalán). A település bizonyos részein nagy erőkkel kiépítették a hálózatot (a központi részeken, ahol amúgy is megfelelő sebesség). Aztán megállt a dolog és kósza információk alapján nem is folytatódik tovább a falu további részein. Ennek mi értelme? A peremrészeken hosszú évek óta küzdünk 2,5-es sebességekkel és most nagy reményeket fűztünk hozzá, hogy megoldódik a probléma, erre mégsem. Érdeklődni szeretnénk, hogy miben reménykedhetünk?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 4

@Hoda

Üdv!

Általában nem szoktak félbehagyni településeket, bár van rá példa, például ha nem megfelelőek az EON oszlopai. A Szupergyors Internet program 2020 végéig tart, így azt mondom, addig bármikor tudják folytatni a kiépítést, ha már elkezdték, sokkal nagyobb rá az esély, mint, ott, ahol még el sem kezdték.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ez a kérdés engem is érdekelne, mivel én a Gorbin lakok. Nem tudom azért ez a cégnek nem éri meg hogy le fedik a teljes falut/várost és mivel a mai világban mindenki a nagyobb sávszélesség felé húz nagy eséllyel mindenki magasabb díj csomagra váltana ennek érdekében, vagyis ezzel a cég is jobban járna? Bár az előttem szólónak sajnos igaza van jelenleg a cég monopóliumot élvez  így nincs nyomás ami meg pörgetné a hálózat kiépítését. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hello!

@Hoda, a fórumon ügyfelek vagyunk, így itt hiába vársz választ "illetékestől". ugyanakkor ha a Tétől kérdezed, kb olyan választ adnak, mint btz, 2020 végéig tart a program, minden szolgáltató addig igyekszik elérni mindenhová. a Té honlapját, annak otthoni internet megrendelő részét érdemes nézegetni, mert oda felrakják, ha az adott címen 3 hónapon belül várható fejlemény

@Gábor91, nem tudom, hol van Gorbi (a Google széttárta a kezét :)), de ha kistelepülés, akkor a partvonalról a válasz röviden nem

2 órája, Gábor91 írta:

Ez a kérdés engem is érdekelne, mivel én a Gorbin lakok. Nem tudom azért ez a cégnek nem éri meg hogy le fedik a teljes falut/várost 

pont ezért van az ország nagy részére az EU-s támogatás, mert enélkül sok helyen sohasem térülne meg. korábbi cikkek alapján (most mondok valamit) 20 millió egy kistelepülés lefedése. cserébe ne legyenek illúzióink a netre éhes tömegekről, (és ismét mondok valamit) a párszáz családból páran előfizetnek, ugyanennyien, esetleg kicsit többen pár ezerrel drágább, nagyobb csomagot kérnek. ha ennek nyereség oldalát nézed (ami nem a bevétel, csak annak kis része), nemhogy a kábelek és az előbbi összegben benne sem lévő, nálad felpattintott eszközök, de a kábeltartó beton villanyoszlopok is többször szétrohadnak, mire nullára jön ki (már ha lehet oszlopon egyáltalán, mert a földmunka még drágább). ezért nem véletlen az sem sajnos, hogy a többi szolgáltató nem tolong nálatok. ne érts félre, laktam én is ilyen helyen, imádtam (természet, nyugalom, minden sétatávra), de ára volt (többek között ez). szorítok, hogy nálatok is minél előbb legyen normális net, addig is csekkold, hogy ki fog fejleszteni nálatok, és ha a Té, akkor ugyanazt javaslom, mint Hodanak

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm a válaszokat, valami ilyesmire számítottam.

@tehervagon: A Gorbi Pusztavám egy különálló része, melyet hivatalosan Vérteskertnek hívnak. A Google térképen Pustavámi Ipartelepek néven találod meg. Így már láthatod miről beszéltem. A központtól 2,5 km-re vagyunk, a rézdrótból kb. 2.7 Mbps sebességet tudunk kisajtolni, 4G gyorsítással kb. 32 Mbps-re is felmegy. Az üvegszálnak kb. 500 m-re a teleptől van vége. A bosszúságom alapja az, hogy a falu központjában, ahol amúgy is gyors a Net kiépítik, a Peremvidékeken (STAR WARS) ahol csak vánszorog, oda már nem hozzák el. Ez így nekem teljesen logikátlan. Más lehetőségünk nincsen, minthogy várunk, hátha történik valami a későbbiekben. Más szolgáltatót úgysem választhatunk.

@btz: Reménykeltő  a válaszod. Bízunk benne, hogy tényleg nem hagyják félbe

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Hoda
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Na, örömmel jelentem, hogy folytatják a kivitelezést Pusztavámon. Itt ahol lakunk már fent vannak a tartók az oszlopokon. A szomszéd utcában már az üvegszál is ki van húzva. Úgyhogy bizalomgerjesztő a helyzet. A szomszéd utcában az egyik srác kapott választ a kivitelezésre vonatkozó kérdésére, miszerint január végére itt is működni fog a szolgáltatás. A látottakból ítélve ez reálisnak is tűnik

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát nem sietnek az illetékesek a válasszal. Azóta már történt egy átadás átvétel a T és az alvállalkozó között, tehát a projekt félkészen befejezettnek látszik. Itt ismétlem meg az eredeti kérdésemet: Ennek mi értelme? Gyorsabb alternatíva híján a T monopolhelyzetben van (gondolom hasonló települések tömkelegén is), így azt csinálnak, amit akarnak

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...