Hercznor

Új router, nincs nas Wifi kapcsolat

Kérdés

Sziasztok! 

A minap a Telekom kicserélte a routert a Sagemcom Fast 3890v3 as típusra és a NAS-omat ami 2 éve szépen ment a régi routerrel hirtelen Wi-Fi kapcsolatról nem érem el csak ha kábelen próbálkozom. 

A router a 192.168.0.1-es tartományban van és a Nas a 192.168.0.27-es fix ip címen van. 

Valaki tudna ebben segíteni?! 

Köszi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Az remek. Reméljük így is marad. 👍

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És eltelik 5 perc, semmi átállítás, és működik minden úgy ahogy kell....

zyxel net 3.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, btz írta:

Azt hittem, hogy a NAS kapcsolódik wifivel a hálózatra, de utána néztem és nem wifis NAS.

Elvileg a wifi és a vezetékes lan is egy helyi hálózat része. Nézd meg, hogy a pingre válaszol e. 

Semmilyen reakció, mikor átváltok WI-FI-re, ha ethernet kábelen van összedugva, akkor elérem. 
Ha beiktatok közé egy powerline adaptert és annak a wifijére csatlakozok, már akkor is működik szépen. 
Nem lehet hogy rossz valami a routerbe, ha néha-néha mégis csak elérhető WI-FI-ről?

zyxel net 2.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Hercznor

Igen, már rájöttem, csak a kérdésed értettem félre, ezért írtam az SSID-ről, de így értelmezve nincs rá ötletem. Esetleg egy TeamViewer meetinget javasolok, amivel meg tudnám nézni táveléréssel a hálózatod. Csak sajnos erre sok időm nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
18 órája, btz írta:

A NAS adminisztrációs felületén kell beírni az újonnan kapott digitális elosztó wifi SSID-jét és jelszavát. Ezt megteheted, ha vezetékes kapcsolattal működik.

Nincs ilyen menüpont.

zyxel net.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt hittem, hogy a NAS kapcsolódik wifivel a hálózatra, de utána néztem és nem wifis NAS.

Elvileg a wifi és a vezetékes lan is egy helyi hálózat része. Nézd meg, hogy a pingre válaszol e. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Zyxel NAS320S, most néztem a beállításokat, de sehol nem látok SSID lehetőséget.
Van esetleg egyéb ötlet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A NAS adminisztrációs felületén kell beírni az újonnan kapott digitális elosztó wifi SSID-jét és jelszavát. Ezt megteheted, ha vezetékes kapcsolattal működik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most