Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV IGMP Proxy


DonkaZoltan

Kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy megtudható az IPTV-hez beállított upstream IP cím tartományok?
Van egy pfSense routerem, ami tud IGMP Proxy beállítást de az upstream oldalon meg kellene adnom az IP tartományokat, amiken a multicast csomagok mennek. Jelenleg egy sagemcom f@st 5655v2 modem/router kombóm van, de szeretném ha az én routeremen menne a net OPENVPN és IPSECVPN szerverként is működik. A dupla NAT-olást mellőzném, teljesen kívülről kellene, hogy elérhető legyen a pfSense router.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Kicsit a cím megtévesztő, mert eredetileg IGMP Proxy alapon szerettem volna megoldani, de végül nem így lett!

Az én hálózatomban szereplő hálózati eszközök listája:
- Sagemcom F@st 5655v2 (modem/router)
- Technicolor ISB2201(IPTV Box)
- HP SFF i5 (OPNsense/pfSense, OpenVPN, IPSEC VPN, Tűzfal, NAT, Traffic Shaping, SSH, IDS, DNS-over-TLS)
- 8 portos Gigabit switch
- DualBand AP

A beállítás lépéseit leírom még egyszer:

!!!Fontos, hogy mielőtt belekezdünk biztosan tudjuk az internet kapcsolathoz szükséges felhasználó nevet és jelszót, nem egyenlő a modembe való bejelentkezési adatokkal!!!

1. Sagecom-on belépni https://192.168.1.1 címen a modem alján található adatokkal vagy ha már megváltoztattuk a jelszót, akkor azzal.
Belépve a felületen bal oldalon a Configure DHCP,NTP,DynDNS-re kattintás, majd DHCP fül és DHCP kikapcsolása(ideiglenesen), alul alkalmaz gomb!
Visszalépés a kezdő oldalra, jobb oldalon Internet Connectivity-re kattintás. A felhasználó név alatt lévő jelszót direkt elírtam, majd a Connection Trigger-t manuálisra állítottam, így a Sagecom-nak esélye nincs internetet csinálni! Görgetés a lap aljára PPPoE Passthrough opciót aktiválni, így a mi saját eszközünk fog tudni internetet tárcsázni és adni!

2. Kössük össze a Sagecom LAN1 portját a saját eszközünk WAN portjával!
Most állítsuk be saját eszközünkbe az internet hozzáférést, WAN kapcsolatnál a PPPoE lehetőséget választva, majd írjuk be az adatokat username(xxxxx@t-online.hu)+password. Ellenőrizzük is le, hogy valóban létrejött a kapcsolat és működik az internet! Ezt megtehetjük úgy, hogy a saját eszközünkben a megfelelő menüpont alatt vagy saját eszközünk LAN1 portjára csatlakoztatunk egy laptopt/PC-t.
Ezen a ponton már a Sagecom-ot nem érjük el a webes felületén csak úgy, hogy ha a saját laptopunkat vagy PC-nket direktbe összekötjük a Sagecom LAN2 portján. (Egyszerre csak a Sagecom-ra vagy a saját router-ünkre legyünk rákötve!!!)

3. Kössük össze laptopunkat vagy PC-nket a Sagecom LAN2 portjával, mivel az 1. pontban a DHCP-t kikapcsoltuk nem fogunk kapni automatikusan IP címet, manuálisan kell azt beállítanunk(laptopon/PC-n) a vezérlőpult Hálózati és Megosztási központ alatt --> Adapterbeállítások módosítása. A hálózati kártyán jobb egér tulajdonságok, majd a TCP/IP protokoll 4-es verzióját kiválasztva --> tulajdonságok.
Válasszuk ki "A következő IP cím használata lehetőséget"
A Sagecom ugye a 192.168.1.1 címen volt elérhető 255.255.255.0-ás maszkkal, ami /24, így ilyen IP címet kell nekünk most beállítani!
pl.:

IP 192.168.1.70
Maszk 255.255.255.0
Átjáró 192.168.1.1 (Sagecom IP címe)
DNS 192.168.1.1

Alkalmazzuk a beállítást!

Most újra be tudunk lépni a https://192.168.1.1 admin jelszó párossal!
Menjünk vissza a DHCP beállítások menübe(fentebb említve) és kapcsoljuk vissza a DHCP-t, hogy a MediaBox is kapjon IP címet és menjen az IPTV is.

Ezzel készen is lennénk, saját router-ünk biztosítja az internet elérést és működik az IPTV is!
Ne felejtsük el a laptopon/PC-n visszaállítani automatikusra az adapter beállításoknál az IP konfigurációt!

Végezetül csatolok pár képet az én rendszeremről!
Remélem tudtam segíteni!

1.Sagecom.png

2.Sagecom_DHCP.png

3.Sagecom_DHCP_OFF.png

4.Sagecom_Internet.png

5.Sagecom_Internet_Password.png

6.Sagecom_Internet_PPPoE.png

OPNsense_PPPoE_1.PNG

OPNsense_PPPoE_2.PNG

OPNsense_PPPoE_3.PNG

7.Sagecom_DHCP_Again.png

8.Sagecom_DHCP_ON.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia!

Egyenlőre csak részben sikerült!

A Történet röviden:
Sagecom-on PPPOE passthrough bekapcsolva, DHCP kikapcsolva, LAN1-en pfSense biztosítja a netet, hiba nélkül.
Egészen mostanáig ment az IPTV is, de ma délután eldobta magát, feltételezem lejárt a 24órás DHCP lease time ami még tegnap óta a Sagecom-ban volt beállítva.

Most manuálisan probálnék neki IP-t adni, el is jutottunk oda, ahová be kell írni a dolgokat.
Ezeket írtam volna be: IP:192.168.1.65, Mask: 255.255.255.0, GW: 192.168.1.1 DNS: 192.168.1.1
Amikor beírnám pl. az 192.168.1.65-öt, a blokkon belül nem lehet léptetni, tehát 3 karaktert kell beírni, ami szerintem nem jó!
Pl. 192.168.1.65 helyett 192.168.001.065 lett.
Tudja valaki, hogy egy blokkon belül, hogy lehet helyi értéket léptetni?
Nyilakkal próbáltuk, illetve a 0 hosszan nyomva sem opció!

Technicolor ISB2201

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia!

Na csak összejött a dolog végül!
Az IPTV valóban azért nem ment mert a lease lejárt a DHCP-t meg kikapcsoltam!
Visszakapcsoltam a DHCP-t, kapott IP-t a box és mennek az adások és OPNsense alól meg megy a PPPoE(NET)

Leírom a teljes konfigot:

1. Sagecom-ban az internet adatoknál a jelszavamat szándékosan elírtam és még manuálisra raktam a kapcsolat típusát az always-ról, így véletlenül sem tud tárcsázni!

2. DHCP kikapcs a Sagecom-on ideiglenesen, saját router WAN portja megy a Sagecom LAN1-be.
Saját routerben internet beállítás elvégzése, ellenőrizni, hogy valóban van-e net!

3. IPTV Box Sagecom LAN4(nálam) és DHCP-t visszakapcsolni!

Csinálok képeket is majd ha van rá szükség!

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: DonkaZoltan
Bővítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...