Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Kaon CG3000, UPnP, net lassulás


metamorf

Kérdés

Sziasztok,

Nemrég került bekötésre az internet, és arra lettem figyelmes, hogy bizonyos időközönként a válaszidő nagyon lelassul(8-10s, egyszerre kábeles és wifi is), aminek hatására netes játékok folyamatosan kidobtak. Hosszas keresés során sikerült beazonosítani a problémát, ami mint kiderült az UPnP volt. Amikor egy port-forwarding bejegyzés automatikusan hozzáadásra vagy eltávolításra kerül, akkor következik be az elöbb említett lassulás. A funkció kikapcsolása után már rendben működik minden.

Kérdésem az lenne, hogy ez a "normális" működés ilyen Kaon CG3000 hardver esetén, vagy egyedi esetről lehet szó?
 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: metamorf
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom
Ekkor: 2020. 07. 19. at 12:18, metamorf írta:

Sziasztok,

Nemrég került bekötésre az internet, és arra lettem figyelmes, hogy bizonyos időközönként a válaszidő nagyon lelassul(8-10s, egyszerre kábeles és wifi is), aminek hatására netes játékok folyamatosan kidobtak. Hosszas keresés során sikerült beazonosítani a problémát, ami mint kiderült az UPnP volt. Amikor egy port-forwarding bejegyzés automatikusan hozzáadásra vagy eltávolításra kerül, akkor következik be az elöbb említett lassulás. A funkció kikapcsolása után már rendben működik minden.

Kérdésem az lenne, hogy ez a "normális" működés ilyen Kaon CG3000 hardver esetén, vagy egyedi esetről lehet szó?
 

Szia metamorf! Köszönjük jelezésed! Amennyiben a hibajelenség ismét előfordul, akkor kérlek, hogy privát üzenetben add meg az alábbi adatokat. MT azonosító, bejelentő teljes neve, értesítési szám. Ez alapján fel veszem Neked a bejelentést, melyet illetékes kollégáink ki fognak vizsgálni. Az okozott kellemetlenségért elnézésed kérjük! Megértésed és együttműködésed köszönjük! ^Zoltán

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

szia!

Nekem is ugyan ez a problámám akadt! 

sikerült valami megoldást találni? hogy azért az UPnP fünkció bekapcsolva maradjon?

mert nekem is egyszer csak fogja magát és kidob a játékból, illetve a videó nézések közben is zavaró hogy meg meg áll az egész :S

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Paloo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
3 órája, Hszilvi írta:

Sziasztok,

 

ugyanez a probléma jelentkezett nálunk. Mi a teendő?

Köszi

 

 

 

Szia @Hszilvi!

Kérjük, privát üzenetben írd meg nekünk az alábbi adatokat:

- MT-azonosító,

- előfizető neve,

- kapcsolattartó mobil telefonszám,

és továbbítjuk a hibát műszaki csoportunk felé. ^Levente

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...