Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV wifi bridgen keresztüli hiba


paul

Kérdés

Sziasztok!

Kitaláltam, hogy a második set top boxot routeren wifi bridge módon keresztül fogom használni. Tudom, olvastam nagyon nem optimális, de azért próbálkozom. 

A probléma az, hogy a fenti konfigurációval csak az első pár csatorna nézhető (összesen 13 db), a többi csatornára nem vált át, kimerevíti az utolsó adás képét, ha visszaváltok a működő csatornákra, akkor azok továbbra is elérhetőek. Az érdekesség az, hogy ha például a 10-es csatornára teszem a beltérit és a routert ki/be kapcsolom, onnantól 20 fölé is eljutok a csatornaszámban. Ha ilyenkor mondjuk az első helyek közé beszúrok egy olyan adót, ami eddig nem jött be, majd a routert újra ki/be kapcsolom, akkor az említett adó is bejön onnantól. Ha 20-as csatorna körül, kapcsolgatom a rútert, akkor ugyanúgy eltolódik, hogy melyik csatorna jön be, azonban az első pár már nem jön be.

 

Internet hibátlanul megy ebben a módban. A Sagem gateway és a router közt nincs nagy távolság (ettől függetlenül netzes volna kábelezgetni), fal se mérvadó (70-80%-os a jelerőssége a Sagem wifinek). Kipróbáltam  kábellel összekötve a rendszert, úgy hibátlan volt.

 

Nem tudom ezen a ponton, hogy készülék, vagy beállítás probléma volna. Mi lehet a probléma?

 

Üdv!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Szia,

Sagem nem tudom, hogy ki bírja-e adni rendesen a multicastot, ezen kívül kérdéses, milyen eszközzel és milyen beállításokkal fogadod. Mindenesetre a home gatewayek wifije az kb próbavezriós, ameddig az ember nem vesz rendes routert. Ha nagyon ez minden vágyad, hogy wifin lődd át, akkor adó és vevő oldalra is használj rendes eszközöket. Akár mesht, akár valami mikrotik routerekből összerakott bridge-t.

Itthon kísérleteztem ezekkel sokat,  egyébként meg lehet ezt csinálni stabilra, hogy ne kelljen hozzányúlni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Sok mindent nem tudok állítani a vevő routeren (onnantól, hogy bridgebe rakom gyakorlatilag semmi érdemi beállítás nincs). Egy régebbi TPlinkkel próbálkoztam már adó oldalon, de brutálisan akadozott a TV a vevő végen. Még talán keresek kölcsönbe egy routert, hátha az adó oldalon jobban teljesít.

Ha a Sagem nem bírná a multicastot, akkor már kábelesen sem menne normálisan a két beltéri nem? Vagy totál rossz vágányon vagyok a multicasttal? :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 02. at 22:12, paul írta:

Szia!

Sok mindent nem tudok állítani a vevő routeren (onnantól, hogy bridgebe rakom gyakorlatilag semmi érdemi beállítás nincs). Egy régebbi TPlinkkel próbálkoztam már adó oldalon, de brutálisan akadozott a TV a vevő végen. Még talán keresek kölcsönbe egy routert, hátha az adó oldalon jobban teljesít.

Ha a Sagem nem bírná a multicastot, akkor már kábelesen sem menne normálisan a két beltéri nem? Vagy totál rossz vágányon vagyok a multicasttal? :)

Ez milyen típus pontosan? A gyári firmware alatt a wifi bridge kegyetlen instabil, mindenképpen valami mókolttal érdemes próbálkozni, aminél beállítások is vannak rendesen

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 04. at 1:31, b10up írta:

Ez milyen típus pontosan? A gyári firmware alatt a wifi bridge kegyetlen instabil, mindenképpen valami mókolttal érdemes próbálkozni, aminél beállítások is vannak rendesen

Végül szereztem egy normálisabb routert adó oldalra, így megoldódott a probléma. Igazából nem voltam képbe snooping, multicast és hasonló dolgokkal teljesen. Köszi a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...