Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Saját router ax86u + T-ont bridge mód nem lehetséges? Alternatíva mennyivel rosszabb?


ducky92

Kérdés

Sziasztok!

Vettem egy AX86u+AX92u-t egy közel 400m2 3 szintes családi házba.

Ma jött volna a telekom bekötni, de nem jutottunk dülőre.

így állt volna fel a rendszer:
-T-ontba belemegy az összes TV set-to-box kábel, majd az egyik lan port az ax86u wan portjával lenne összekötve, a t ont bridge módba rakva és akkor az ax86u lenne a fő saját router. + a felső emeleten az ax92u működne AiMeshben.

Azt mondta a srác, hogy ez nem megoldható, felhívott több embert, műszakvezetőt is és azt mondták, hogy, ahogy bridge módba rakja az övékét, elfog menni a TV.

Szerinte úgy lehetne megoldani, hogy a T ont a fő router, és akkor az ax86/ vagy 2db ax92u, ami továbbítja a jelet. Ez a variáció mennyivel rosszabb, mint pl a saját routeres megoldás?

Biztos nem megoldható semmiképpen ez a saját routeres megoldás?

Ő ajánlotta a 4 készüléket(tkomos mesh), de gondolom az a rendszer nem annyira stabil, mint a 2db ax92u.

A válaszokat előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
1 órája, ducky92 írta:

Sziasztok!

Vettem egy AX86u+AX92u-t egy közel 400m2 3 szintes családi házba.

Ma jött volna a telekom bekötni, de nem jutottunk dülőre.

így állt volna fel a rendszer:
-T-ontba belemegy az összes TV set-to-box kábel, majd az egyik lan port az ax86u wan portjával lenne összekötve, a t ont bridge módba rakva és akkor az ax86u lenne a fő saját router. + a felső emeleten az ax92u működne AiMeshben.

Azt mondta a srác, hogy ez nem megoldható, felhívott több embert, műszakvezetőt is és azt mondták, hogy, ahogy bridge módba rakja az övékét, elfog menni a TV.

Szerinte úgy lehetne megoldani, hogy a T ont a fő router, és akkor az ax86/ vagy 2db ax92u, ami továbbítja a jelet. Ez a variáció mennyivel rosszabb, mint pl a saját routeres megoldás?

Biztos nem megoldható semmiképpen ez a saját routeres megoldás?

Ő ajánlotta a 4 készüléket(tkomos mesh), de gondolom az a rendszer nem annyira stabil, mint a 2db ax92u.

A válaszokat előre is köszönöm!

Ha ez egy ONT, akkor minden további nélkül tudod bridge módban használni és a saját routeredet beállítani "fő" routernek. Azzal is együtt lehet élni, hogy a Telekom eszközét használod routerként, viszont kevesebb beállítási lehetőség van rajta, mint pl az említett eszközön.

A koax kábelos DOCSIS modemeknél van ilyen "megkötés", hogy ha bridge módban van, akkor valóban nem megy az IPTV.

Én személy szerint eddig nem hallottam rosszakat a T saját eszközeiről.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: uzman
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 perce, uzman írta:

Ha ez egy ONT, akkor minden további nélkül tudod bridge módban használni és a saját routeredet beállítani "fő" routernek. Azzal is együtt lehet élni, hogy a Telekom eszközét használod routerként, viszont kevesebb beállítási lehetőség van rajta, mint pl az említett eszközön.

A koax kábelos DOCSIS modemeknél van ilyen "megkötés", hogy ha bridge módban van, akkor valóban nem megy az IPTV.

Én személy szerint eddig nem hallottam rosszakat a T saját eszközeiről.

Köszi a választ! Elvileg a bekötő azt mondta, hogy 100% nem fog menni  bridge módban az IPTV, most kaptam egy ajánlást, hogy próbáljam PPPoE-n keresztül saját routerrel összekötve, így nem kell majd bridge mód. Az ONT elvileg technicolor lesz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ducky92
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...