Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Gigaerős Net 2000/1000 lassú letöltés


H31mr1cH

Kérdés

Üdv!

Szeptember végén átadták az optikát Baján, így be is lett húzva gyorsan. A problémám annyi, hogy a letöltési sebességem nagyon alacsony a csomagban ígérteknek. Ezt jeleztem is a telefonos ügyfélszolgálaton, hogy a kapcsolatom 300/700Mbit/s (le-/feltöltés). Válaszként annyit kaptam, hogy a garantált sebesség megvan, de amit még lát az, hogy szakadozik a kapcsolat, így távolsági hibaelhárítás lesz. Erről jött is a nyugta sms, hogy a hiba elhárítva... (nem kívánom kommentálni).

Csak nekem olyan érzés, mint amikor egy autó megy ötvennel maximum előre, de hátramenetben százhússzal is tud?

Csatolom a képet, amit a Technicolor ONT diagnosztikáról készítettem speedtest.net alatt. Valamint azz ONT logját, info oldalát.net_diag.png

log.txt

net_info.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
10 órája, H31mr1cH írta:

Szia uzman!

Kábelen végeztem cat5e, gigabites router (DHCP kikapcsolva) és LAN kártya. Próbáltam már egy hosszabb UTP kábellel közvetlen az ONT-be dugva, de nem segített. A konfig: 8magos AMD(15-18% kihasználtság feladatkezelő szerint mérés közben), 16GB RAM, WIN10 SSD-n

Webes klienst használtam, de ma asztali alkalmazást feltettem, 500+ Mbit le és a feltöltés már 900+Mbit (hozzá teszem már jött egy SMS ütemezett szolgáltatás minőségének javításának korszerűsítéséről, jelentsen bármit). Ha a fórumos bejegyzés kapcsán indult meg a dolog, akkor le a kalappal, a nettó 15 perces telefonálás az ügyfélszolgálattal össze hasonlíthatatlan.

Köszi!

A böngészős kliens méréseire nem érdemes hagyatkozni. Minden esetben a letöltött programot érdemes használni. Javaslom még, hogy ha mérsz egy sebességtesztet és gyanús az eredmény, akkor válassz másik szervert.

A "gigabites router" is lehet gyenge láncszem, mert attól, hogy a portjai gigabitesek, nem biztos, hogy maga a hardvere is elég erős ahhoz, hogy lan-wan irányba is gigabittel fogalmazzon.

Lehetséges, hogy az sms azért jött, mert még történik valamilyen további beállítás vagy finomhangolás, ami befolyásolja a hálózat teljesítményét.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2021. 11. 09. at 8:12, uzman írta:

Köszi!

A böngészős kliens méréseire nem érdemes hagyatkozni. Minden esetben a letöltött programot érdemes használni. Javaslom még, hogy ha mérsz egy sebességtesztet és gyanús az eredmény, akkor válassz másik szervert.

A "gigabites router" is lehet gyenge láncszem, mert attól, hogy a portjai gigabitesek, nem biztos, hogy maga a hardvere is elég erős ahhoz, hogy lan-wan irányba is gigabittel fogalmazzon.

Lehetséges, hogy az sms azért jött, mert még történik valamilyen további beállítás vagy finomhangolás, ami befolyásolja a hálózat teljesítményét.

Minden egyes mérés más-más szervert takar. Még annyi maradt hátra, hogy közvetlen az ONT 2.5Gbites portját max 1-2méteres cat6 kábellel is teszteljem.

net_speedtest.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia uzman!

Kábelen végeztem cat5e, gigabites router (DHCP kikapcsolva) és LAN kártya. Próbáltam már egy hosszabb UTP kábellel közvetlen az ONT-be dugva, de nem segített. A konfig: 8magos AMD(15-18% kihasználtság feladatkezelő szerint mérés közben), 16GB RAM, WIN10 SSD-n

Webes klienst használtam, de ma asztali alkalmazást feltettem, 500+ Mbit le és a feltöltés már 900+Mbit (hozzá teszem már jött egy SMS ütemezett szolgáltatás minőségének javításának korszerűsítéséről, jelentsen bármit). Ha a fórumos bejegyzés kapcsán indult meg a dolog, akkor le a kalappal, a nettó 15 perces telefonálás az ügyfélszolgálattal össze hasonlíthatatlan.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...