MACKOo

Saját router használata

Kérdés

Sziasztok,

A napokban döntöttünk úgy, hogy a meglévő telekom routert szeretnénk kiváltani, és vásároltunk egy Xiaomi AC2350 típusú routert, ami nagyon jól teszi a dolgát, amíg nem kezdünk el rajta netflixezni, én online játszani  stb... ugyanis ekkor, mintha elmenne az internet. Utána olvastam, és ha jól értelmeztem a leírtakat, a dupla NAT lesz a problémánk. Elolvastam a teendöket. Telekomos router BRIDGE mód, Lan1 portból UTP kábellel összekötjük az új router wan pontját és élvezhetjük is az új router okozta örömöket, de sajnos nem. Bridge mód utan nincs internet. Biztos, hogy valamit nem állítok be, de vajon hol rontom el, hogy működjön? Előre is köszönöm a segítséget. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

18 órája, MACKOo írta:

Sziasztok,

A napokban döntöttünk úgy, hogy a meglévő telekom routert szeretnénk kiváltani, és vásároltunk egy Xiaomi AC2350 típusú routert, ami nagyon jól teszi a dolgát, amíg nem kezdünk el rajta netflixezni, én online játszani  stb... ugyanis ekkor, mintha elmenne az internet. Utána olvastam, és ha jól értelmeztem a leírtakat, a dupla NAT lesz a problémánk. Elolvastam a teendöket. Telekomos router BRIDGE mód, Lan1 portból UTP kábellel összekötjük az új router wan pontját és élvezhetjük is az új router okozta örömöket, de sajnos nem. Bridge mód utan nincs internet. Biztos, hogy valamit nem állítok be, de vajon hol rontom el, hogy működjön? Előre is köszönöm a segítséget. 

Valami zavar van az erőtérben...

Először is pontosan írd le, hogy milyen fajta eszközöd van a Telekomtól (pl Sagemcom 3686, az alján/oldalán/hátulján lévő címkén rajta van).

Mikor nincs internet? Melyik eszközön? Hogy történik pontosan a folyamat?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mindkettő routeron lan portot kell használni, thomeos router maradjon eredeti beállításon. A második routeron ki kell kapcsolni a DHCP - t , így szokott működni álltalában. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most