Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Laci75

Kérdés

Üdv! Időképre szeretnék kamerát csatlakoztatni, technicolor fga2233 thome routeren keresztül, nem vagyok natolva. Kamera Tc ip t-pro 73048, próbáltam ftp keresztül a kamerából, totálkommanderrel, de nem sikerült kapcsolódni. Regisztráltam DDNS t  noip,com, routerbe beállítottam zölden mutatja, hogy jó. A kamerába is be lehet állítani, lényeg, hogy nem jó. 

Valakinek ötlete, esetleg másnak hogy sikerült? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Ftp keresztül próbáltam, közvetlenül a kamerából, de hibát ír ki, receiv data fail. Most csináltam DDNS címet és rtsp porton streamet, Vlc lejátsza külső hálózatról is, de az időképen nem jelenik meg semmi belőle, többször írtam már nekik, de szerintem ők sem tudják mi lehet a hiba. Az a baj kamerának nincs jpg urlje, csak stream. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
18 perce, Laci75 írta:

Ftp keresztül próbáltam, közvetlenül a kamerából, de hibát ír ki, receiv data fail. Most csináltam DDNS címet és rtsp porton streamet, Vlc lejátsza külső hálózatról is, de az időképen nem jelenik meg semmi belőle, többször írtam már nekik, de szerintem ők sem tudják mi lehet a hiba. Az a baj kamerának nincs jpg urlje, csak stream. 

Amit én mindenképpen ellenőriznék:

  • ha ftp-n töltesz fel: felhasználónév, jelszó (akár meg is változtathatod és az újat beírod a kamerába is), fájl formátum (jpg kell legyen), felbontást kisebbre venném (hátha valami méretkorlát miatt nem tölti fel), ftp cím helyesen van-e beírva, esetleg megpróbálhatod, hogy IP címet írsz be (87.229.65.170)
  • rtsp-nél: video formátumot ellenőrizni (h264 kell legyen), az url jól van-e beírva az időkép oldalán. Említetted, hogy vlc-vel sikerült elérni a videofolyamot, a tulajdonságoknál érdemes megnézni a kodek információkat, esetleg azt továbbítani az időkép technikai supportjának.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lehet hogy azért nem működik az FTP, mert nincs a kamerának jpg urlje, vagyis állókép elérése. 

rtsp keresztül kellene megoldani, cbr és vbr kódolás, és H264, mást nem is lehet csak a képkocka sebességet és Frame intervalumot. 

Még annyit írnak az oldalon hogy időzítés kell beállitani, hogy 30/60 másodpercenként töltsön fel a kamera képet, de stream esetén az időkép szervernek kellene ezt elvégezni szerintem. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Laci75 írta:

Lehet hogy azért nem működik az FTP, mert nincs a kamerának jpg urlje, vagyis állókép elérése. 

rtsp keresztül kellene megoldani, cbr és vbr kódolás, és H264, mást nem is lehet csak a képkocka sebességet és Frame intervalumot. 

Még annyit írnak az oldalon hogy időzítés kell beállitani, hogy 30/60 másodpercenként töltsön fel a kamera képet, de stream esetén az időkép szervernek kellene ezt elvégezni szerintem. 

Sajnos nagyon kevés infó van fönt a neten erről a modellről, szinte csak az általános technikai információi. Ezek alapján én azt gondolom, hogy állóképet nem tud készíteni (vagy csak kimaradt a leírásból). Esetleg a kódolásokkal lehet próbálkozni, hisz bár nem írja az időkép oldala, de lehet, hogy csak az egyik fajtát tudja feldolgozni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, uzman írta:

Örülök, hogy sikerült.

Mi oldotta meg a problémát?

Írtam az időképre, többször is, végül inkább megadtam a kamera címét, jelszót mindent amit kell hogy ők próbálják meg. Ftp feltöltés az valamiért nem működik, pedig a kamera tudja, jpg állókép url nincs a kamerának, de stream címe az van. Azt viszont nem tudtam hogy az állókép helyére stream címet az is be kell írni, hogy a képkockát ki tudja szedni az oldal. Csináltam DDNS címet és nyitottam pár portot a routeron. Kép periódus feltöltés nincs a kamerának, ezért Frame intervalumot és bitrát álligatva el lehet találni, hogy meglegyen a képkocka 20/30 /60 másodpercenként.  Nem mindegy, hogy milyen érték volt beállítva, mert ahogy kiléptem a kamera szoftveréből, akkor leállt a stream. Vlc lejátszóval folyamatosan elérhető volt pedig egyfolytában.  2014 es firmware van a kamerán nem mai darab, de működik. 

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Laci75
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, Laci75 írta:

Írtam az időképre, többször is, végül inkább megadtam a kamera címét, jelszót mindent amit kell hogy ők próbálják meg. Ftp feltöltés az valamiért nem működik, pedig a kamera tudja, jpg állókép url nincs a kamerának, de stream címe az van. Azt viszont nem tudtam hogy az állókép helyére stream címet az is be kell írni, hogy a képkockát ki tudja szedni az oldal. Csináltam DDNS címet és nyitottam pár portot a routeron. Kép periódus feltöltés nincs a kamerának, ezért Frame intervalumot és bitrát álligatva el lehet találni, hogy meglegyen a képkocka 20/30 /60 másodpercenként.  Nem mindegy, hogy milyen érték volt beállítva, mert ahogy kiléptem a kamera szoftveréből, akkor leállt a stream. Vlc lejátszóval folyamatosan elérhető volt pedig egyfolytában.  2014 es firmware van a kamerán nem mai darab, de működik. 

 

 

Köszi a részletes leírást!

További szép napot!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...