Ugrás a tartalomhoz
  • 0

DOCSIS 3.1 kábelmodem és DDNS kapcsolat az ASUS router-ben.


cadvision

Kérdés

Szeretnék segítséget kérni a DDNS szerver beállításhoz. 

Van nekem egy DOCSIS 3.1 kábelmodemem 1 GBit letöltési sebességű csomaggal. A modem LAN 1 csatlakozója van összekötve az router WAN csatlakozójával. A modem másik 3 LAN csatlakozójába pedig a 3 db. SET TOP BOX van csatlakoztatva. Jelenleg a kábelmodem egy fix IP címmel (192. 168. 0. 5) tudja csak az Internet kapcsolatot továbbítani a router felé. Ebben az esetben viszont az alábbi képen látható hibaüzenetet (sárga színnel) írja ki a router, amikor próbálnám a DDNS szolgáltatót felismertetni a router-rel. Megpróbáltam lekapcsolni a modemben a DHCP szervert, hogy majd a router-ben fogom beállítani a PPPoE kapcsolat segítségével az Internet kapcsolatot. Ekkor viszont a 3 TV nem működött, mivel a SET TOP BOX készülékek a hálózati kábelen keresztül kapják a jelet. Vagyis IP cím nélkül nem hajlandóak működni. Más megoldásom nem lévén, kénytelen voltam visszakapcsolni a DHCP szervert, így viszont nem működik a DDNS kapcsolat. A modem által kiírt adatok alapján a "WAN" almenüben látható a Telekom által adott IP cím, amit viszont a router nem lát. Szerintem ezért nem tud a DDNS szolgáltatóhoz kapcsolódni. Ettől a ponttól kezdve kör számomra bezárult. Mit lehet tenni ebben az esetben, hogy ne legyen a routerem multi NAT környezetben? 

Előre is köszönöm a segítséget!

ASUS_0.jpg

ASUS_1.jpg

Modem_3.jpg

Modem_4.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Szia

Amennyiben van (és az eredeti hozzászólásod alapján van) IPTv előfizetésed is, sajnos nem lehet bridge módba állítani a modemet, hogy a routered közvetlenül wan címet kaphasson.

Az egyedüli megoldás ha ún. dmz tartományba állítod vagy port forwardolod a szükséges portokat az Asus routerre, úgy működni fog a távoli elérés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia!

Javaslatod alapján beállítottam 2 porttovábbítást is, ahogy az a mellékelt képen látható.  Továbbra is multi NAT környezetben van a routerem. Szerintem mindent megtettél, hogy segíts rajtam, és ezt én nagyra értékelem! Sőt! Köszönöm! Ennyi próbálkozás után erős a gyanúm, hogy a routerrel lehet valami gond. Még az is lehet, hogy vissza kellene állítani a gyári beállításra, és utána ismét megpróbálni. Most erre viszont nem lesz időm, mert beindult a munkaszezon. 

Üdv.

Port_Továbbítás_20_21.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Először is köszönöm a rámfordított idődet!

Igen van IP TV előfizetésem.  Sejtettem, hogy a "bridge" üzemmódba nem lehet állítani ezt a modemet. Létezik a Telekomnál olyan eszköz ami képes erre 1 GBit/s csomaghoz? Ugyanis, próbáltam a port továbbítást megcsinálni, de valamiért ez nem sikerül. Én úgy gondoltam, hogy azt az IP címet kell megadni amit a Telekom ad nekem a router beállításban. Vagy rosszul gondolom? A DDNS szerver most már sikeresen regisztrálódott, de sajnos nem aktív és továbbra is megmaradt a multi NAT.  A DMZ beállítással is próbálkoztam, de azzal sem sikerült elérni eredményt. Vagyis nem működik az Internet felöli FTP szerver elérésem. A célom az lenne, hogy az Internet felöl az Asus router USB portjára kötött külső disk-re rá lehessen látni azoknak, akiknek megengedem az írást és az olvasást. Korábban ez működött, igaz egy másik modemmel. (Sagemcom) Miután 1GBbit/s Internetcsomagot vettem, onnantól kezdve egy új Docsis modemet kaptam mert a régi nem tudta a 1GBit/s sebességet elérni. Cserébe viszont nem működik az FTP elérésem. Azt hiszem, hogy itt most nagyon elakadtam! Lehet egyáltalán erre a problémára működőképes megoldást találni?

Modem_Setting_1.jpg

Modem_Setting_2.jpg

Router_Setting_1.jpg

Router_Setting_2.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

Ha az Asus-t használod, mint FTP szerver, akkor a 20,21-es portokat kell engedélyezni. Itt van egy segédlet is hozzá (a figyelmeztető üzenetet figyelmen kívül hagyhatod)

A forrás IP címet nem kell kitölteni, mert akkor csak arról az IP címről fogja engedni a csatlakozást (márpedig a kliensnek más lesz az IP címe, mint a kábelmodemnek). Hagyd üresen a mezőt vagy írj be 0.0.0.0-t.

Még annyi, hogy ha lehet ne DHCP-vel címezd a routert, hanem adj neki egy manuális IP címet, ami kívül esik a dhcp tartományon (start és end IP címek), pl 192.168.0.2. DMZ-nek add meg ezt az IP címet vagy irányítsd át a 20 és 21 portokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Sajnos mindent kipróbáltam, és nem működik! Továbbra is a multi NAt környezetre hivatkozva nem működik az FTP elérése az Internet felöl.

A legelső bejegyzésemben látható az első képen, hogy a router IP címe 192.168.0.5, vagyis staikus IP címet adtam meg WAN IP címnek. Ezt a címet a Telekom Docsis modem/routere adja az Asus routernek WAN IP címként. A default átjáró az Asus router-ben értelemszerűen a Telekom Docsis modem/router IP címe ami a 192.168.0.1 (amivel a kezelőfelületére lehet bejelentkezni). A Docsis modemben nem kapcsolhatom ki a DHCP szervert, mert akkor ahogy azt már írtam, nem lesz IP TV.  Tehát a Telekom modem/router DHCP-n adja a WAN IP címet. A SET TOP BOX-ok részére meg a Telekom modem/routerének DHCP szervere osztja a 192.168.0.10 IP címtől kezdődően az IP címeket. (összesen 3-at)  Eddig is így működött a rendszer csak az FTP nem működött.

Ahogy írtad beállítottam azokkal az adatokkal a virtuális port továbbítást.  Utána sikeresen regisztrált a DDNS szolgáltatónál a router, majd egy kis idő múlva  kírja a rendszer, hogy a router multi NAT állapotban van. Utána megnéztem a porttovábbítási listát és az üres volt.

Jó, akkor kikapcsoltam a porttovábbítást, és beállítottam a DMZ -t az Asus routernek kiosztott WAN IP címére. Azért kapcsoltam ki a porttovábbítást, mert azt írtad, hogy "vagy" a DMZ-t állítsam be. Ezek után is multi NAT környezetbe maradt a router.

Akkor megnéztem a LAN beállításokat ahol a csatlakoztatott eszközöknek a direkt IP címe van megadva a MAC címeknek megfelelően. Vagyis a LAN oldalon sincs DHCP IP cím kiosztás!

Őszintén szólva tanácstalan vagyok, mivel már minden variációt kipróbáltam, de csak nem akar működni a dolog.

Mit csinálok rosszul szerinted?

Asus_Port_1.jpg

Asus_Port_2.jpg

Asus_Port_3.jpg

Asus_Port_4.jpg

Asus_Port_5.jpg

Asus_Port_6.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

1. azért érdemes fix IP címet megadni az Asus routernek mert ha dhcp más címet oszt ki neki vmi folytán, már bukik az egész folyamat. A DMZ-t nem az Asuson, hanem a T routeren kell beállítani, mert ő a "külső" router.

"Még annyi, hogy ha lehet ne DHCP-vel címezd a routert, hanem adj neki egy manuális IP címet, ami kívül esik a dhcp tartományon (start és end IP címek), pl 192.168.0.2. DMZ-nek add meg ezt az IP címet vagy irányítsd át a 20 és 21 portokat." Ezt is a Telekom routerben nézd meg és ez szerint adj Ip címet az Asus wan portjának. 

2. Ha a fenti beállítás után se működne az FTP elérés, akkor kell a port továbbítást beállítani, szintén a T eszközön, az ő menüjében kell a port forward-ot beállítani a 20 és 21 portokra, célként megadva az Asus IP címét. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Mindent úgy csináltam, ahogy azt írtad!

Sajnos ezek után is multi NAT környezetre hivatkozott a Router. A mellékelt képeken az általad javasolt beállítások láthatók. Az Asus routerben a DHCP címkiosztást is letiltottam, hogy csak fix IP címek legyenek mind a vezetékes és WIFI 2.4 és 2.5 GHz-en.  Korábban az Asus routerben DHCP címkiosztás és manuális címkiosztás volt beállítva együtt. Nyilván úgy állítottam be a DHCP szerver kezdő IP címét az Asus routerben. hogy az ne tudjon összeakadni a fix IP címekkel.  Se DHCP-vel sem anélküle nem voltam képes beállítani a rendszert, hogy ne legyen az a bizonyos sárga színű üzenet amitől már lassan a falra mászok! :)

Ott tartok, hogy fogalmam sincs, hogy miért nem működik a rendszer.

Üdv.

 

1_KAONCG3002_Beállítás.jpg

1_KAONCG3002_Beállítás_2.jpg

1_KAONCG3002_Beállítás_3.jpg

ASUS_IP_Cím_Beállítás_1.jpg

ASUS_IP_Cím_Beállítás_2.jpg

ASUS_DDNS_Beállítás.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, cadvision írta:

 

Ez jó

1_KAONCG3002_Beállítás.jpg

Ez is jó

10 órája, cadvision írta:

1_KAONCG3002_Beállítás_2.jpg

20:21-et kellene írni az int és ext portokhoz

10 órája, cadvision írta:

1_KAONCG3002_Beállítás_3.jpg

Ez is jó

10 órája, cadvision írta:

ASUS_IP_Cím_Beállítás_1.jpg

Ez is jó - akár engedélyezheted is a DHCP szervert, itt nincs jelentősége.

ASUS_IP_Cím_Beállítás_2.jpg

Ez is jó, csekkoltam, elérhető a cím és publikus IP-t ad vissza

ASUS_DDNS_Beállítás.jpg

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Én is leellenőriztem az "NO-IP" szolgáltatónál a regisztrációmat és még mindig működik. Tehát elvileg működnie kellene mindennek, mivel minden beállításom "jó", viszont a router továbbra is multi NAT környezetben van és ekkor a DDNS szolgáltatás nem működik. Az ASUS support-al is felvettem a kapcsolatot, de onnan csak a hivatalos leírások link-jeit csatolták nekem. (amit elsőként olvastam el és állítottam be a roter-en) 

Mi az amit elrontok ?

Üdv.

DDNS_1.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 órája, cadvision írta:

Szia!

Én is leellenőriztem az "NO-IP" szolgáltatónál a regisztrációmat és még mindig működik. Tehát elvileg működnie kellene mindennek, mivel minden beállításom "jó", viszont a router továbbra is multi NAT környezetben van és ekkor a DDNS szolgáltatás nem működik. Az ASUS support-al is felvettem a kapcsolatot, de onnan csak a hivatalos leírások link-jeit csatolták nekem. (amit elsőként olvastam el és állítottam be a roter-en) 

Mi az amit elrontok ?

Üdv.

DDNS_1.jpg

A multinat meg is fog maradni, ezt nem tudod a jelenlegi előfizetéssel megkerülni.

Átállítottad amiket írtam a korábbi hozzászólásban?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia !

Igen, és ezeknek a beállításoknak a fényképeit másoltam be. Miért gondolod, hogy a hogy a multi NAT meg is fog maradni? Hiszen, a Telekom annak idején tényleg nem publikus IP címet adott. Felhívtam őket és beállították a publikus IP címet. Működött is az FTP szerverem, addig amíg ki nem hozták hónapokkal ezelőtt a KAON CG3002 modem/router dobozt. Vagy úgy gondolod, hogy ismét visszaállították a nem publikus IP címet? Mi lehet az előfizetésemben, hogy ennyire ne működjön a dolog?  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...