Ugrás a tartalomhoz
  • 0

ipv6 saját Cisco RV042G routerrel


Koma52

Kérdés

Hello,

Tegnap vettem észre, hogy már nem kapok sajár ipv4 címet, hanem "NAT-ba lettem rakva" amit a homelab-em nem annyira díjazott, úgyhogy úgy döntöttem itt az ideje átállni ipv6-ra, hogy ilyen problémák ne legyenek. Azonban eddig még soha nem foglalkoztam vele, a routeremben ki is volt kapcsolva a dual-stack ip, csak ipv4 címeket használtam. Ma bekapcsoltam, viszont úgy vettem észre, hogy ez nem csak annyi, hogy átállítok egy kapcsolót, mert bár a kliensek kapnak ipv6 címet a routertől, de azok csak lokálisak (fc00::/7 tartomány). Miket kell még beállítanom, hogy rendesen kapjak címet a Telekomtól is? Jelenleg PPPoE-re van állítva a kapcsolat, mert ipv4-gyel úgy működött. Esetleg hol tudnék utánaolvasni, hogy ez az egész hogyan működik? Eléggé kezdő vagyok ipv6 világban.

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Nem kell semmit beállítanod. Ha natot kaptál, akkor valószínűleg kaptál mellé ipv6 címet is, amit delegál a routered a rákötött eszközöknek. Ehhez mint felhasználó, nem kell alapesetben semmit külön beállítani.
Amúgy az ipv6 prefix dinamikus, így az otthoni szerver cuccokra amúgy is csak erős kompromisszumokkal alkalmas.
Jobban jársz, ha visszakéred az Ipv4-et. Telefonon felhívva kérdés nélkül visszaállítják.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...