Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Saját pfSense/OPNsense eszköz, IGMP beállítások


SBence

Kérdés

Sziasztok!

 

Szeretném a hgw mögé betenni a saját opnsense routerem, azonban az igmp proxyval vannak gondjaim. 

A setup így nézne ki-- ONT-->opnsense router-->tp link swithch(igmp snooping képes, azzal most is megy a tv)--> asus router(AP módban futna)---> tp link repeater--(utp kábel)settoppbox

Ez jelenleg a saját routerem nélkül működik, de a cél az lenne, hogy azzal együtt is működjön.

 

Több fórumot is olvastam, IGMP Proxyt is állítottam, de az upstream IP hiányzik, illetve valahol tűzfalat is kellett állítani.

Sajnos nem tudom az ONT-re kötni a repepatert (wifin) mert a jelerősség nem elég jó, ez lenne egyébként az aranyközépút.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom

Kedves @SBence!

Köszönjük türelmedet!

Illetékes csoportunk visszajelzése alapján javasoljuk, hogy az általunk biztosított digitális elosztót (ONT)  Bridge módba állítsd és a saját tulajdonodban lévő routerbe írd be a PPoE adatokat. Azt még érdemes ellenőrizni előtte, hogy a router képes-e az IPTV átjátszásához. Amennyiben segítségre lenne szükséged, akkor kérjük, hogy hívd a 1414-es telefonszámunkat, ahol műszaki kollégáink a segítségedre lesznek!

További megoldásként javasoljuk a Telekom Okoswifi Rendszert, amivel soron kívüli hotline (1414) távfelügyeletet nyújtunk az otthoni Wi-Fi hiba kezeléséhez és működéséhez is.

Bízunk benne, hogy válaszunkkal segítségedre lehettünk! Megértésedet és együttműködésedet köszönjük! ^Zoltán 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...