Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Tp-Link WR720N (v1) csatlakoztása Sagemcom T-Home routerhez repeaterként


Teo88

Kérdés

Sziasztok,

szeretném beállítani repeaterként a TP-Link WR720N (v1) routeremet a T-Home Sagemcom ISP-jéhez. Be is állítottam, de nem működik úgy, ahogy kellene. Így csináltam:

-A TP-Link setupjában beállítottam a WPN menüben a bridge-elendő eszközt a "Survey" gombbal, kiválasztottam a WPA2 PSK titkosítást, megadtam a jelszót neki, az SSID névként a fő router SSID-jét adtam meg, letiltottam a DHCP-t, a Wireless Security-ben beállítottam a titkosítást és a jelszót, valamint megadtam neki a 192.168.0.10-es IP-t.
Úgy is megpróbáltam, hogy:

-az ISP router IP címe (192.168.1.1) utáni szabad (?) IP-t megadtam a tp-linknek, azaz a 192.168.1.2-t. DHCP-t tiltottam a repeater-en, Wifi-jelszót beállítottam rajta, illetve a wireless menüpontban az országot. Minden beállítást mentettem, és a routert ilyenkor újraindítottam.
Mi az, amit nem jól csinálok?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,
Teo

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia,
azt, hogy úgy már működik repeaterként, hogy csak a 220V-ba van bedugva, és rácsatlakoztatom a notebookomat kábellel. Ilyenkor van internet. De amikor vezeték nélkül szeretnék csatlakozni rá, akkor azt az üzenetet kapom akár az androidtól, akár a Windowstól, hogy nem megfelelő a jelszó.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Így már értem.

Azért nem tusz rá csatlakozni, mert ebben a modellben csak 1 wifi interface van, ezt meg aktívan használja a wds kapcsolathoz.

Az újabb modellek tudnak olyat, hogy wds kapcsolattal ősszekapcsolódik a másik eszközzel+szórja is a wifi jelet - ez a bridge with ap módként ismert

Esetleg ha kábelt húzol ki a két eszköz közé, akkor beállítod a wifi részben a hgw-vel azonos módon és úgy működhet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...