Ugrás a tartalomhoz
  • 0

2,4 GHz vs 5GHz


Sityu

Kérdés

Nekem ma kötötték be a T-Home internetet. Elvileg ez ugye a 2,4 GHz hálózatot is tudja meg az 5GHz hálózatot is.

Én csak azt látom, hogy a telefonom cstlakozik a Wifi-hez, és valószínű az 5GHz hálózathoz, mert ugye automatán kezeli. A gondom az hogy a korábbi net ami volt az mutatta külön mindkjét hálózatot és tudtam közöttük váltani. Simán fel tudtam konfigurálni néhány okos vagy okosító eszközt, vagy led szalagokat amik a 2,4 GHz hálózatot kezelik. Viszont most, hogy a telefonom az 5GHz-ra csatlakozik, nem talélja meg az eszközöket (BroadLink univerzális távirányító, Sonoff villanykapcsoló és okos relé, stb). Hogyan tudok hozzáférni a 2,4 GHz hálózathoz, hogy ezeket konfiguráljam és újra használhatóvá tegyem, hogy az automatizmusok működjenek és az Alexa vezérlésük visszajöjjön??

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

1 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom

Kedves Sityu! A rendszerek nagy általánosságban úgy vannak beállítva, hogy automatikusan kiválasztják azt a frekvenciát, melyen gyorsabb a kapcsolódás. Az eszköz belső beállításaiban, ha szükséges át is tudod nevezni ezeket. Ami számodra megoldás lehet, hogy szintén a belső beállításokban, a band steering-et kikapcsolod, így Te tudod eldönteni, hogy a 2,4 GHz vagy az 5GHz-re szeretnél kapcsolódni. Amennyiben segítségre lenne szükséged, kérünk, hogy keresd a díjmentesen hívható 1414-es számunkon műszaki kollégáinkat és segítenek Neked a beállításban. ^Rita

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...