Ugrás a tartalomhoz
  • 0

NAS vs MicroServer?


dragontwin19

Kérdés

18 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Ha microservert szeretnél, ahhoz már kellene egy kis linuxos tudás is. Sokkal több mindenre tudnád használni, de bonyolultabb is. FreeNAS-t nem raknék rá, inkább valamilyen linuxot.

 

NAS-nál pár kattintással megcsinálhatsz dolgokat, sokkal egyszerűbb kezelni. A Synology NAS-oknak elég jó funkcióik vannak, még mobilos appok is vannak hozzá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hali,

gondolom otthoni(nem egy irodába) használatra lesz. Javaslom a NAS-t. 

Első a filmek megosztása, ezért minimum két fiókosat. 

Legalja: DLINK-DNS320 kb 20e Ft+kétx2TB vinyó(minimum, fulHD miatt) kb 44.eFt.

Ezzel tudsz normálisan filmet nézni, képeket meg zenét, minden eszközön a házban.

Ha, fix ip-d van és weblapot akarsz otthonról üzemeltetni(amit egyébként nem ajánlok) akkor már kell(het) egy jobb NAS pl. Synology DS 2 vel kezdődő sorozat, kb 60-80e Ft.

Ez már moduláris, elvileg minden alap szerverfunkciót tud(dhcp server, directory server[AD-LDAP], mail server, stb) csak telepítgetni kell rá a modulokat. 

Amit majd még érdemes kipróbálni synology-nál(én kertes házban lakok) a Survillance station (ipcamera modul), ma már egy hd-s éjjellátó, mozgásérzékelő kamera 30e Ft-ért kapható és jó dolog látni hogy mi történik kint, akár a munkahelyről is ránézni, illetve tudni hogy mozgás esetén rögzítve van a szituáció.

Persze a feniteket tudja egy szerver is, de a NAS fogyásztása kb 10Watt, plussz a vinyók, mérete  kb 10x20x25cm, egyszerűségében (mind kezelhetőség, mind telepítés) összehasonlíthatatlan.

Javaslom a NAS-t (synology-t, 2x4TB vinyóval+Hickvision ip camerákkal).

Még a vásárlás előtt a sebességet tesztelni kell, mert nem mindegy hogy 20-30megával, vagy 80-90 megával tudsz másolni.(DNS320 szörnyű lassú gigabites hálón is).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ez egy független kliens, itt érhető el (remélem linkelni lehet):

 

https://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/

 

Gyakorlatilag a transmission szerver ip címét kellett beállítani, a többi elvileg már opcionális és működik (ha maga a transmission megy). Ugyanúgy böngészőből lementett torrent fájlt tudja nyitni stb. nem kell bűvészkedni mint webes klienssel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

fájlok tárolása és megosztása, (letöltéssel a háttérben) elsődlegesen (ilyen nas megoldás), de ha szerver irányban gondolkozok, akkor kiegészítőnek valami alap weboldal/blog futtatása lenne még az elképzelés

 

hp proliant gen8 szervert láttam 75 körül az emagnál, ebbe vinyó kell még, pont ezért kérdezem, mert ez mikroszerver már, nem sima nas, több benne a lehetőség és egy komolyabb nas ára közelében van...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

köszi az infót!

 

elsődlegesen a nas lenne a szempont és funkció

szerver témához annyira nem értek, csak alapszinten tudok 1-2 dolgot, így oda sokat kéne nyomozzak az internet rejtelmeiben, hogy összeálljon a projekt, viszont több lehetőséget rejtene magában, mint egy sima nas megoldás (jelent és jövőt nézve)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha csak alap file müveletek érdekelnek én azt mondom vegyél nas-t pl filmek ido oda pakolása Viszont ha akarsz vlami pluszt is akkor már szervert kéne venned mert nasal eléggé meg lesz kötve a kezed. Az nem baj hogy nem értesz annyira hozzá van bőven leírás lehet virtuáis gépen gyakorolni vagy kezdésnek venni egy kisebb vasat pl rasperry pi én is így kezdtem pár éve és most Eu-s versenyre gyurok ott van pl Linux csodás dolgokat lehet fel huzni vele csaka meg kell tanulnod mit mér és kész. Win szerverek meg kb össze lehet nyomkodni is. Egy szónak is száz a vége én szervert vennék és nem nas. De szerintem néz meg pár nas-t hogy mit adnak és ha elég akkor vegyél azt ha meg nem akkor nosza szerver. Persze azért írok ilyen formában mert nem dönthetek helyeted és befolyásolni se akarlak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Nálam 2db NDAS egység van, mindkettő SunGoo gyármányú, a NET portján többféle protokollal használható, ezek közül az egyiket a a XIMETA írta "www.ximeta.com" . Van USB portja is, de ha azt használod, akkor a NET portját automatikusan letíltja. Több konfigban létezik, van IDE és van SATA merevlemezes verziója is, valamint van merevlemezzel és annélkül is. Merevlemezeket mind az IDE, mind a SATA verziója 4GB-ig kezeli.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi a véleményeket, tanácsokat mindenkinek!!!

 

NAS lett inkább első körben (kicsit később belevágok asszem a linuxos, szerveres témába is), Zyxel NSA320 kütyü.

18k volt akcióban, 2 sata vinyót tud fogadni, támogatja a raid-et (0 és 1 is).

Nem Synology, de otthoni használatra kezdésnek szerintem kiváló, kísérletezni, tanulgatni a csínját, binját...

Okostévé (Panasonic) is simán látja a hálózaton, mint médiaszerver, videófájlok lejátszása is rendben van.

Dyndns támogatás is van benne, így akár távolról is elérhető az eszköz.

Egyedül a letöltésvezérlője fura egy kicsit, megszokást igényel.

Sokan esküsznek a Transmission megoldásra p2p megoldásokra, viszont egyelőre a beépített letöltésvezérlő számomra jobban megfelel, de ezt még tesztelgetem.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Transmission témában olvasgattam kicsit, ami már pozitív benne, hogy nem kell külön hákolással feltolni, hanem ez a kütyü is támogatja alapból.

Ugyanakkor ami nem tetszik annyira benne, hogy a beállítási lehetőségei eléggé furák számomra (és ahhoz képest a beépített vezérlőt lehúzták, holott az egyszerű usernek az barátibb, lehet hosszútávon van benn korlát)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...