bartaldora

Hűségidő lejárta utáni függetlenítés

Kérdés

Sziasztok! Lehet, hogy már lerágott csont, és már sokan kérdezték, és lehet, hogy válaszok is érkeztek rá. Kérdezném, hogy hűségidő lejárat után mennyibe kerül a készülék függetlenítése? Azt olvastam interneten, hogy ezt a szolgáltatónak ingyen el kell végeznie. Van még rajta 2 év hűség, de utána szeretném elvégeztetni egy telefonkészülékemen a függetlenítést. Ezt megtehetem egy Telekom üzletben is, vagy szervizbe kell hozzá vinnem a készüléket, és mennyi idő ez az egész művelet, meddig nincs készülék, meddig nem hívható a készülékben található kártya? 

Köszönöm a választ!

Bartal Dóra

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

Svédeknél nem kell Kanadában csak függetlent tudsz venni, nem tudom hogy lesz nálunk pontosan. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És ehhez a szolgáltatóhoz be kell mennem, és vinnem kell a készüléket, amit függetleníteni szeretnék? Olyan telefont is lehet függetleníteni, amin már nincs részletfizetés, és más tarifacsomag volt rajta, amit már váltottam másik tarifacsomagra?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Biztos történik valami 2 év alatt nem tudom,  más országokban régóta meglévő szabályzás ez, nálunk 1-2 hete kezdet csak foglalkozni ezzel a média.  Ha megszületik a törvény akkor szerintem hónapok kérdése ha meg nem akkor 5 év múlva se lesz semmi. +  Ha lesz olyan kiskapu hogy a törvény életbe lépése után vett telefonokra vonatkozik csak akkor meg van bvaa...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erről a törvényhozókat kérdezd :D itthon még nincs bevezetve ha be is vezetik akkor se egy gyorsvonat egy ilyen míg végig megy mindenen és minden szolgáltató el nem kezdi alkalmazni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@bartaldora

A Telekomnál fizetős hűség lejárat után 15.000 Ft.  Ha valaki pedig hűség előtt akarja feloldatni akkor 15.000 Ft + kötbér!

ÁSZF 5.2 pontja szerint!

5.PNG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rosszul olvastad,  ez nálunk még csak törvény javaslat kezdemény. Nem pedig érvényes jogerős szabályzás. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt olvastam interneten, hogy a 2 év hűségidő lejárat után ingyenesen lehet kérni a szolgáltatóktól, és kötelesek ingyen el is végezni a szolgáltatók a függetlenítést.  Ha 15000 ft-ot kell fizetni a 2 év hűség lejárta után is a függetlenítésért, akkor vagy körbekérdezek, hogy vállal-e valaki ilyet, vagy veszek egy független készüléket, amibe bármilyen kártyát beletehetek. Samsung Galaxy A5(2016) típusú készülékem van, de van rajta 2 év tarifahűség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Telekomnál 15.000 Ft a függetlenítés díja. Személyesen üzletben intézhető, egy kódot kapsz majd hozzá pár napon belül és azzal függetlenítheted (közben használhatod a telefont, nem kell leadni). Milyen készülék? Mert egyes készülékek a Telekomnál kártyafüggetlenek. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most