Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Iphone 5S hivatalos függetlenítés


Törölt_tag8762

Kérdés

Üdvözlet!

Vásárroltam kb. 2 éve a jófogáson egy Iphone 5S telefont, hibátlan de most függetleníteni szeretném de nem találom az adásvételimet.
Ilyenkor mi a teendő? A Telekom megtudja nézni a készülék azonosítói alapján, hogy valóban legális a készülék?Nincs rajta semmi hűség nár.
Én tizenéve Telekom előfizető vagyok. Nem is változtatnék ezen csak el szeretném adni mert vettem egy másikat és függetlenként nagyobb az esély.

Sztrogof

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

Na bele mélyedtem a témába jobban

" Havi díjas előfizetéseknél: az előfizető kérheti, továbbá a folyószámlán nem állhat fenn számlatartozás sem.

Domino előfizetéseknél: az előfizető, vagy a rendszerünkben rögzített felhasználó kérheti a feloldást.

Meghatalmazott útján történő eljárás esetén meghatározott formai követelményekhez kötött meghatalmazás szükséges.

A feloldáshoz a tulajdonjogot eredeti számlával, adásvételi szerződéssel, vagy a készülék jótállási jegyével kell igazolni. Külföldről a SIM-Lock feloldás nem igényelhető.
A feloldás díja bruttó 15 000 Ft készülékenként.

Készülékvásárlásból eredő hűségidő fennállása esetén a hűségidő lejárta előtt a feloldásáért fizetendő díjon felül a kötbér és a még hátralévő részletek azonnali, készpénzes befizetése is szükséges.

Amennyiben a hálózati korlátozás feloldását a Telekomnál intézed, a készülékre vonatkozó garancia - a jótállási jegyen lévő feltételek figyelembevétele mellett - megmarad.

A feloldást a Telekom üzletekben dolgozók végezhetik el. iPhone, iPad készülékek esetében a feloldó kód 24 órán belül áll rendelkezésre, ezt követően a feloldást ügyfelünk saját maga végzi el az iTunes segítségével.

Amennyiben a feloldó kódot nem tudjuk a helyszínen rendelkezésedre bocsátani, akkor azt kérésed alapján e-mailben, vagy levélben is lehetőségünk van kiküldeni, vagy újabb látogatásod alkalmával - időpont egyeztetést követően - személyesen segítünk a feloldásban.

Amennyiben külföldre utazol, vagy ott hosszabb ideig tartózkodsz, akkor érdemes a korlátozás feloldását még az utazás előtt igényelned Telekom üzleteink egyikében, melynek teljesítése maximum 1 munkanapot vesz igénybe. Ezt követően bármilyen aktív SIM-kártyával használható a telefon. "

Link

Na most már van itt mindenféle opció :D:D

Menj be egy üzletbe tégy egy próbát vigyél magaddal minden papírost ami rendelkezésedre áll, aztán lesz ami lesz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Közben megkérdeztem. Kizárólag csak az eredeti tulajdonos kérheti a függetlenítést!

Számlát, jótállási jegyet nem adta mellé anno az eladó? Azon rajta van az IMEI száma ha az meg egyezik a telefonban lévővel akkor készülék rendben van.

Nem vettem bántásnak! :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

"A Telekom megtudja nézni a készülék azonosítói alapján, hogy valóban legális a készülék? "

Akkor ha stimmel minden ez a része rendben van. De sajnos a függetlenítés már nem megy  a tulajdonos nélkül. :(

Az adásvételi meg semmire nem jó, nem hivatalos papír. :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
5 órája, Strogof Mihály írta:

Üdvözlet!

Vásárroltam kb. 2 éve a jófogáson egy Iphone 5S telefont, hibátlan de most függetleníteni szeretném de nem találom az adásvételimet.
Ilyenkor mi a teendő? A Telekom megtudja nézni a készülék azonosítói alapján, hogy valóban legális a készülék?Nincs rajta semmi hűség nár.
Én tizenéve Telekom előfizető vagyok. Nem is változtatnék ezen csak el szeretném adni mert vettem egy másikat és függetlenként nagyobb az esély.

Sztrogof

Meg tudja nézni a T de amíg nincs semmilyen papírod hogy az a telefon a tied addig nem fognak szóbálnai veled, 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor ha valaki elveszíti a papírjait a használt telefonjának azt nem lehet függetleníteni
akkor sem ha  Telekom látja, hogy a volt gazdája nem jelezte, hogy ellopták ?
A függetlenítéssel egyébbként semmi kára nem származik senkinek, a volt gazdának sem mert én mint mostani tulaj fizetem a költségeket?!
Nem Téged bántalak csak értelmetlen. Egyébbként is milyen jogon korlátozza bármelyik szolgáltató ( ha a hűségidő lejárt ) az én kifizetett készülékemet!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...