Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Firmware frissítés HG8245H router/modemhez


GáborV

Kérdés

HG8245H router/modem/ONT-hez lehet-e és javasolt-e firmware frissítést beszerezni?  A WiFi időnként indokolatlanul lelassul másodercekre, percekre vagy akár fél órára is. Ilyenkor másodperc körüli Ping időket mérek a kliens és a WiFi router között (nem az Internet felé).  WLAN csatornakiosztással sem sikerült megoldani: akár automatikus, akár közvetlenül beírt csatornaszám mellett produkálja a hibát.  Mostani SW verzió: V3R015C10S155

A közelmúltba kipattant Kracker támadhatóság miatt is gondoltam érdemes lenne frissíteni... A Telekom support nem tudott róla, hogy lehetne firmware-t firssíteni.

Köszönettel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
1 órája, morzso írta:

Sziasztok!

Sajnos a gyártó oldalán se találni frissítést ... de ha ennek a fele is igaz, valamit jó lenne lépni az ügyben ... mert elég aggasztó!

https://index.hu/tech/2018/06/07/sokkal_durvabb_az_orosz_kartevo_mint_gondoltak_az_on_routere_is_fertozott_lehet/

Amúgy én is tapasztalom a fentebb leírtakat ... érdekes, hogy összevissza ugrál a sávszélesség a wifit meg a telefonon kb 10 percenként kell újraindítani, hogy legyen rajta net ... több készüléken és oprendszeren is jelentkezik a probléma. Már átállítottam a DNS szervereket is 1.1.1.1 -re, hátha csak DNS gond, de semmit se jelentett.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szívesen, akkor rendben vagy :D a kertre reagálva, a szolgáltatói wifi eszközök kis lakásokban jók lehetnek, hagyományos technológiával épített, nagyobb házakban esélytelenek. ott a masszív, privát router a megoldás, ahogyan nálad is (nálam az is csak jelerősítőkkel ad wifit mindenhol)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Sajnos a gyártó oldalán se találni frissítést ... de ha ennek a fele is igaz, valamit jó lenne lépni az ügyben ... mert elég aggasztó!

https://index.hu/tech/2018/06/07/sokkal_durvabb_az_orosz_kartevo_mint_gondoltak_az_on_routere_is_fertozott_lehet/

Amúgy én is tapasztalom a fentebb leírtakat ... érdekes, hogy összevissza ugrál a sávszélesség a wifit meg a telefonon kb 10 percenként kell újraindítani, hogy legyen rajta net ... több készüléken és oprendszeren is jelentkezik a probléma. Már átállítottam a DNS szervereket is 1.1.1.1 -re, hátha csak DNS gond, de semmit se jelentett.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello @morzso,

1 órája, morzso írta:

Sajnos a gyártó oldalán se találni frissítést

Té frissít, ahogyan btz írta, te nem tudod megoldani

1 órája, morzso írta:

Sha ennek a fele is igaz, valamit jó lenne lépni az ügyben ... mert elég aggasztó!

https://index.hu/tech/2018/06/07/sokkal_durvabb_az_orosz_kartevo_mint_gondoltak_az_on_routere_is_fertozott_lehet/

milyen ONT-od van, HG8245 vagy HG8245H? azért kérdezem, mert a cikkek alapján csak az első érintett. a Huawei és az ügyet kirobbantó Cisco Talos közös nyomozása alapján meg egyik sem (ha nagyon izgulsz, akkor változtasd meg a jelszavad)

1 órája, morzso írta:

Amúgy én is tapasztalom a fentebb leírtakat ... érdekes, hogy összevissza ugrál a sávszélesség a wifit meg a telefonon kb 10 percenként kell újraindítani, hogy legyen rajta net ... több készüléken és oprendszeren is jelentkezik a probléma. Már átállítottam a DNS szervereket is 1.1.1.1 -re, hátha csak DNS gond, de semmit se jelentett.

itt majd a nálam hozzáértőbbek segítenek, én a helyedben először megnézném azt is, hogy hogyan viselkedik madzagon valami (ami így rákapcsolható)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...