Márffy Magdolna

Sokáig keresi bekapcsolás után a hálózat a kapcsolatot

Kérdés

Tisztelt Fórum!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz,hogy amikor bekapcsolom a gépet,akkor a monitor jobb alsó sarkában a számitógép ikonon kékkel sokáig tekeri tekeri tekeri,keresi a hálózatot a berendezés.A telekomnál azt tanácsolták hogy próbáljam ki ugy,hogy amikor ilyen van,akkor a csak a modemet húzzam ki,a gépet ne kapcsoljam ki,majd kapcsoljam vissza a modemet.Meg tettem.Igy amikor kigyulladt az összes LED lámpa a modemen,akkor a számitógép ikonnál is egy-két tekerés után rákapcsolódott a netre a gép.Majd azután kikapcsoltam a gépet,elmentem több órára,és mikor hazaértem ujból bekapcsoltam,akkor is tekerte tekerte egy darabig,de rövidebben sokkal,mint előzőleg,és főképpen tekerés után kapcsolódott a hálózathoz.Az informatikus azt mondta hogy ez a té hibája,nem háűlózati kártya hiba.A telekomos ishebegett habogott.Mi lehet ez? ZTE CE 0197 tipusú modemem van.Emiatt már többször cseréltek modemet,akkor megszünt,aztán pár hónap múlva ujból előjöttt ez a dolog.Egyébként nem szakad meg a net.Tehát ha csatlakozni tud,akkor van,nem szakad meg.Még az is szokott ilyenkor lenni,hogy a böngésző google kezdőoldala sen  jön be,aztán eghyszer csak betölt az is.Aztán hetekig zavartalanul működik tovább.Köszönöm előre is a segitséget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

ŰEz nem sikerült.Mert alvó állapot után a számitógép ikonnál egy kis sárga háromszög jelent meg,benne fekete felkiáltójel.Azt pont nem sikerült ábárzolni a képernyőképen.Egyszer nem csatlakozott.utána megint alvóra tettem.Visszakapcsoltam,aztán csatlakozott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Alvó állapot után megnéztem.Akkor nem csatlakozott a hálózathoz.Küldömk a képernyőképet.hibernálás.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt még nem néztem.Amikor hosszú ideig nem csatlakozott,akkor 5perc után kihuztam a modemet.Egyébként 20 sec után csatlakozik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Alvó mód, vagy hibernálás után mi a helyzet?

A sokáig és az egy darabig másodpercekben kifejezve mennyi, és honnan kezded el számolni?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen.Telekomosok állitották be.Ellenörizték is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez valószínűleg gyorsabb, mint a sajátom.

Egészen biztos, hogy állandó az internet kapcsolat?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Asus I3.Win 7 van rajta.SSD van benne.Kétéves.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A PC milyen?

Átlagos gépnél (több éves, nem túl sok memória, rendszerlemez lassú merevlemezen) akár 5-10 perc is eltelhet, mire minden működik.

Amikor SSD-re cseréltem 3 percről 1 alá csökkent.

Windows 10? Gyors indítás engedélyezve van?

Próbáld meg kikapcsolás helyett alvó módba tenni, vagy hibernálni, ha valóban hosszabb ideig nem használod (asztali PC-nél ez egyébként is előnyösebb lenne). Akkor is jelentkezik?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ZTE CE 0197 tipusú modemem van.Asztali PC-m.Állandó kapcsolatra van beállitva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem emlékszem már pontosan, hogy milyen eszközeid vannak. Beírhatnád újra.
(Pl.: laptop + modem, semmi más)

Korábban is az volt a tippem, hogy az internet kapcsolatod nem állandó, be van állítva egy idő limit, ami után megszűnik. Az újra felépítés időigényes. Először ezt kellene eldönteni, és állandó kapcsolatra beállítani, ha most nem az.

(A modemet áramtalanítani többször is azzal jár, hogy automatikusan visszaveszik a sebességet, ami lassan emelkedik a normál értékre. A pontos paramétereket nem ismerem, de 24 órán belül 3 alkalom már valószínűleg beleesik.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most