Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Fekete lista IP cim


Márffy Magdolna

Kérdés

Tisztelt Telekom Fórum!

Csak kiváncsiságbol kérdezni szeretném azt hogy egy ismerösöm mutatott egy oldalt,ahol,ha jol értettem,meg lehet nézni,hogy IP cimem fekete listán van e valahol.Az oldal ez:

https://www.dnsbl.info/dnsbl-database-check.php

Kiadta,hogy bizonyos oldalakhoz nem férhetek hozzá ha jol értem,de nem tudom pontosan.Ebben kérnék segitséget Feltöltöm a hibaüzenet képeit!

A nyaraloban a korlátlan mobilnetemet osztom meg a laptopommal.Előre is köszönöm a segitséget!Egyáltalán értsem ezeket a kiirásokat.

Screenshot_20180713-123505.png

IMG_20180713_123804.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

@Márffy Magdolna

Egy spam adatbázis ellenőrző oldal. Bizonyos IP-k spamelés miatt bekerülnek ilyen adatbázisokba. Amelyik fogadó fél alkalmazza ezt a listát, az nem fogadja az erről az IP-ről küldött emaileket. De neked nem kell emiatt aggódni, te nem erről az IP-ről küldöd a leveleket. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Márffy Magdolna

Nem is tudom hogy magyarázzam el úgy, hogy a válasz ne szüljön további kérdéseket. 

Mivel te egy szolgáltatói SMTP szervert használsz levélküldésre, ezért a te leveleid ettől a tiltástól függetlenül elérnek bárhová. Ha te levelező szervert üzemeltetnél, akkor lenne csak gondod ezekkel a tiltó listákkal, de ebben az esetben egy fix publikus IP alatt tennéd ezt. Gondolom nem üzemeltető vagy és nem sendmailel lököd ezresé el a leveleket közvetlen a gépedről. Ezért is írtam, hogy neked ezzel nem kell törődnöd, hogy ez az IP tiltólistán van, te ettől függetlenül problémamentesen tudsz küldeni mailt a szolgáltató smtpjével, a Gmaillel, stb stb

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...