Márffy Magdolna

Fekete lista IP cim

Kérdés

Tisztelt Telekom Fórum!

Csak kiváncsiságbol kérdezni szeretném azt hogy egy ismerösöm mutatott egy oldalt,ahol,ha jol értettem,meg lehet nézni,hogy IP cimem fekete listán van e valahol.Az oldal ez:

https://www.dnsbl.info/dnsbl-database-check.php

Kiadta,hogy bizonyos oldalakhoz nem férhetek hozzá ha jol értem,de nem tudom pontosan.Ebben kérnék segitséget Feltöltöm a hibaüzenet képeit!

A nyaraloban a korlátlan mobilnetemet osztom meg a laptopommal.Előre is köszönöm a segitséget!Egyáltalán értsem ezeket a kiirásokat.

Screenshot_20180713-123505.png

IMG_20180713_123804.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Kedves @Márffy Magdolna

Nem kell vele foglalkoznod. Nyugodtan használd tovább a neted mint eddig. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Márffy Magdolna

Egy spam adatbázis ellenőrző oldal. Bizonyos IP-k spamelés miatt bekerülnek ilyen adatbázisokba. Amelyik fogadó fél alkalmazza ezt a listát, az nem fogadja az erről az IP-ről küldött emaileket. De neked nem kell emiatt aggódni, te nem erről az IP-ről küldöd a leveleket. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Márffy Magdolna

Igen. Arról beszélek. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Márffy Magdolna

Nem is tudom hogy magyarázzam el úgy, hogy a válasz ne szüljön további kérdéseket. 

Mivel te egy szolgáltatói SMTP szervert használsz levélküldésre, ezért a te leveleid ettől a tiltástól függetlenül elérnek bárhová. Ha te levelező szervert üzemeltetnél, akkor lenne csak gondod ezekkel a tiltó listákkal, de ebben az esetben egy fix publikus IP alatt tennéd ezt. Gondolom nem üzemeltető vagy és nem sendmailel lököd ezresé el a leveleket közvetlen a gépedről. Ezért is írtam, hogy neked ezzel nem kell törődnöd, hogy ez az IP tiltólistán van, te ettől függetlenül problémamentesen tudsz küldeni mailt a szolgáltató smtpjével, a Gmaillel, stb stb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm,de mi ez egyébként?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De arrol amit küldtem a képernyöképen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De arrol amit küldtem.Az van fekete listán.Akkor hogy hogy nem arrol az Ip ről küldöm a leveleket?Hiszen az az én ip cimem.Ezt adta meg az ip cim kereső.Ezt ellenőrziztettem.Nem értem akkor.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igy teljesen tiszta,köszönöm szépen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most