rusher86

Hálózat kiépítés

Kérdés

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem a következő lenne! 

Abban az esetben, ha az egyik település részen - vagyis az egyik utca egy oldalában - nincs kiépítve a Telekom internetes hálózata (és nem is szeretnék kiépíteni, azzal az indokkal, hogy jelenleg nem terveznek hálózat fejlesztést) kihez lehetne fordulni segítségért? Mert gondolom, ha kiválasztok egy másik internet szolgáltatót, az sem tudja bekötni a szolgáltatást, mert mindenféleképpen a Telekom hálózatán keresztül létesülne. 

Köszönöm a válaszokat! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

@rusher86

Amúgy van egy SZIP programos konkurens szolgáltató is, az nem fejlesztett semmit a térségben? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, rusher86 írta:

Gondolom erről a megrendelő kapott egy azonosítót, amin a folyamat futott. Ha ezzel hivatkoznék az ügyfélszolgálaton arra, hogy adjanak információt a elutasításáról, akkor kapnék?

Nem te voltál a megrendelő? Próba szerencse alapon megkérdezheted. Nem tudom hogy ki e adnak, adhatnak ilyen infókat. 

5 perce, rusher86 írta:

Anno, amikor az akkori Matáv építette kifele a falvakban az internet szolgáltatást, vajon mi okból nem fejlesztette azt az oldalt? 

Passz, ezer oka lehetett. De a matáv akkoriban még biztos nem az internetre gondolt főként, hanem az analóg telefonálásra. 

7 perce, rusher86 írta:

. Légkábellel sem valósítható meg gondolom. Tehát póznáról feljönni és átvezetni.... 

De akár felhozható lenne légkábelre is a cucc, de nincsenek oszlopok, először oda is oszlopok kellenének (tehát engedélyeztetős a dolog) és úgy végigvinni. De az ugyebár fejlesztés amit nem nagyon terveznek oda az elmondásod alapján

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gondoltam, hogy valami ilyen lehet a dologban. Tehát fúrni kellene az aszfalt út alatt. Anno, amikor az akkori Matáv építette kifele a falvakban az internet szolgáltatást, vajon mi okból nem fejlesztette azt az oldalt? Mert egy vasút vonal alatt is át kellett jutniuk, ahhoz a részhez és azt meg tudták valósítani. Érdekes, hogy az egyik oldalon ott van a szolgáltatás, a másikon pedig semmi. Légkábellel sem valósítható meg gondolom. Tehát póznáról feljönni és átvezetni.... A másik pedig, hogy miért lett elutasítva. Gondolom erről a megrendelő kapott egy azonosítót, amin a folyamat futott. Ha ezzel hivatkoznék az ügyfélszolgálaton arra, hogy adjanak információt a elutasításáról, akkor kapnék?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@rusher86

Gondolom nincs szabad ér a törzskábelben de ha lenne is ásni és fúrni kéne, az út alatt is, amihez még talán engedély is kéne, de a helyi szerelők biztos jobban tudják mi a helyzet ott, mi a konkrét akadályozó tényező. Mikor kint volt az ember, akkor megkérdezhetted volna, mi a pontos műszaki akadálya a bekötésnek. Esetleg próbáld meg újból megrendelnu és ha kijön valaki akkor kérdezz rá. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor jól tippeltem, hogy réz van, de azt nem tudtam, hogy hol megy. Tehát akkor a föld alatt. Sajnos nincs bent a vezeték. Ez esetben gondolom semmit nem lehet tenni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@rusher86

Réz van ott ahogy nézem és sajnos a föld alatt megy. 

A vezeték sincs behúzva az házba? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Biharnagybajom, Béke telep utca.  Nem tudom pontosan megmondani, hogy milyen kábel van, de optika az biztos nincs. Valószínűsítem a rézkábelt.  Az elmúlt 2 hétben lett megrendelve egy otthoni internet szolgáltatás és mikor a szerelő kiment, megnézte, majd a kapcsolattartóval beszélt telefonon és ezt a választ kapta. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@rusher86

Üdv! 

Pontosan melyik település melyik utcájáról van szó? Milyen típusú hálózat van ott? Optika, Koax vagy réz? Légkábelek vannak vagy földkábelek? Ki tájékoztatott úgy hogy csak további fejlesztéssel lenne elérhető az internet szolgáltatás? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most