Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV, SAT TV vevőegység, felvétel opció


lgal

Kérdés

Sziasztok!

Ha rendelek a Telekomtól SAT TV-t felvétel opcióval, akkor várhatóan milyen set-top-boxot fogok kapni? Ha két STB-t köttetek be, akkor gondolom csak az egyik fog tudni felvenni. Árban mennyire tér el az IPTV-től? Most IPTV van, de már elegem van az egészből. Mindig van valami hiba, lassan már fél éve hetente-kéthetente kell nyitnom egy hibajegyet, hogy csináljanak vele valamit. Már meguntam a folyamatos hibajelentgetést, és a sorrendi újraindítgatásokat, mindig ezzel kell foglalkoznom, hogy működjön. DOCSIS3.1 és VDSL2 technológián is ugyanaz a probléma (DOCSIS3.1-en naponta lefagyott minden, a távirányító duplázásokról ne is beszéljünk).  Ráadásul az összes eszközt le kellett cserélnem IGMP képesre az IPTV miatt. Szóval még a hálózatomat is bonyolítja

 

Mekkora az esélye hogy ilyen körülmények között átraknak SAT-ra, ha szépen megkérem a Telekomot?

 

Az számomra a normális szolgáltatás, hogy bedugom a konnektorba, és egyszerűen csak megy (régen volt T. SAT TV-nk, semmi probléma nem volt vele).

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
lgal

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

@Kalimera

Optikánál valószínűleg más a helyzet. Koaxon borzalmas, rezen egy fokkal jobb (jó minőségű a vonalam, és max. 300m a hurokhosszom). Sajnos kevés embert tudok mondani ezen a településen, akinek normálisan működne az IPTV és az internet.  Ha optika lenne, akkor nem panaszkodnék ennyit, mert annál működik (ismerősöm az egyik példa példa erre).

Egyszer próbálkoztam szünetmentessel koaxnál. Az a baj, hogyha elmegy az áram, akkor a repeater sem fog áramot kapni (a hozzám legközelebb eső 40V-os repeater távoli tápja az utcánkban van), és nincs jel. Rebootolhatok megint. Viszont ez réznél éppenséggel megoldható lenne, mert most az van.  Villámcsapástól nem igazán fog védeni, mert az ellen csak a konnektorból való kihúzás véd.

 

Nálam  működik az IGMP képes routeren a TV, tulajdonképpen a TV-t bridgeli a Telekomos ZTE eszközzel. A többi felcsatlakozott eszközt pedig NAT-olja.

 

A távitányítót én is próbáltam mindennel, de nem sikerült megoldani. 5 darab 3 féle Telekomos távirányítóm van. A problémáról állítólag nem is hallott az ügyfélszolgálat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@lgal

Ezt azért érdemes lenne átgondolni . . .

Milyen problémáid vannak?

A távirányító duplázásán és néhány SD adó gyatra minőségén kívül nincs vele gondom.

Sokat műholdazok és régóta.
Télen minden hóeséskor takarítani kell az antennát, hogy legyen elegendő jel.
Sűrű hófelhőnél szintén nincs jel vagy akadozik a vétel.
Nyáron viharfelhőnél szintén nincs jel, vagy akadozik a vétel.
Nem kell, hogy nálad legyen vihar vagy sűrű hófelhő.
Lehet bárhol a jel útjában.
Például a feladó állomásnál.
Tavasszal és ősszel néhány napig a Nap/műhold együttállásakor szintén nincs jel vagy akadozik a vétel.
Ez a jelenség 4-5 napig 5-15 perc kiesést jelent mindkét évszakban.

A műholdason kevesebb HD csatorna van.

A bitrátákat nem ismerem, kérdezd meg.

A 2 HD és 1 SD egyidőben használatát is kérdezd meg.

Az IPTV Set-Top-Box készülékeket jóval az optika bekötése után rendeltem külön külön.
Szereld magad csomagban kaptam, és az üzembe helyezéssel nem volt probléma.

Maga az IPTV is rendben működik lassan fél éve.
Az IPTV Set-Top-Box készülékek közvetlenül a digitális elosztóhoz csatlakoznak.
A távolabbi is egy 15 méteres Cat 6-os LAN kábellel.
A switch-eim elvileg IGMP képesek, de ment jól rajtuk keresztül.
Egyszer sikerült kicsesznem vele, amikor a Sagemcom-on keresztül másoltam nagyon sokat.
Azóta elkerülöm a digitális elosztót, és rendben működik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ismerem, tudom hogy milyen hátrányai vannak a SAT-nak, volt már SAT TV-m, azzal messze nem volt ennyi problémám. Bekapcsoltam, és egyszerűen csak működött (feltéve ha nem volt semmi a jel útjában). A HD stream nálam nem releváns, mert nincs HD TV-m.

DOCSIS-en a TV naponta, VDSL2 technológián kéthetente áll meg úgy random. A távirányító dupláz. ***** idegesítő az, hogy  áramszünet esetén sorrendi újraindítást kell csinálnom, mert nem áll fel a rendszer. Volt egy csomó hibajelentésem, cseréltek boxot, modemet, de nem igazán tapasztaltam javulást (boxból a harmadik, modemből a második van nálam. Távirányítóból összegyűjtöttem 5 darabot, és három félét). Ráadásul Microsoft Windows CE fut a set-top-boxon, és Microsoft eszközt nem szívesen engedek fel a hálózatra - tervezem, hogy külön alhálót csinálok a PC-knek, és a WIFI-s eszközöknek.

 

Iszonyatosan szerencsétlen lehetek e-téren, ha csak nekem vannak hasonló problémáim.

Van még a településen egy alternatíva: ***** DVB-C. Azt meg nem akarom a csatornakiosztás miatt. Pedig anyagilag sokkal jobban jönnék ki belőle.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@lgal

Szünetmentes tápegységekről működnek az informatikai eszközeim.
Beleértve a switch-eket, set-top-box-okat és a digitális elosztót is.
A Sagemcom egy nagyobb teljesítményűről megy pedig kicsi a fogyasztása.
Így viszont hosszabb áramszünetnél is órákig működik a vezetékes telefon
(a mobil térerő itt nagyon rossz),
és ekkor használom a digitális elosztó saját wifi-jét is.
Néhány másodperces és 1 perces áramszünet havonta előfordul.
Hosszabb (általában előre tervezett) 6-8 órás ritka évente 2-4 alkalommal.
Már nem is emlékszem rá, hogy mikor indítottam újra utoljára az eszközöket.

Digitális elosztó Uptime: 27d 01h 07m 17s

Valószínűleg ekkor valamit áthelyeztem, vagy a Telekom frissített.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudom. Neked koaxod vagy optikád van? Szomszéd faluban ismerősömnek optikán tökéletesen működik, de viszont errefelé mindenki panaszkodik, itt koax van. Mindenesetre érdekes.

Nem szeretnék szünetmentesekkel telepakolni mindent. Bár az is egyfajta megoldás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lgal
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@lgal

Optika.
Több mint egy éve.
Egyszer akartam hívni az ügyfélszolgálatot.
Közben rájöttem, hogy nem bírja a digitális elosztó, ha rajta megy át a nagy mennyiségű helyi adatforgalmam.

Még egy probléma volt, a fekete téglalapok.
Amikor megjött a DVR-képes készülék, megszűnt a téglalapozás.

Ha gyakoriak az áramszünetek, akkor a szünetmentes táp a megoldás.
Egyszerű FSP-ket (Nano 600 és Nano 800 nincs zümmögés és évekig megy) használok.
Folyamatos működés.
Nem kell mindent újraindítgatni, beállítani.
Védelem a túlfeszültségtől, és egy esetleges villámcsapástól.
Áramszünet után van ami bekapcsolva marad, ha újra van feszültség.
Elsősorban a saját informatikai eszközeimet védem.
Ám az is előny, hogy nincs dolgom az ügyfélszolgálattal.
Néha nagyon segítőkészek voltak, máskor egyáltalán nem.
Optika előtt 1 Mbit volt, gyakori felezős harmadolós SNR lock-okkal.

Az IGMP inkább ígéretnek tűnik.
Az IPTV nem ment rendesen az IGMP képes Swich mögött.
Adnak hozzá egy 10 méteres Cat 5-ös LAN kábelt.
Cat 6-os kábellel 20 méterre is lehet.
A közvetlenül a digitális elosztóba kapcsolódással egy problémával megint kevesebb.

A távirányító duplázása keresésnél a legrosszabb.
Művészet beírni a néhány karaktert.
Próbáltam programozható távirányítóval, de ugyanúgy dupláz.
Tényleg a szoftver lehet az oka.
A napokban kapott frissítést a Tatung, de továbbra is dupláz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@lgal

Nem akarok technikai részletekbe bonyolódni. 15 Ezer forintos szünetmentes táppal megvédhető a mögötte levő több százezres értékű informatikai és szórakoztatóelektronikai rendszer. A szünetmentes tápegység tönkremegy de a többi ép marad.

https://24.hu/tech/2016/07/29/igy-vedheted-meg-otthonodat-a-villamoktol/

Amikor tehetem, kihúzom, de erre nincs minden estben lehetőségem, és nem is mindig szükséges.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...