Ugrás a tartalomhoz
  • 0

sagem 3686 v2 vs. ipv6 prefix delegation: 0:1


NemoNobody

Kérdés

Ahelyett, hogy embert ölök inkább kiírom itt magamból, hogy ez a sagemcom 3686 nem egy hulladék de vannak nagyon sötét foltok a lelkében.

Nos, az egyik látszólag a DHCPv6, úgy en bloc, meg a prefix delegation specifikusan. Aminek az implementációja így ránézésre egy nagy *****domb. Számos próbálkozás után leszűrtem, hogy:

  • képtelen kezelni a hinteket (általában éppúgy, mint specifikusan a prefix delegation esetében), következésképp nem bírom visszakapni azt a prefixet, amit már egyszer ideadott, és amúgy nem használt;
  • képtelen kezelni a kérésben a prefix-hosszt, és /60-at ad akkor is ha a fejem tetejére állok; ez különösen szerencsétlen, lévén nem is lehet statikus route-ot beállítani, hogy az egész prefixet felém route-olja;
  • képtelen egyszerre több prefixet kiadni; ha kérek, akkor vagy üres  válaszokat ad (solicit prefix nélkül), vagy minden kérésre ugyanazt  a prefixet adja, ami bizonyára franciaországban hasznos, de nekem nem pont ez volt a vágyam;
  • a dhcpv6 ablak a webes felületen semmit nem tud a PD-kről, se mutatni, se törölni, se statikusan beállítani, se semmi se;
  • a „reset dhcpv6 server” jelentése „reset modem”, persze ezt nem mondja sehol, én meg nagyon örültem hogy leölte a netet;
  • úgy tűnik, mintha nem is tudna több PD-t kiadni több DUID-nak sem, a második eszköz csak vár-vár a válaszra… de itt már elveszítettem a türelmem, így lehet, hogy csak én nyomtam el valamit, de gyanús, hogy mégsem.

Olyan jó lenne, ha ezeket a bugokat mondjuk javítanák…

Vagy ha lehetne egy normális satikus route-ot beállítani.

Megjegyzem az is csodás lenne ha a Nagylila nem változtatná meg a prefixet, ha a modem picit le van kapcsolva, de hát miért akarjak jót...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

@btz hát annak én is nagyon örülnék, ha végre lehetne! Hol kell kérni, hogy az eszköz bridge legyen és az IPTV is működjön? :-(

Igen, a multicastet is meg tudnám oldani, de hát nem lehet.

Úgyhogy sajnos ami mondasz az nem segít, és mivel a telekom áll kapcslatban a sagemmel tök hasznos lenne ha leadná hibára, hogy legalább 2-3 éven belül megoldják, viva la france.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: NemoNobody
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...