somkutim

Synology Nas miért nem ismeri fel az UPnP-t?

Kérdés

Van egy Synology DS218play NAS-om. Nem rég kicserélték a router egy F@st 5655v2 AC tipusú, Sagemcom gyártmányúra. Első alkalommal siekrült a portokat összekonfigurálni a NAS saját szoftverével, szépen upnp-n megnyitotta az összes portot amire szükség volt, hibtlanul elértem a ddns-en. Most viszont újra kellet konfigolnom a NAS-t, és már nem ismeri fel az upnp-t, azt írja nincs a hálózaton ilyen adatútválasztó. A routeren be van kapcsolva az upnp, de az istenért nem akar műkődni. Már indítottam újra a NAS és a routert is, factory reset, minden megvolt. Teljesen tanácstalan vagyok, és így használhatatlan a NAS-om. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Használd portforwardal addig, közben ráérsz keresni, hogy mért nem megy az upnp

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A szolgáltatások egy része működik, de nincs kedvem olyan sok portot nyitogatni... olyan kényelmes volt eddig. Bármi plusz összetevőt telepítettem, egyből frissült...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem én hogy eddig kényelmes volt, de ha valamiért most ez nem működik, de mégis szeretnéd használni, akkor ez a lehetőség ál még fent. Internet átjárónak használhatsz saját routert is, amin biztos hogy működik rendesen az upnp funkció. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most