Dr.*****

Technicolor ISB2201

Kérdés

Üdv mindenkinek.

Technicolor ISB2201beltérim van 2 db, vezeték nélkül csatlakozik a netre. Ha áramszünetünk van, akár rövid ideig is, a setopbox nem kap ip címet, mivel a router lassabban "áll fel", így nem is működik. Ha be van programozva felvétel így nem indul el... Beállításokban nem találtam automata újraindítást vagy késleltetett indítást...legalább amíg a router üzemkész állapotba kerül....sem..megoldást sem...elég lenne, ha szegény várna 1-2 percet, mielőtt startolna.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

31 válasz erre a kérdésre

Elvileg tennie kéne. Gyakorlatilag mért nem teszi azt nem tudom. Eddig úgy tudtam, ha nincs DHCP címe akkor kér, mint mindegyik másik hálózati eszköz teszi. 

Talán statikus IP címet adni a boxbak áthidalná a problémát. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem meg újraindítás nélkül kérnie kéne DHCP-n az IP címeket, újraindítás nélkül helyere kéne álljon a kapcsolat, mint bármelyik másik hálózati eszköz esetén. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia. Köszönöm a válaszod...a kínai gagyik ezt tudják...:(. Hát ez van. Várunk, bosszankodunk. *****-től jöttem vissza...néha kicsit bánom...Itt olvastam arról is, hogy felhőbe megy a tv is...áprilisban...azt hiszem az is elmúlt már...nehézkes egy kicsit minden...Lehet, hogy hibernáltatni fogom magam, nagyok az elvárásaim...röpke pár ezer év és minden rendben lesz...majdnem...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv. Sajnos ebbe a problémába minden IPTV felhasználó belefut előbb-utóbb. Ezt a gondot a Telekom vagy nem tudja, vagy nem akarja megoldani, ezért verik bele az ügyintézőik fejébe - hogy álmukból felriasztva is el tudják mondani - a sorrendi újraindítás szöveget. Ez persze azokon semmit sem segít, akik éppen nincsenek otthon áramszünetkor, vagy internet kimaradáskor, és emiatt nem lesz meg a beállított felvétel.

Én nem értek a programozáshoz, laikusként úgy gondolnám, hogy lehetne az STB szoftverében olyan utasítás, ami kapcsolat megszakadás után addig végeztet újraindítást, amig a kapcsolat helyre nem áll.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most