Dr.*****

Technicolor ISB2201

Kérdés

Üdv mindenkinek.

Technicolor ISB2201beltérim van 2 db, vezeték nélkül csatlakozik a netre. Ha áramszünetünk van, akár rövid ideig is, a setopbox nem kap ip címet, mivel a router lassabban "áll fel", így nem is működik. Ha be van programozva felvétel így nem indul el... Beállításokban nem találtam automata újraindítást vagy késleltetett indítást...legalább amíg a router üzemkész állapotba kerül....sem..megoldást sem...elég lenne, ha szegény várna 1-2 percet, mielőtt startolna.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

31 válasz erre a kérdésre

Köszönöm. Áramszünet esetén nem csatlakozik vissza...egyszer próbál csak csatlakozni, mivel az elosztó még nem áll fel, ezért sikertelen. Ha nem vagy otthon, buktad a beállított felvételeket. Ez a gond...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én is hasonló Ip címet írtam be, ugyanúgy kiegészítette nullákkal, de utána elfogadta. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen...én is úgy gondoltam...beírtam kézzel az ip címet...nem volt jó...192.168.1.1 helyett pl 192.168.001.001. írtam be, nem tudta értelmezni, nem, kapcsolódott...nem tudtam a karaktereket léptetni úgy, ahogyan szerettem volna, ezért kellet 0-kal kiegészíteni. Te tudtad léptetni valamelyik gombbal? Én nem jöttem rá.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Be lehet állítani statikus ip címet a set top boxon, én is véletlenül jöttem rá. 

Teljesen kikapcsolod a boxot és olyan eszközhöz csatlakoztatod az Ethernet kábelt amin nincs internet, de jel van. Ezután újra bekapcsolod a boxot. Megvárod amíg betölt. Ki fogja írni, hogy nem tud csatlakozni az internetre és meg fog jelenni egy olyan lehetőség, hogy manuális konfigurálás. Innentől már egyértelmű. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kristof120701

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2019. 09. 12. at 23:25, Dr.***** írta:

Sajnos én csak neki tudok esni, programozni nem...

Azt inkább ne tedd. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello, én is örültem volna neki , de akkor bejött a papírforma, nincs rá megoldás (sat-on is jó lett volna, és most tervezem, hogy iptv-re váltok) :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos én csak neki tudok esni, programozni nem...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Dr.*****

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lenne nagy was ist megcsinálni hogy rendes hálózati eszközként funkcionáljon, illetve hogy legyen statikus IP funkció. Ha egy progrozó nekiesne kb 3-4 óra alatt kész lenne az új firmware-el, amiben már ez is benne van. 🙂 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erről beszélek...nagyon sok kis apró dolog sántít...kis odafigyeléssel lehetne akár tökéletes is...gondolom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Közben megtudakoltam, hogy ez tényleg ilyen, és nincs statikus IP lehetőség, nem is volt. :I 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

:S:S:S

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az szomorú... Akkor mégjobban kellett volna ügyelni arra a szoftver készítőknek, hogy bármilyen körülmények között felvegye az IP-t ha van a hálózatban DHCP szerver. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nincs...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hálózati beállításra nincs lehetőség?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Semmit nem lehet állítani, max el tudod nevezni az eszközöket...beállíthatsz  hozzáférést és annak idejét.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, Dr.***** írta:

Megnéztem. Még hasonlót sem lehet állítani...

Mármint mihez hasonlót? Statikus IP cím beállítására gondolsz? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megnéztem. Még hasonlót sem lehet állítani...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem használtam még ezt a mesht személy szerint, de ha managelhető cucc, akkor IP címe és vezérlő menüje is kell legyen. Főleg abból kiindulva, hogy mobil applikációval lehet vezérelni, így szerintem managelhető a dolog, nem úgy mint mondjuk egy sima "buta" switch

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Természetesen az elosztó az emeleten, a két beltéri,  lent. Azért megnézem. A strongnak van valamilyen admin felülete vajon? Valaki próbálta már beállítani? A telefonos appon keresztül nem nagyon találtam ilyesmit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

DHCP azon is át kéne, hogy menjen. Nem kéne problémát okoznia alap beállításokkal sem. De azért tesztnek nem lenne rossz, megnézni, hogy mi történik, ha az egyik beltérit direktbe kötöd a digitális elosztóval. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Oksi. Még egy kis nehezítés...van négy strong mashem, ebből kettőn keresztül kapcsolódik a két beltéri...a strongnak nem néztem, hogy van-e bármilyen beállítási lehetősége....de férfiként fogok kűzdeni...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem, sajnos akkor valószínűleg elveszne a sorrended. Akkor szerintem a statikus címeket próbáld meg beállítani, amit már írtam. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megtenném, de nem merem. Kb 2 napig állítgattam be a csatornákat, mivel megszüntették azt a lehetőséget, hogy webes felületen ugyanezt 15 perc alatt meg lehetett tenni, és ha összekeverednek mehetek eunuknak...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még mielőtt megteszed, esetleg egy gyári beállítások visszaállítását esetleg végrehajthatnál, egyfajta "ki tudja nem e segít" alapon. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most