Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV vevőegység távirányítása androidos Műsorujság alkalmazással!


blaszlo

Kérdés

Sziasztok!

Próbáltam beállítani a Műsorújság alkalmazás távirányító funkcióját, sikertelenül. Lépésről lépésre követem a leírásnak megfelelően az utasításokat, a TV készülékről a Qr kód beolvasása után mindig sikertelen csatlakozást ír. Az IPTV vevőegység típusa Technicolor  ISB2201, az optikai eszköz Sagemcom 5655v2 típusú, a csatlakozási kísérletkor wifin van csatlakozva.
Hol lehet a hiba?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

 

Ekkor: 2019. 09. 28. at 11:34, blaszlo írta:

Sziasztok!

Próbáltam beállítani a Műsorújság alkalmazás távirányító funkcióját, sikertelenül. Lépésről lépésre követem a leírásnak megfelelően az utasításokat, a TV készülékről a Qr kód beolvasása után mindig sikertelen csatlakozást ír. Az IPTV vevőegység típusa Technicolor  ISB2201, az optikai eszköz Sagemcom 5655v2 típusú, a csatlakozási kísérletkor wifin van csatlakozva.
Hol lehet a hiba?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Sziasztok!

Végülis sikerült összerendelni, a távirányító funkció működik!

A sikeres összerendeléshez a következőket tettem:
Sagemcom 5655v2 eszközön fix helyi ip-t  állítottam be az Iptv vevőegység részére,
A vevőegységet és egy Tp-link routert (Tl-Wr741N) egy IGMP képes switchre csatlakoztattam (Tp-Link TL-SG105e) majd a Sagemcom 5655v2 -re csatlakoztattam.
A telefonról wifi a Tl-Wr741N routerre csatlakozva, rögtön sikerült összerendelni a távirányító funkciót, a csatornaváltás, hangerő szabályzás működik 1-2 másodperces fázis késésekkel.
Sikeres összerendelés után visszaállítottam az eredeti állapotot (Sagemcom 5655v2-re csatlakozik a telefon wifin, illetve az Iptv vevőegység is ) a távirányító funkció ezután már így is működik.
Azóta az összes érintett eszköz újraindítása került,  a beállítások megmaradtak, wifin keresztül ezek után is működik a távirányító funkció.
Ismerősnél is csináltam, így nála is rögtön összeállt!
Jelenleg a csatorna sorrend módosítás nem működik telefonról, nem látjuk melyik csatorna hova kerül. A csatorna sorrend mĂłdosĂ­táskor a telefonon nem jelez vissza semmit, illetve nem jelzi a sorrend változást, a vevĹ‘egysĂ©gen viszont a csatorna sorrend megváltozik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
8 perce, abit? írta:

Szia @blaszlo,

Nálam is jelentkezik egyik mobilon a hiba, ugyanezzel az elosztóval és STB-vel, nem tudom összerendelni, hibát ír. Másik mobilon meg sikeres volt az összerendelés, és működik is a funkció, szóval érdekes. :( Ha talalok valami megoldást, megírom azonnal. :)

Újraindítottam a STB-ot, és újratelepítettem a Műsorújság appot, most már a távoli összerendelés sikerült, de a távirányító funkció még nem. 

Érdemes az újraindítást és az újratelepítést megpróbálni, hátha használ valamit.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Jelenleg én is ezzel a problémával küzdök. A minap cserélték a Speedport 724W -t egy ilyen Sagecom-ra az optikai átállás miatt. Korábban minden gond nélkül használtam a Műsorújságot is és a távirányítót is bármilyen mobilról, amin telepítve volt, ám azóta csak a felvételvezérlést rendeli össze, a műsorújság használhatatlan. Próbáltam kézi összerendelést is, próbáltam a vonalkódos autömatikust is, de semmi. A STB természetesen fix IP-re van állítva, ahogy korábban is volt. Kíváncsian várom a fejleményeket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
5 órája, Sracz írta:

Jelenleg én is ezzel a problémával küzdök. A minap cserélték a Speedport 724W -t egy ilyen Sagecom-ra az optikai átállás miatt. Korábban minden gond nélkül használtam a Műsorújságot is és a távirányítót is bármilyen mobilról, amin telepítve volt, ám azóta csak a felvételvezérlést rendeli össze, a műsorújság használhatatlan. Próbáltam kézi összerendelést is, próbáltam a vonalkódos autömatikust is, de semmi. A STB természetesen fix IP-re van állítva, ahogy korábban is volt. Kíváncsian várom a fejleményeket.

Nálad milyen problémát, hibát jelez összerendeléskor? Vagy csak a távoli felvétel akar működni?

Nálam jelenleg azt írja az app, hogy hibás PIN-kód, ha QR kóddal próbálom összerendelni, akkor is.:|

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
On 2019. 10. 03. at 5:42 AM, abit said:

Nálad milyen problémát, hibát jelez összerendeléskor? Vagy csak a távoli felvétel akar működni?

Nálam jelenleg azt írja az app, hogy hibás PIN-kód, ha QR kóddal próbálom összerendelni, akkor is.:|

Nálam egyszerűen csak annyi, hogy az összerendelés nem sikerült. Egy régebbi Sony telefont sikerült összerendelnem vele, de annál is előfordul, hogy azt írja ki, hogy a készülék nem található, ellenőrizzem, hogy azonos wifin van-e... aztán pár perc múlva, az app újraindítása után minden változtatás nélkül működik. De a Huawei Mate 20 Pro-n semmilyen módon nem sikerült párosítanom, csak a távoli felvételvezérlést, noha a műsorok felvétele sehol nem szerepel az előfizetéseim között. Ugyanez a helyzet akár kézi, akár automatikus összerendelést választok.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Sracz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...