Koza Kati

képarány

Kérdés

Tudna-e valaki segíteni, egyik napról a másikra teljesen szétugrott tévén a kép vízszintesen irányban. A jobb és baloldalon elég sokat levág a képből és nem tudjuk visszaállítani. Mit lehetne/kellene állítani rajt, vagy esetleg a tv kezd tönkremenni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

3 órája, Koza Kati írta:

Mindent kipróbáltam amit javasoltatok, semmi változás. Azt hiszem "feladom". Köszönöm mindenkinek.

A TV-n is kell lenni ilyen menünek, ott is be kell állítani. Illetve a zoom funkciót megnézted, amit teherwagon írt? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Mindent kipróbáltam amit javasoltatok, semmi változás. Azt hiszem "feladom". Köszönöm mindenkinek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Koza Kati

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erre gondoltál, a harmadik képen? Mindet kipróbáltam, a 16:9 képarány megtartással egy picivel jobb lett, de így is le vesz két oldalt belőle. A fiam azt mondja, hogy a tv kezd tönkremenni.

DSC_0142.jpg

DSC_0143.jpg

DSC_0144.jpg

DSC_0145.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen beállítási opciók vannak? Készíthetnél róla képet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @Koza Kati, a kép alapján ez képcsöves, 4:3-os tévé, így vissza minden :) a beltérin és a tévén is 4:3-os vagy automatikus vagy szabványos vagy valami hasonló beállítást kellene választanod, illetve ha a tévén van esetleg nagyítás funkció, azt kapcsold ki (mert az okozhat ilyet). én az új tévéken kikísérletezem, melyik konstelláció a legjobb (lényegében végignyomogatom a beltérin és a tévén is az összes lehetőséget)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja, hogy ilyen TV. Akkor a 4:3-as arányt próbáld meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a tippet, megcsináltam. Semmi sem változott ugyanúgy csak a kép közepét látom. Ha a menübe belemegyek, vagy a csatornák közt szeretnék lépkedni, azt is levágja két oldalt és nem látni vagy az elejét, vagy a végét oldalt.  Csatoltam a képet amit a képernyőn látni lehet. Teljesen mindegy, hogy melyik képarányt választom ki, vagy kevesebbet vagy többet vág le.

DSC_0141.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

A boxon a képarányt állítsd 16:9-re és ugyanezt a tévén is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most