BJoc

2,5 hónapja várok a Magenta1-es optika bekötésére

Kérdés

Sziasztok!

2020 október végén szereztem meg Dorogon egy 2 emeletes 12 lakásos épületbe az aláírásokat a Telekom optika behúzásához. Az akkori alvállalkozó cég elvileg kész lett már január elejére. Március közepére értem el azt a pontot, hogy végre meg tudtam rendelni a Magenta1 csomagot. Jött is a szerelő március végén, majd meglepően tapasztaltuk, hogy szét van barmolva a bekötés. KB március 29-én leadta a hibajelentést, azt mondta innen már nem sok idő, max 2 hét. Azóta eltelt 2,5 hónap. 1,5 hónap után küldtek egy üzletkötőt, nem szerelőt, hogy megpróbáljon rábeszélni a szolgáltatásra, ami használhatatlan. Én egyébként 2019 áprillisától, vagy még talán korábbról követtem a városi optikai fejlesztést, mivel körülbelül párhuzamosan folyt a ***** FTTH fejlesztésével, amit egy kicsit korábban sikerült átadni. 2019 áprilisban a Telekom megcsinálta az épületig a kábelelvezető csatornákat aknákkal a földkábel elhelyezéséhez. Az aláírás összeszedése óta (még 9 nap és megvan) 9 hónap telt el. Direkt csinálják szerintetek? Nem értem Őket, én csak fizetni szeretnék egy szolgáltatásért és élvezni, ha már "Együtt veled..." meg a többi... :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

34 válasz erre a kérdésre

Még mindig nincs semmi... Katasztrófa. 3,5 hónapja várok.

telekomsz.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy látszik el fog telni itt megint egy hét a semmivel :). A mobil számlám megint megjött  -30% nélkül, ez a cég már csak ilyen, így első tapasztalatra. O.o Várhatom én a szerelő hívását, mint az első bekötési próbálkozásnál. Ott gyorsan ment volna a dolog. Megrendeléstől 8. nap, ha nem lett volna rádobva +3 hónap "hibajavítás". Nincs elsietve, hogy egyszerre két szolgáltatótól is át legyek véve. ***** VDSL NET/DigiTV(4Mbps). Jó lenne már inkább Magenta1-be fizetni a dolgokat. Ma megint katasztrófa volt a DigiTV adása, nézhetetlenül szétcsúszik. Jelerősség 99, jelminőség 0.

Na mind1, most már csak megszületik ez egyszer. Jó kis kínszenvedés.

Üdv!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elvileg kész a hálózat! Már jó a jel, tegnap tudtam meg. A többit intézem, köszönöm szépen!;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, BJoc írta:

Szia Uzman!
Igen a városban már 2019 vége óta működik a Telekom optikai hálózata. Bárhova behúzzák az épület körüli kertesházakba. Elvileg az is "kész" lett egyszer, de hibás, szóval javítás alatt. 16-os osztó helyett 4-essel kéne bejönni az épületbe, mert gyenge volt a jel, azt tudtam meg a szerelőktől. Most viszont 1 hónapja megint áll a dolog, nem értem mi a probléma.

Szia! Létesítés során, sajnos több olyan tényező is történhet, ami eltolja a teljesítést. Ezekre üzenetedben példát is írtál.
Ezek a fejlesztési feladatok, ha elkezdődtek, nem maradnak félbe. Nagy valószínűséggel egy hasonló műszaki akadály, vagy engedély miatt nem történt újabb előrelépés. Ahogy ezt kollégáink megoldják, azonnal folytatják a munkálatokat. Bízunk benne, hogy már nem kell sokáig türelemmel legyél! ^Oszkár

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia Uzman!
Igen a városban már 2019 vége óta működik a Telekom optikai hálózata. Bárhova behúzzák az épület körüli kertesházakba. Elvileg az is "kész" lett egyszer, de hibás, szóval javítás alatt. 16-os osztó helyett 4-essel kéne bejönni az épületbe, mert gyenge volt a jel, azt tudtam meg a szerelőktől. Most viszont 1 hónapja megint áll a dolog, nem értem mi a probléma.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

1 órája, BJoc írta:

Szia!
Hiába néztek utána, már vagy 500-an utánanéztek 9 hónap alatt :). Én már időpontot szeretnék kérni, mikor lesz napra pontosan bekötve?

Szia

Írtad, a történeted, nekem az derül ki belőle - de javíts ki ha tévedek - : az épületen belüli kábelezés elkezdődött, de az épületig még nincs elhúzva a kábel?

Azt esetleg látod, hogy a környéken (pl szomszédos ingatlanon, társasházban, stb) ki van-e már építve az optika? Lehetséges, hogy egyelőre csak az alépítményt készítették el és valamiért húzódik a kábel behúzása és a műszaki létesítés.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: uzman

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!
Hiába néztek utána, már vagy 500-an utánanéztek 9 hónap alatt :). Én már időpontot szeretnék kérni, mikor lesz napra pontosan bekötve?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Sajnáljuk az okozott kellemetlenséget! Kérjük, hogy privát üzenetben küld el az MT ügyfél-azonosítót, hogy utána tudjunk nézni a történteknek.

Köszönjük. ^Zsani

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most