csenabi

Wi-fi nem csatlakozik a laptophoz

Kérdés

Sziasztok 

a laptopom nem csatlakozik a Telekomos wi-fi re

minden más környékbeli hálózatot megtalál, csak a sajátunkat nem :(

próbáltuk már kézi beállítással is, de az sem működik

kérlek, segítsetek

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

35 válasz erre a kérdésre

3 órája, uzman írta:

Készítsetek egy képernyőképet a router wifi beállítások oldaláról.

Print screen gombot lenyomni, paint programba beilleszteni és itt új hozzászólásba vagy privát üzenetben küldjétek el.

Amit eddig tudunk:

-router wifi hálózata látható és használható más eszközök számára - tehát ez működik

-laptop minden hálózatot lát- csak ezt nem - tehát itt lesz a hiba.

Nincs valami munkahelyi, védelmi, szülői felügyelet, stb szoftver, ami blokkolhatja a hozzáférést?

Melyikről a 2,4Ghz vagy az 5 GHz verzióról?

Mivel valószínűbb, hogy a laptop a hibás, miért kellene a router wifi beállítása? Lehet, hogy csak én vagyok paranoid, de van amit nem szívesen adok meg.

Nincs semmi blokkolás, csak szolgáltató és ezáltal router csere történt, és ez a laptop nem akarja ezt e hálózatot látni. A többi eszköz mind első helyen hozza a legerősebb jelű eszközt, azaz amit kell, kivéve a Lenovo. Ha kapcsolok egy net megosztást telefonon, tableten, azonnal kapcsolódik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 órája, Kvazdidzs írta:

Addig eljutottam, ott nem találok ilyen lehetőséget.

Lenovo G50,  win8.1.

Azóta 2 másik készülék is simán latja a wifi jelet, csak a laptop nem, ameliyk továbbra is lát minden más hálózatot, csak a sajátot nem.

És azt hogyan tegyem?

Ilyen dolgot nem látok a router webes felületén.

Továbbá próbálkoztam másik eszközzel (amivel korábban nem) és az is látja egyből. Persze nem csatlakozik a jelszóig, de látni látja, míg a laptop továbbra sem.

Készítsetek egy képernyőképet a router wifi beállítások oldaláról.

Print screen gombot lenyomni, paint programba beilleszteni és itt új hozzászólásba vagy privát üzenetben küldjétek el.

Amit eddig tudunk:

-router wifi hálózata látható és használható más eszközök számára - tehát ez működik

-laptop minden hálózatot lát- csak ezt nem - tehát itt lesz a hiba.

Nincs valami munkahelyi, védelmi, szülői felügyelet, stb szoftver, ami blokkolhatja a hozzáférést?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Kvazdidzs írta:

Lenovo G50,  win8.1.

Azóta 2 másik készülék is simán latja a wifi jelet, csak a laptop nem, ameliyk továbbra is lát minden más hálózatot, csak a sajátot nem.

És azt hogyan tegyem?

Továbbá próbálkoztam másik eszközzel (amivel korábban nem) és az is látja egyből. Persze nem csatlakozik a jelszóig, de látni látja, míg a laptop továbbra sem.

Ugyanitt tartunk mi is… szintén Lenovo laptop. Minden más hálózatot lát a környéken, csak a sajátot nem. Minden más eszköz megtalálja, csak a laptop nem… 

router menüjébe lépve nincs olyan rész, amit itt korábban olvastunk a titkosítás résznél

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, uzman írta:

A routeren lévő címkén találod az IP címét, alapértelmezésben 192.168.1.1

A bőngészőből éred el. Pontosan milyen laptopod van?

Lenovo G50,  win8.1.

12 órája, uzman írta:

A router webes felületén ellenőrizd, hogy nem-e el lett rejtve a hálózatnév (ilyenkor a korábban már csatlakoztatott eszközök tudnak újra csatlakoztatni, de új eszközök nem fogják látni a hálózatot). Broadcast SSID néven kell keresni.

Ha ez nem oldja meg, készíts egy képernyőképet a beállításokról és küldd el.

És azt hogyan tegyem?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Kvazdidzs írta:

És azt hogyan tegyem?

A routeren lévő címkén találod az IP címét, alapértelmezésben 192.168.1.1

A bőngészőből éred el. Pontosan milyen laptopod van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
28 perce, uzman írta:

A router webes felületén ellenőrizd, hogy nem-e el lett rejtve a hálózatnév (ilyenkor a korábban már csatlakoztatott eszközök tudnak újra csatlakoztatni, de új eszközök nem fogják látni a hálózatot). Broadcast SSID néven kell keresni.

És azt hogyan tegyem?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És azt hogyan tegyem?

Ugyanis ha belépek a router oldalára, ott ilyesmit nem látok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
44 perce, Kvazdidzs írta:

Sziasztok!

A problémám ugyanez.

Új telepítésű Telekom modem. Minden eszköz látja és csatlakozik, kivéve egy Lenovo G5 típusú laptop. A laptop lát sok hálózatot (a fél házat, és még az utca túloldalán levő tanári szobát is)

Az nem látja a mi hálózatunkat. Az összes többi eszköz (telefonok, tablet, notebook igen). Ha telefont, vagy a tabletet használom net megosztásra, akkor a laptop is.

Amit eddig találtam a neten ötletként sok mindent megpróbáltam, de siker nincs.

A router Sagemcom F@ST 5670. Minden más működik rajta. van 2,4 GHz, és 5 GHz Wi-Fi is, és aktívak is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

A problémám ugyanez.

Új telepítésű Telekom modem. Minden eszköz látja és csatlakozik, kivéve egy Lenovo G5 típusú laptop. A laptop lát sok hálózatot (a fél házat, és még az utca túloldalán levő tanári szobát is)

Az nem látja a mi hálózatunkat. Az összes többi eszköz (telefonok, tablet, notebook igen). Ha telefont, vagy a tabletet használom net megosztásra, akkor a laptop is.

Amit eddig találtam a neten ötletként sok mindent megpróbáltam, de siker nincs.

A router Sagemcom F@ST 5670. Minden más működik rajta. van 2,4 GHz, és 5 GHz Wi-Fi is, és aktívak is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

Más eszközöd se csatlakozik az adott Wifi hálózatra? 

Próbáltad azt, hogy az operációs rendszerben törlöd a Wifi hálózatot? Milyen (szolgáltatói) eszközöd van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most