BJoc

1Gbit FTTH 8-14ms Dorog

Kérdés

Kedves Telekom!

Érdeklődnék, hogy Dorog városból, ha feltérképezem a hálózatot, akkor miért viszi el minden esetben a csomagokat Szegedre? Így növeli a késleltetésemet is.

Üdvözlettel,
BJoc

tracert dorog-szeged.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: BJoc

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Szuperül megoldódott a problémám, már elégedett vagyok. 8-15 pingek helyett 3-4ms-eket mérek, multiplayer játékokban pedig a 34-40ms-es pingem lecsökkent 21-22ms-re, ami teljesen reális már egy optikai hálózathoz. Az oldalak pedig azonnal beugranak. Köszönöm! ^_^

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Nálam igazából mindig ilyen, nem változik sokat. Annyi a pingem 28-29, mint Invinetwork 60/8.5-ös VDSL2-vel volt ezelőtt. Kicsit jobb, mint az  "ősrégi" 31-33ms Inv1tel 384Kbps/64Kbps-es ADSL-lel :), ha mondjuk a Quake multiplayer game-et nézem. Persze szervertől függően akár +20ms eltérés is lehet az ugyanúgy Dorogon lévő D1gi optikával szemben. Egyik régi ugyanúgy dorogi 30Megabit-es Telekomos kábelnetes ismerősöm néha jobb válaszidőket mér, mint én új optikával. Alaplapom 2.5Gbit-es Asus Rog Strix B550-A.

ping ftth.png

ping ftth 2.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, BJoc írta:

Á értem, aha. Akkor ezzel nem nagyon lehet mit csinálni? Itt a városban a d1g1 2-4ms-eket hoz. Úgy tudom, hogy BP-n is alacsonyabb az átlag, pedig csak 35Km-re van innen.

A válaszidő attól is függ, hogy a célszerver mennyire van terhelve, illetve mennyire zsúfoltak a közbenső útvonalak. Lehet, hogy 5 perc múlva fele akkorák lesznek az értékek, lehet, hogy dupla. Sajnos ez kiszámíthatatlan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Á értem, aha. Akkor ezzel nem nagyon lehet mit csinálni? Itt a városban a d1g1 2-4ms-eket hoz. Úgy tudom, hogy BP-n is alacsonyabb az átlag, pedig csak 35Km-re van innen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

Szerintem helyileg nem Szegeden van az eszköz, hanem csak az a neve. 

Geoloc szerint BP-i az IP cím

Screenshot_1.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most