Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Aktív port (port forwarding


gyorkel

Kérdés

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Üdv

Az external hostból töröld ki a belsőhálózati IP címeket, mert ez a rule azt mondja, hogy csak az 192.16.1.2 vagy 70-es IP címmel rendelkező external hostokról érkező kéréseket forwardolja, amiről nem fog jönni ilyesmi, mert ezek belsőhálózati IP címek.

Illetve ellenőrizd, hogy melyik IP melyik eszközödhöz tartozik. Minek az IP címe az 192.168.1.2 és az 192.168.1.70 ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

szia. szeretném megköszönni a segítséget, közelebb jutottam vele a megoldáshoz, végülis megoldódott a probléma.beszéltem unokaöcsémmel is ő is informatikus, lényegében ugyanazon a dolgokat néztük át, és nem volt jó,véletlenül oldódott meg a probléma, kiderült hogy már többször sikerült megoldani a dolgot, de ha a port nyitva is volt, akkor sem ment a seed. pedig volt hogy 1000 seedre 200 leetcher jutott, mégsem kerültem sorra, de észrevettem hogy a seed órák száma csökkent, kerestem egy fájlt amit 1 ember seedelt, de több mint 100 le akart szedni. letöltöttem, és elindult a feltöltés. win rendszeren már megy, holnap beállítom a linuxon is. mint kiderült, bár ugyanaz a gép, mégis más ip címe van a 2 rendszernek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv

A rendelkezésre álló digitális elosztó vagy saját router erre szánt webes felületén tudod elvégezni a portnyitást. 

Tegyél fel képernyőképeket arról, hogy milyen beállításokat végeztél el ezen a felületen, amit kiegészíthetsz egy rajzzal, ami a hálózatodat ábrázolja. Ezen tüntesd fel, hogy milyen helyi hálózati ip címei vannak a hálózaton lévő eszközeidnek. 

IPv4 "kapcsolat" mindenkinek van. Különben nem látnád a fél internetet (azokat a webhelyeket és internet erőforrásokat,amik csak IPv4 "kapcsolattal" rendelkeznek. Szerintem te az IPv4 natolásából való kivételre gondolsz. Amiben nem is biztos, hogy benne vagy

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 perce, gyorkel írta:

van esetleg valami könnyen érthető lépésről, lépésre megoldás a probléma megoldására?  sajnos nem vagyok nagy informatikai zseni, jópár megoldást kipróbáltam, voltak egymásnak ellentmondó ötletek is a neten.

 

Üdv

Ha mutatod egy képernyőmentés formájában mindig, hogy mit módosítottál a beállításokon, illetve megválaszolod a feltett visszakérdezéseket, akkor megtudjuk oldani.

Pontosan mit tartasz a neten fellellhető információkban ellentmondásosnak? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

oké, tehát megnéztem az ip címem, belépek a router menüjébe, port forwarding, és itt volt már 2 megoldás, az egyik hogy a saját címem írjam be, és egy másik hogy nem pont azt, hanem egy másikat adjak meg, az egyik szerint mindenhová ezt írjam, és a másik szerint pedig az external-hoz ne írjak semmit. a portnál is volt elég sok megoldás volt ahol kb 80-körüli értéket írtak, volt ahol 51000 feletti és 56000 alattit. majd a tűzfal kivételhez is hozzáadtam ugyanezt a routerben, de valami nem jó. ja igen és a portot beírtam a torrent kliensbe is.

Képernyőkép ekkor: 2022-11-17 17-08-48.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, gyorkel írta:

oké, tehát megnéztem az ip címem, belépek a router menüjébe, port forwarding, és itt volt már 2 megoldás, az egyik hogy a saját címem írjam be, és egy másik hogy nem pont azt, hanem egy másikat adjak meg, az egyik szerint mindenhová ezt írjam, és a másik szerint pedig az external-hoz ne írjak semmit. a portnál is volt elég sok megoldás volt ahol kb 80-körüli értéket írtak, volt ahol 51000 feletti és 56000 alattit. majd a tűzfal kivételhez is hozzáadtam ugyanezt a routerben, de valami nem jó. ja igen és a portot beírtam a torrent kliensbe is.

Képernyőkép ekkor: 2022-11-17 17-08-48.png

Üdv!

A két leírás két különböző eset lehet, ezért fogalmazhat másként, de legjobb lenne, ha linkkelnéd azokat a leírásokat.
A lényeg, hogy az external host-hoz azt írd be, ahonnan szeretnéd, ha elérhető lenne a szolgáltatásod. A torrent esetén ez *, mert azt szeretnéd, hogy mindenki számára elérhető legyen. Az Internal hosthoz pedig azt az IP címet, amelyik gépen fut a szolgáltatás. (Jelen esetben ugye a torrent).  A internal porthoz azt írd be, ami a gépen lévő alkalmazásod beállításaiban meg van adva. Az egyszerűség kedvéért pedig az external port legyen ugyan az (amúgy különbözhet is)

A port-forwardot, azaz a port továbbítást úgy képzeld el, hogy vannak a routeren ajtók, amik számozottak, amin be lehet rá lépni. 
Ha a gépedre akarsz belépni, akkor ezeket az ajtókat a gépeden lévő ajtó felé kell továbbítani, aminek a száma a lenti példában ugyan az, de lehet különböző számú ajtó is. Az operációs rendszerben, peddig megnyitni.

 PORT-FORWARD.jpg

A képen a példa egy 3 gépből álló otthoni hálózat portforward beállításait ábrázolja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
18 perce, gyorkel írta:

szia. szeretném megköszönni a segítséget, közelebb jutottam vele a megoldáshoz, végülis megoldódott a probléma.beszéltem unokaöcsémmel is ő is informatikus, lényegében ugyanazon a dolgokat néztük át, és nem volt jó,véletlenül oldódott meg a probléma, kiderült hogy már többször sikerült megoldani a dolgot, de ha a port nyitva is volt, akkor sem ment a seed. pedig volt hogy 1000 seedre 200 leetcher jutott, mégsem kerültem sorra, de észrevettem hogy a seed órák száma csökkent, kerestem egy fájlt amit 1 ember seedelt, de több mint 100 le akart szedni. letöltöttem, és elindult a feltöltés. win rendszeren már megy, holnap beállítom a linuxon is. mint kiderült, bár ugyanaz a gép, mégis más ip címe van a 2 rendszernek.

Üdv!

Szívesen. 
A port nyitást ellenőrizheted egy online port scannerrel is, amivel mindig tudod ellenőrizni a nyitott portokat.
Ha egy gépen van Win és Linux is, akkor gyakran előfordulhat, hogy nem ugyanazt a helyihálózati IP címet kapod. Például, ha az egyik rendszeren dinamikus, a másikon statikus IP van beállítva.
A digitális elosztókon és amúgy a legtöbb routeren van olyan beállítási lehetőség, hogy a fizikai eszköz címhez (MAC) )legyen hozzárendelve az IP. Ekkor mindig ugyan az lesz az IP, akármelyik rendszert is futtatod  (kivéve ha statikusan állítasz be IP-t, de defaultban ez automatikus)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...